[Aktualizacja] Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes – duchowy następca Suikodena zapowiedziany

0

Aktualizacja

Wystartowała zbiórka na Kickstarterze! Możecie ją sprawdzić [tutaj].
Niestety nie mam dobrych wiadomości dla posiadaczy kieszonsolki, możliwym jest, że produkcja portu na Nintendo Switch, okaże się zbyt droga, więc gra zadebiutuje wtedy na następcy pstryka.


Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes to najnowsza gra jRPG, za którą stoi Rabbit & Bear Studios, stworzone przez kluczowych twórców serii Suikoden. 27 lipca rozpocznie się kampania na Kickstarterze dla tego ambitnego RPG i potrwa do 28 sierpnia. Twórcy postarają się zebrać pół miliona dolarów, aby ufundować wydanie gry na PC. Jednym z dodatkowych celów zbiórki, będzie przeportowanie gry na wiodące konsole, w tym Nintendo Switch (lub jego następce). Planowane wydanie produkcji ma odbyć się jesienią 2022 roku. Wraz ze startem zbiórki, do sieci trafi trailer promujący grę.


Tak jak wcześniej wspomniałem, za grę są odpowiedzialni ludzie, którzy przez wiele lat współtworzyli serię Suikoden, są to: Yoshitaka Murayama (Suikoden 1 i 2), Junko Kawano (Suikoden 1 i 4), Osamu Komuta (Suikoden 4 i Tierkreis) i Junichi Murakami (Suikoden 5).

W notatce prasowej kierownik projektu – Murayama, mówi:

Pierwszą rzeczą, o której zdecydowaliśmy, gdy nasi członkowie się spotkali, było: Najwyższy czas, abyśmy stworzyli naprawdę interesującą grę, którą sami chcielibyśmy zrobić.
Wybraliśmy Kickstarter, aby stworzyć interesującą grę z myślą o graczach, aby zachować prawa do planowania, świata i fabuły gry, a wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu dobrej zabawy z projektem. Prosimy o wsparcie nas w tym nowym wyzwaniu! Obiecujemy stworzyć coś, co zważa na siłę waszych głosów.

Dodatkowo Murayama udzielił wywiadu portalowi Gematsu, w którym przedstawił więcej informacji o swojej wymarzonej grze.

Eiyuden Chronicles opowiada o wojnie lub, co ważniejsze, o intencjach i uczuciach 100 bohaterów, którzy biorą udział w tej wojnie z różnych perspektyw i z różnych powodów.
I oczywiście dramat, który może się wydarzyć tylko wtedy, gdy zbiera się grupa różnych ludzi z różnych środowisk i musi toczyć wojnę na śmierć i życie.
A wiele postaci, które biorą udział w tej wojnie, to nie tylko pionki dodane jako „pożywienie wojenne”, mają żywą duszę i niechętnie walczą, ale robią aby chronić rzeczy, w które wierzą. Ponadto są specjaliści od walki, naukowcy i inni „bohaterowie” na peryferiach, którzy mogą pomóc wygrać bitwy lub je przegrać. Każdy z nich jest żywą, oddychającą postacią, której gracz daje życie poprzez swoje wybory.
Niektóre postacie są dobre, inne są złe, ale jeśli połączysz je z innymi postaciami, które mogą wzmocnić ich słabości, możesz otrzymać naprawdę zrównoważony zespół. W oparciu o tę delikatną równowagę, twój zespół będzie bardziej zdolny do rozwoju lub przygód, co wpłynie na ogólną pętlę progresji gry. Jedną z głównych pętli gry w Eiyuden jest doświadczenie różnorodności wielu postaci i osobowości w 100 osobowej armii.

Z każdą nową postacią twoje „miasto-twierdza” rośnie pod względem wielkości i umiejętności. To kluczowy system w grze. Gdy zwiększysz liczbę członków swojej drużyny, niektórzy członkowie będą kowalami, niektórzy szefami kuchni, a niezależnie od tego, czy na polu bitwy, czy nie, każda postać będzie odgrywać rolę we wzmacnianiu twojej determinacji jako armii. Istnieją gildie, do których możesz dołączyć, które w dużej mierze zmienią wygląd twojego miasta-fortecy i zapewnią różne umiejętności. Im więcej rekrutujesz ludzi, tym silniejszy efekt kuli śnieżnej. W miarę zdobywania kolejnych poziomów pojawiają się nowe opcje handlu, a także wrogowie i złodzieje, którzy losowo atakują Twoje miasto, aby utrudnić Ci postęp. Musisz podjąć decyzję, czy wzmocnić swoje mury, czy przyspieszyć postęp. Każdy wybór sprawi, że każda sesja gry będzie inna i będzie miała swoje własne konsekwencje.

To wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej.

Oficjalne informacje

O grze:
Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes to oda do klasycznego japońskiego gatunku RPG z ery PlayStation, który będzie zawierał klasyczną japońską eksplorację i bitwy RPG w wysokiej rozdzielczości grafice 2.5D, postacie oparte na pikselach, historię wojny i przyjaźni, zróżnicowaną obsadę 100 unikatowych bohaterów, którzy przyłączą się do przedsięwzięcia głównego bohatera, oraz system budowania fortec w celu powiększenia ich armii.

Gra będzie zawierała system gildii, który pozwoli graczom zmieniać atrybuty fortec w zależności od gildii, do której dołączą. Bitwy będą się toczyć turowo z drużynami liczącymi do sześciu członków i zawierać dynamiczne bitwy z bossami, które zmieniają kąt kamery i obracają się w zależności od otoczenia.

O deweloperze:

Rabbit & Bear Studios

Założone 26 marca 2020 roku przez Yoshitakę Murayamę, Rabbit & Bear Studios zadaje odwieczne pytanie, czego naprawdę chcą gracze? Jest to coś, o czym jako twórcy nigdy nie możemy zapomnieć. Ciągłe skupianie się na dostarczaniu fanom wrażeń, których naprawdę chcą.
Stworzyliśmy Rabbit & Bear Studios jako pierwszy krok w realizacji tego marzenia i odpowiedzialności, która się z tym wiąże. To nasza podstawowa filozofia i plan kierowania naszymi działaniami.

Personel

 • Fabuła: Yoshitaka Murayama (Suikoden, Suikoden II, The Alliance Alive)
 • Projektowanie Postaci: Junko Kawano (Suikoden, Suikoden IV, Arca Last)
 • Projekt systemu i kierunek rozwoju: Osamu Komuta (Suikoden Tierkreis, Suikoden Tactics, Arca Last)
 • Kierownictwo artystyczne i produkcja: Junichi Murakami (Castlevania: Aria of Sorrow, OZ)
 • Kompozytorzy: Michiko Naruke (seria Wild Arms), Motoi Sakuraba (seria Tales of), i wielu innych

Fabuła:
Witamy na kontynencie Allraan
Nasza historia zaczyna się w jednym zakątku Allraan, gobelinu narodów o różnych kulturach i wartościach.
Dzięki mieczowi i magicznym przedmiotom zwanym „soczewkami runicznymi” historia tej krainy została ukształtowana przez sojusze i agresję ludzi, zwierzoludzi, elfów i mieszkańców pustyni.
Imperium Galdean wyparło inne narody i odkryło technologię, która wzmacnia magię soczewek runicznych.
Teraz Imperium przeszukuje kontynent w poszukiwaniu artefaktu, który jeszcze bardziej zwiększy ich moc.
To na jednej z takich wypraw Seign Kesling, młody i utalentowany cesarski oficer, oraz Nowa, chłopiec z odległej wioski, spotykają się i zostają przyjaciółmi.
Jednak zrządzenie losu wkrótce wciągnie ich w ogień wojny i zmusi ich obu do ponownego zbadania wszystkiego, co uważają za słuszne i prawdziwe.

Bohaterowie
Nowa

 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiek: 17 lat
 • Pochodzenie: Odległa wioska w Lidze Narodów
 • Ulubione danie: Cokolwiek z mięsem

„Wścibski. Oto kim jestem. Zawsze tak będzie – po prostu zapytaj Leene. Więc nie mów mi, żebym nic nie robił. Może nie będę w stanie im pomóc, ale muszę przynajmniej spróbować”.

Kiedy Liga Narodów rekrutuje wojowników do pomocy we wspólnej wyprawie z Imperium Galdean, nasz bohater odpowiada na wezwanie i opuszcza swoją odległą wioskę, aby sprawdzić swoje umiejętności. Podczas misji znajduje starożytny obiektyw runiczny, nieświadomy tego, że odkrycie to wywoła wojnę między Ligą a Imperium. Po rozpoczęciu konfliktu dołącza do jednostki straży granicznej Ligi.
Jest bohaterem typu „skocz, zanim spojrzysz”. Nie zawsze rozważa zalety i wady przed przystąpieniem do działania, a chociaż jego ciągła potrzeba angażowania się w problemy innych ludzi czasami powoduje ból głowy u jego towarzyszy, lubią go za to i wiedzą, że jego serce jest na właściwym miejscu. W końcu gdyby kiedykolwiek wpadli w kłopoty, byłby tam pierwszą osobą.

Seign Kesling

 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiek: 18 lat
 • Pochodzenie: Szlachetny ród w Imperium Galdean
 • Ulubione danie: Jajka w koszulce

„Mogę śnić o wszystkim, co chcę, ale to niczego nie zmieni. Świat nie jest taki. Jeśli więc jedynym sposobem na osiągnięcie moich ideałów jest zdradzenie ich najpierw, to zrobię to – niezachwianie. Masz moje słowo.”

Drugi syn rodu Keslingów, potężnej rodziny cesarskiej. Jego starszy brat zginął na polu bitwy. Seign jest wyjątkowo utalentowany; po uzyskaniu wybitnych ocen w akademii wojskowej, został dowódcą kompanii swoich rówieśników i wysłany na wyprawę w celu odnalezienia starożytnej soczewki runicznej. Podczas misji spotyka bohatera. Obaj wspólnie cieszą się, gdy pokonują przeciwności i poznają swoje ambicje.
Strategiczny umysł Seigna pozwala mu analizować rzeczy z szerokiej perspektywy i podejmować rozsądne decyzje. Ludzie często mylą jego czysty umysł z zimnym sercem, ale kieruje się silnymi ideałami i głęboką pasją do ich realizacji.
Po śmierci brata podczas buntu granicznego, Seign zaczął długo i intensywnie zastanawiać się, co to znaczy walczyć.

Marisa

 • Płeć: Kobieta
 • Wiek: 16 lat
 • Profesja: Jeden ze Strażników czuwających nad lasem
 • Ulubione danie: Kurczak z ziołami

„Po prostu zostaw mi las. Wiem, gdzie wypływa woda, gdzie norują króliki – a co najważniejsze, gdzie twoi wrogowie będą próbowali się ukryć.”

Młody członek Strażników, klanu, który święci i chroni las. Odkąd Marisa była bardzo mała, jej rodzina zaszczepiła w niej swoje zwyczaje i tradycje. Ma ciepły, uprzejmy uśmiech – poza polem bitwy, gdzie nosi twarz wojownika.
Chociaż Strażnicy żyją jak jedność z lasem, szanują kulturę i technologię świata zewnętrznego i nie są przeciwni integracji jego części, które mają dla nich sens. Pod tym względem Marisa jest szczególnie myśląca przyszłościowo i uwielbia nowe rzeczy – szczególnie słodkie rzeczy.
Przez pokolenia Strażnicy opracowali unikalną metodę posługiwania się soczewkami runicznymi. Z tego powodu zarówno Imperium, jak i protagonista starają się przyciągnąć ich do swojego obozu. To, kogo wybiorą Strażnicy, okaże się punktem zwrotnym w historii.

Melridge

 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiek: 27 lat
 • Profesja: Badacz historii natury
 • Ulubione danie: Zupa z kaczki

„Powinieneś złożyć broń i poddać się. To najszybszy sposób na zakończenie tego… Nie? Bardzo dobrze. W takim razie przypuszczam, że przedstawię Ci następną najlepszą rzecz: zwycięską strategię.”

Młody naukowiec specjalizujący się w historii natury. Pragnie wiedzieć o każdej ostatniej rzeczy na świecie i dokładnie, jak się tam dostała. Tak się składa, że jest genialnym taktykiem i będzie cennym atutem dla bohatera.
To powiedziawszy, uważa wojnę za najbardziej bezcelowe ze wszystkich ludzkich przedsięwzięć, a każdy osobisty wkład w to, jako całkowitą stratę czasu.

Garr

 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiek: 32 lata
 • Profesja: Wojownik w klanie najemników
 • Ulubione danie: Naleśniki polane bitą śmietaną

„Tylko przywódca o miękkim mózgu wpada w niebezpieczeństwo. Każdy, kto wie, co jest dla niego dobre, powie ci, że to straciłeś, dzieciaku. Ale nie ja. Jeśli zależy Ci na blasku chwały, możesz liczyć na mnie. W końcu wszyscy umrzemy. Równie dobrze można to uczynić interesującym.”

Doświadczony zwierzoludzki wojownik. On i jego klan zarabiają na życie jako najemnicy, a ich ogromne doświadczenie i czysta brutalność sprawiły, że byli bardzo pożądani. Wojna to wszystko, co znał Garr, a dla niego życie jest polem bitwy, dopóki nie umrzesz.
Kiedy wybuchnie konflikt, każda armia potrzebuje tylu zwierzoludzi, na ilu jej stać. Ponieważ kontrakty najemników są zawierane z jednostkami, a nie z całym klanem, nie jest niczym niezwykłym, że Garr i jego towarzysze zwierzoludzie stają naprzeciw siebie jako wrogowie na polu bitwy.

Lian

 • Płeć: Kobieta
 • Wiek: 16 lat
 • Pochodzenie: Dojo sztuk walki
 • Ulubione danie: Bardzo pikantny ramen

„Uhh, może trochę to ogłupiam, ale – na przykład – gdyby banda aroganckich świń wkroczyła do TWOJEGO domu i zaczęła zachowywać się, jakby byli właścicielami tego miejsca, co byś zrobił? „Bo oto twoja odpowiedź.”

Gdy siły Imperium najeżdżają ziemie Ligi, Lian jest wściekła i ucieka z domu… bez najmniejszego planu. Postanawia, że pierwszą rzeczą, jaką zrobi, będzie wyprowadzenie się do największego miasta, jakie może znaleźć, i na szczęście tam spotyka bohatera i jego towarzyszy.
Lian urodziła się w dojo, a jej ojciec nie tracił czasu na nauczanie jej. Wykonywała kopnięcia okrężne, zanim nauczyła się prawidłowo chodzić.

Mio

 • Płeć: Kobieta
 • Wiek: 27 lat
 • Pochodzenie: Daleki Wschód
 • Ulubione danie: Pierogi sasa zawijane w bambus

„Droga, którą idziesz, jest jedna, a jednak jej końce są niezliczone. Nadal możesz wybrać, dokąd zaprowadzi Cię droga.”

Szermierz, który podróżuje, aby udoskonalić drogę ostrza. Ma stoicką osobowość i rzadko się odzywa, chyba że jest to wyzwanie dla kogoś, kogo uważa za godnego przeciwnika.
Kiedy otwiera usta, żeby coś powiedzieć, jest to od razu rzeczowe i zwykle ociekające mądrością, więc ludzie wokół niej zaczęli nazywać ją „sensei”. Jednak nawet najwięksi sensiści od czasu do czasu pierdzą mózgiem…

Świat

Koryto rzeki Quinja


Nadmorska Jaskinia

PODZIEL SIĘ
OsiemSiedem

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!