Dyrektor generalny Atlusa o Switchu, 3DS-ie i podejściu do tworzenia gier

3

Atlus bardzo silnie wspiera Nintendo w tej generacji, zwłaszcza jeśli popatrzymy na 3DS-a: posiadacze konsolki mogą sprawdzić kilka gier w uniwersum Shin Megami Tensei i Etrian Odyssey, Stellę Glow, The Legend of Legacy i kilka innych tytułów autorstwa studia z siedzibą w Tokio.

CEO firmy, Naoto Hiraoka został zapytany przez magazyn MCV o kilka spraw. Jeśli chodzi o Switcha, to Japończyk uważa nową maszynkę Nintendo za interesujący sprzęt z potencjałem:

Jak zostało ogłoszone, będziemy pracować jako wydawca tytułów na Switcha i choć nie mamy obecnie nic nowego do powiedzenia w tej sprawie, urządzenie ma pewien interesujący potencjał.

Jakie gry chce robić Atlus? Takie jak ostatnio – doroślejsze jRPG-i:

Jako wydawca third-party dla platform Nintendo zauważyliśmy, że posiadacze 3DS-ów poszukują dorosłych erpegowych doświadczeń, a JRPG-i wpasowują się w to zapotrzebowanie.

Hiraoka zaznaczył także, że Atlus stara się dotrzeć do fanów doceniających japońską kulturę:

W ostatnich latach Atlus pracował nad strategią naszej marki. W skład japońskiej subkultury wchodzą gry, mangi, anime i tak dalej, a my koncentrujemy się na grach jako naszej najważniejszej gałęzi, z nadzieją na stanie się liderem, jednocześnie dostarczając najlepsze oryginalne produkty naszym fanom. Był taki okres, że japońskie gry były w odwrocie.

Na szczęście, wraz z pojawieniem się takich gier jak Demon’s Souls, Persona 4 i Catherine, byliśmy w stanie dostarczyć produkty, które ponownie przyciągnęły uwagę klientów zza oceanu. Siłą Atlusa jest tworzenie RPG-ów i kreacja tego, w czym jesteśmy dobrzy, by dostarczyć coś przyjemnego, wartego zagrania. Wywoływanie i odbieranie pozytywnych reakcji fanów jest naszą największą przyjemnością.

PODZIEL SIĘ
Elan

I like shorts! They're comfy and easy to wear!

3 komentarze

  1. matii
    matii (425 komentarzy) w dniu:

    To podejście o którym mówi odzwierciedlają ich gry, wg mnie <3 Jestem ich fanem od zagrania po raz pierwszy w demo Etriana IV na 3DSie :)))

  2. burkin (201 komentarzy) w dniu:

    Po cichu liczę na 3DS’owy tytuł pokroju Dark Spire albo coś podobnego inspirowanego Wizardy
    Co do Switch jest podobnie :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!