Dwa lata Nintendo 3DS

8

Dwa lata temu, 25.03.2011 do Europy zawitała nowa konsola Nintendo: 3DS. Pomimo lichego początku, problemów ze sprzedażą, średnich tytułów startowych, konsola powoli się rozkręcała. W końcu w wakacje 2011 Nintendo obniżyło cenę 3DSa, dla „pokrzywdzonych” zaoferowała program ambasador, zaczęły wychodzić lepsze gry typu Super Mario 3D Land czy oczekiwany od dawna remake świetnej Zeldy Ocarina of Time.

I tak powoli, miesiąc po miesiącu wychodziło coraz więcej lepszych gier, system był coraz bardziej reklamowany, słupki sprzedaży skoczyły i Nintendo w między czasie bezapelacyjnie pokonało (ponownie) Sony na rynku handheldów.

Już w tym roku wyszedł chociażby po 10 latach sequel Luigi’s Mansion, nowy Fire Emblem, Monster Hunter 3 Ultimate, na dniach wychodzi Shin Megani Tensei Devil Survivor, i parę innych, nie wspominając o tym, że jeszcze w tym roku wychodzi chociażby u nas nowy Animal Crossing, remake Donkey Kong Country Returns, nowy Mario & Luigi, a to tylko wierzchołek góry lodowej!

Z tego miejsca życzę Nintendo i samemu 3DSowi dalszego prężnego rozwoju i jeszcze więcej wspaniałych gier! Sto lat!

PODZIEL SIĘ
Rayos

Gracz od dziecka. Człowiek który prawie się spóźnił na swoją I Komunię, bo grał w DuckTales 2 na PEGASUSIE. Fan Nintendo i wszystkiego co dobre. Założyciel i były lider Małopolskich StreetPassów. Hobbystycznie składa(ł) origami i tworzy(ł) dzieła z koralików, układa(ł) kostkę rubika. Naturalnie pasjonuje się grami wszelakimi, z Nintendo na czele, lubi jeździć na rowerze i pisać średniej jakości artykuły na łamach PPE i PSX Extreme. #tylkoNintendo, #TylkoVita #TylkoXbox #TylkoSony #LoveGaming

8 komentarzy

  1. Vasquo (33 komentarzy) w dniu:

    Z tym „(…) bezapelacyjnie pokonało (ponownie) Sony na rynku handheldów. ” nie do końca bym się zgodził, jednak za wcześnie o tym mówić, ale to temat na osobną dyskusję :)

  2. Vasquo (33 komentarzy) w dniu:

    DRACO, czyli co, Vita to martwy system? Nie ma sensu tworzyć na niego gry? Wydawcy się powinni od niego odwrócić? Nie mówię że sytuacja Sony i jego sprzętu nie wygląda, mówiąc łagodnie, bardzo niekorzystnie na obecną chwilę. Tylko ciężko po roku jego obecności na rynku mówić że „przegrał”- IMO jeszcze ma szansę odmienić swój los (oby również dzięki współpracy z PS4). Przegrywa walkę z 3DS, jak najbardziej, ale jeszcze nie przegrał :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!