CEO Ubisoftu uważa Nintendo za jednego z najlepszych partnerów na świecie

1

Gdyby policzyć gry third-party poszczególnych firm wydane na Wii U, Ubisoft byłby zapewne w czołówce – Francuzi wydali na stacjonarkę Nintendo choćby dwie części Assassin’s Creed (trójkę i czwórkę) czy najlepszą wersję Rayman Legends.

CEO Ubisoftu, Yves Guillemot, w wywiadzie dla portalu Game Informer zapowiedział, że firma zapewni wsparcie także NX-owi:

Możecie spodziewać się, że będziemy wpierać NX-a. Nintendo to jeden z najlepszych partnerów na świecie.

 

Guillemot wypowiedział się także na temat słabej sprzedaży Wii U:

Gdy zorientowaliśmy się, że Wii U nie sprzedaje się najlepiej, skupiliśmy się na innych platformach. Dzięki Wii U byliśmy zdolni ponownie wydać Raymana w 2D. To była dobra rzecz zarówno dla nas, jak i graczy. Być może pamiętacie, że Rayman Legends miał być tytułem eksluzywnym dla stacjonarki Nintendo. Gra nie sprzedawała się jednak wystarczająco szybko, więc postanowiliśmy przeportować ją na inne systemy. To nadal maszynka Nintendo z wieloma świetnymi grami, sprzedaliśmy choćby wiele kopii Just Dance na tę konsolę.

 

Patrząc na to, jak Ubisoft wspierał Wii U, można mieć nadzieję, że przynajmniej na początku życia NX-a Francuzi zapewnią konsoli wsparcie.

Graliście w jakieś gry Ubisoftu na Wii U? Co o nich sądzicie?

ŹRÓDŁO

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

  1. bandi (317 komentarzy) w dniu:

    No Rayman by im sie prawdopodobnie znacznie lepiej sprzedał gdyby nie wstrzymywanie premiery gotowej wersji na Wii U. Nie było wtedy gier a taki NSMBU sprzedał się w 6mln egzemplarzy wiec Raymana niewątpliwie też by dużo osób kupiło a niektórzy nawet dla tej gry konsole – tak jak ja – w okolicach premiery był to dla mnie najciekawszy tytuł. Mam nadzieje, że przy okazji NX podejdą inaczej choć w sumie chyba lepiej jak Ubi będzie tworzyć same multiplatformy i wydawać wszystkie również na NX.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!