Bloodstained czyli duchowy następca serii „Castlevania” na Kickstarterze!

5

Koji Igarashi, jeden z współtwórców kultowych odsłon klasycznej Castlevanii wraz ze studiem Inti Creates pracuje nad duchowym następcą serii, który został zatytułowany Bloodstained: Ritual of the Night. 

bloodrained

Projekt już został ufundowany, więc mamy pewność, że ujrzy światło dzienne. Niestety, na chwile obecną gra pojawi się wyłącznie na XboxOne, PS4 i PC ale jest światełko w tunelu, że w późniejszym czasie (czyt. jak po premierze wpadnie odpowiednia ilość gotówki) powstanie również wersja na konsole Nintendo. Oby, bo z niecierpliwością od lat czekam na powrót serii w klasycznej odsłonie.

Nasz budżet wymusił na nas dwie opcje: stworzenie największej i najpiękniejszej gry jaką potrafimy stworzyć albo sprawić, że gra będzie działa na wszystkich systemach od samego początku.Na chwilę obecną nie możemy sobie pozwolić, na stworzenie dwóch osobnych wersji tak aby można było ją uruchomić na każdej współczesnej konsoli. – Koji Igarashi

PODZIEL SIĘ

Zagrywa od lat 80 w w budach z automatami. Wielbiciel demosceny i wszystkiego z oldskool w tytule. Twórca kilku serwisów związanych z klasyką i grami m.in. emu#dreams i skizo.org. Obecnie wyłącznie mynintendo.pl (dawniej my3ds.pl)

5 komentarzy

 1. Cyp
  DanteCyp (124 komentarzy) w dniu:

  Świetnie! Uwielbiam ten gatunek (Metroidvania) i na dodatek od samego miszcza? Bierę od razu. PS. Sytuacja podobna jak z Mighty no. 9 , że ”ojciec serii” tworzy duchowego następcę na własny rachunek.

 2. fafikozoom
  fafikozoom (66 komentarzy) w dniu:

  @DANTECYP i tak jak w przypadku MNo9 zbiera za dużo hajsu, olewa projekt i wydaje beznadziejną amatorszczyznę po za długim czasie?
  90% gier na kickstarterze kończy w śmietniku, albo nigdy nie są ukończone. Od weteranów czy nie. Kupię jak już wyjdzie.

 3. Fjuczers (233 komentarzy) w dniu:

  w końcu solidna castlevania po gwałcie serii! trzymam kciuki!

  @FAFIKOZOOM dla mnie kickstarter > segment AAA w obecnej formie.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!