Bliższe spotkanie z Wielką Kolumbią w Civilization VI

1

Pięć dni temu poznaliśmy Ix Wak Chan Ajaw i jej potężnych Majów, a dzisiaj możemy zobaczyć, co ma dla nas druga zapowiedziana cywilizacja z dodatku New Fronter Pass do Civilization VI. Tym razem jest to Republika Kolumbii, znana jako Wielka Kolumbia, istniejąca w latach 1819–1831.

Oto co o Wielkiej Kolumbii przeczytamy na oficjalnej stronie:

Simón Bolívar, znany potocznie jako Wyzwoliciel, był wenezuelskim żołnierzem i mężem stanu, który przewodził znacznej części Ameryki Południowej podczas udanej kampanii wyzwolenia z rządów Hiszpanii. Został pierwszym prezydentem Wielkiej Kolumbii, państwa obejmującego wiele północnych krajów Ameryki Południowej i części Dolnej Ameryki Środkowej od 1819 do 1831 roku.

Unikalna umiejętność przywódcy – Campana Admirable

Za każdym razem, gdy Wielka Kolumbia wkracza w nową erę, automatycznie uzyskuje unikalną jednostkę, generała Comandante. Ta jednostka jest przyznawana niezależnie od tego, jaki typ wieku zostanie aktywowany.

Unikalna umiejętność – Ejercito Patriota

Unikalna zdolność Wielkiej Kolumbii zapewnia dodatkowy ruch wszystkim jednostkom. Ponadto promowanie jednostek nie kończy tury tej jednostki.

Unikalna jednostka – Generał Comandante

Ta unikalna jednostka ma szeroki zakres pasywnych i aktywnych efektów. Comandante General może zwiększać premie bojowe, ulepszać jednostki wojskowe i nie tylko.

Unikalna jednostka – Llanero

Ten muzyczny wojownik zastępuje jednostkę kawalerii i staje się silniejszy z każdym sąsiadującym Llanero. Jeśli Llanero znajdzie się w zasięgu Generała Commandante aktywującego swoją wyjątkową zdolność, odzyska utracone zdrowie.

Unikalne ulepszenie – Hacjenda

Hacjenda zapewnia premię do produkcji, złota i mieszkań oraz premię do żywności za każdą sąsiadującą plantację. Hacjendy i plantacje również otrzymują premie produkcyjne dla sąsiednich Hacjend.

PODZIEL SIĘ
PierreLuc87

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

1 komentarz

  1. miltek
    miltek (33 komentarzy) w dniu:

    Ależ przekokszona nacja.
    +1 do ruchu kompletnie niszczy balans :V Ulepszone early farmy z +1 food/gold też niczego sobie…
    Będzie nerf zaraz po premierze, ale najpierw muszą jakoś sprzedać New Fronter Pass’a ;)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!