Bliższe spojrzenie na Amiibo.

6

Podczas tegorocznych targów E3, Big N zaprezentowało swój nowy pomysł Amiibo. A czym jest to całe Amiibo? Są to specjalne figurki bohaterów firmy hydraulika, które będą się komunikować z 3DSem oraz Wii U za pomocą komunikacji bliskiego zasięgu (Near Field Communication, NFC). Dzięki tej komunikacji, możemy przetransportować naszego fizycznego bohatera do gry, gdzie możemy rozwijać jego parametry i z powrotem wraz ze zdobytym doświadczeniem zapisać go w figurce. Jeżeli mieliście do czynienia ze serią Skylanders, czy też Disney Infinity to pewnie ta idea będzie Wam nieco bliższa i jaśniejsza.

Figurki swoją wielkością nie przekraczają 20 cm i nie mają być droższe niż 10$. Gamepad od Wii U jest już przystosowany do korzystania z nich, natomiast użytkownicy 3DSów będą musieli poczekać na dedykowane urządzenie peryferyjne, które ma się pojawić w 2015r.

Aktualnie znane tytuły, które będą wykorzystywać łączność z Amiibo:

 • Yoshi’s Woolly World
 • Captain Toad: Treasure Tracker
 • Mario Party 10
 • Mario Kart 8
 • Super Smash Bros.

Jesteście zainteresowani tym pomysłem? Myślicie, że osiągnie on taki sam sukces jak figurki z konkurencyjnych produkcji – Skylanders i Disney Infinity? Nawet jeżeli nie będziecie z nich korzystać, zawsze można je zbierać w celach kolekcjonerskich. ;)

Poniżej galeria wraz z filmikiem:


PODZIEL SIĘ

Pierwsze słowa, jakie w życiu wypowiedział to "Grać!". Świat gier wideo zdobywał w towarzystwie Pegasusa oraz Commodore64. Jego odskocznią od wojaży w wirtualnych światach, było ganianie jak opętany na pobliskim boisku za piłką. Miłośnik sztuk walk oraz symfonicznych aranżacji growych soundtracków. Z powodu swego lenistwa, zamiast zostać władcą świata, skończył jako rolnik, produkujący wątpliwej jakości bimber.

6 komentarzy

 1. Dobos (88 komentarzy) w dniu:

  Oby kosztowały u nas max 50zł, wtedy kupię parę do kolekcji.
  Nadal jednak nie rozumiem jak one mają działać z grami np Mario Kart 8.

 2. DrDomix (72 komentarzy) w dniu:

  Kupie te figurki nie ze względu na jakieś funkcje w grze,a ze względu na sam wygląd i sentyment :)
  Prezentują się one niesamowicie :)
  Na pewno będą wyglądały rewelacyjnie u mnie na półce ;)
  Z miejsca biorę pikacza,linka,metroida,tego kolesia z FireEmblem(to chyba Mark ale nie jestem pewien),Pita z kid icarusa <3
  Owszem,posiadam Wii U,ale te figurki tak super wyglądają,że nawet kuszą samym wyglądem :)
  Jeżeli cena 1 figurki nie przekroczy ceny więcej niż 70zł,to na 100% się skuszę ;)

 3. Dobos (88 komentarzy) w dniu:

  Ciekawe czy figurki z USA będą działać z europejskimi grami. Nawet jeśli nie to kolekcjonerzy będą mogli masowo sprowadzać za te 30-40zł :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!