Atlus zajmuje się lokalizacją Tokio Mirage Sessions #FE + nowy trailer

3

Amerykański oddział Nintendo podał witrynie Game Informer, że tłumaczeniem kolorowego crossovera serii Shin Megami Tensei Atlusa i Fire Emblem Nintendo zajmie się ta pierwsza firma. Podali oni też oficjalne przyczyny przekazania lokalizacji tytułu w ręce Atlusa – chcą, aby gra była przetłumaczona w taki sposób, do którego są przyzwyczajeni fani gier Shin Megami Tensei i żeby mogli szybko wczuć się w jej klimat. Z drugiej strony, przyczyną może też być uniknięcie kolejnych kontrowersji co do zmian w lokalizacji  – pamiętamy nadal negatywne odebranie przez fanów ostatnich lokalizacji jRPGów przez Nintendo Treehouse – Xenoblade Chronicles X i jego usunięcie paska zmiany wielkości biustu postaci, Fire Emblem Fates i (w większości) bezpodstawne zmienianie imion i dialogów czy mocne ocenzurowanie minigry pozwalającej na interakcję z postaciami podobne do tych z Pokemon-amie, oraz Bravely Second, gdzie ocenzurowano niektóre ze strojów czy kompletnie zmieniono wygląd jednej z klas. Chociaż, kto wie? Może są już zajęci tłumaczeniem gier na Nintendo NX? :^) Nintendo jednak zastrzega sobie, że „wszelkie potencjalne zmiany w lokalizacji były wykonane ze względu na specyficzne wymagania czy regulacje w wielu różnych regionach, w których Nintendo sprzedaje swoje produkty”.

Z innych ciekawych informacji o Tokio Mirage Sessions #FE – Ninny wypuściło nowy trailer nazwany „Trailerem Pierwszych Taktów”, prezentujący krótkie fragmenty fabuły i gameplayu tytułu – w końcu z angielskimi napisami! Gdybym miał Wii U, z chęcią zakupiłbym ten tytuł :)

Z ostatniej chwili – na streamie eventu PAX East na chwilkę pojawiło się Nintendo, które między innymi pokazało gameplay dema Tokio Mirage Sessions #FE.

PODZIEL SIĘ
LeoSoularrow

Osiemnastoletni derp, który zamiast bawić się na dworze w dzieciństwie oglądał letsplaye Paper Mario. Pierwszą konsolę (PS1) dostał w wieku trzech lat, gdzie nie mógł przez wiele lat bez pomocy dorosłego przejść pierwszego levelu Crasha Bandicoota 2, bo bał się pancerników (bo przerażające były no). Fan jRPGów, głównie Final Fantasy, Shin Megami Tensei, Fiaa Emburem czy Poków. Z innych gatunków - Smash Bros. i Tekken, oraz platformówki 3D wszelkiego rodzaju. Grał w każdą część Pokemonów i mnóstwo romhacków, ale nigdy nie skończył ani jednej przygody. Kiedyś próbować roleplayować i pisać fanficki, ale każda próba kończyła się - dosłownie - katastrofą. Fan robienia pixelartów z koralików do prasowania, głównie Pokemonów. Akurat prowadzi Nuzlocke'a romhacka Pokemon X i wścieka się od poziomu trudności. Zdecydowanie za często przeprasza, optymistycznie podchodzi do każdego dnia. Działa na forum jako newsman, jakim cudem zostałem zaakceptowany. :3

3 komentarze

  1. Holian (81 komentarzy) w dniu:

    „Gdybym miał Wii U, z chęcią zakupiłbym ten tytuł :)” Jak ja. Niestety nie kupie konsoli dla tej jednej gry :P

  2. Pchan (98 komentarzy) w dniu:

    Ja się tam cieszę, dla takich perełek których nie dostane na innych konsolach kupuję sprzęty Nintendo:)…

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!