Atlus pyta japońskich fanów o przyszłość swoich serii

6

Atlus to deweloper chętnie wrzucający gry na konsole Nintendo – na 3DS-ie dostaliśmy multum jRPG-ów od tego studia z Tokio, a na Switcha zmierza piąta część serii Shin Megami Tensei.

Firma postanowiła za pomocą ankiety zapytać swoich fanów, jakie nowe gry chcieliby zobaczyć i na jakie platformy miałyby one trafić.

Z kwestionariusza można wywnioskować, że Atlus jest zainteresowany dalszym rozwojem serii Etrian Odyssey; firma jest także skłonna rozważyć remaki poszczególnych odsłon cyklu Shin Megami Tensei, jak również odświeżone wersje i kolejne części jego podserii: Devil Survivor, Devil Summoner, Digital Devil Saga  i Soul Hackers. W planach jest także szósta część Persony oraz jeszcze więcej spin-offów tej serii, których w ostatnich latach nie brakowało.

Firma jest zainteresowana również tworzeniem nowych marek i pyta fanów, które z jej studiów – ekipa od Shin Megami Tensei, drużyna od Persony, tworzące właśnie nowe IP Studio Zero, team od serii Etrian Odyssey czy Vannillaware – miałoby się zająć zupełnie nową grą.

Przy każdym pytaniu aknietowani mają do wyboru cały szereg platform, na których widzieliby poszczególne pozycje. Z maszynek Nintendo znajdują się wśród nich 3DS oraz Switch.

Nie jest oczywiście powiedziane, że Atlus zdecyduje o swojej przyszłości wyłącznie na podstawie jednej ankiety, ale jej wyniki na pewno będą wzięte pod uwagę. A że Japończycy lubią konsole przenośne i rzucili się na Switcha jak szczerbaty na suchary…

PODZIEL SIĘ
Elan

6 komentarzy

 1. Aislin
  Aislin (15 komentarzy) w dniu:

  Po pierwsze to link nie działa :<
  Po drugie, źródło twierdzi, że "the questionary is fully in Japanese". To prawdopodobnie dość istotna informacja dla większości ludzi :D Nawet się zdziwiłam w pierwszej chwili, że ankieta międzynarodowa ma adres ich japońskiej strony od Persony 5.

 2. Aislin
  Aislin (15 komentarzy) w dniu:

  O, sorry, info o języku japońskim jest w tytule newsa, tak jakby. Mój błąd. Ale link niestety dalej nie działa.

 3. Goral
  Goral (153 komentarzy) w dniu:

  Szkoda, że w ogóle pytają bo wolałbym by takie badania robili bardziej subtelnie niż pytać nawet o platformy.. Ciężko kwestionować takie studio jak Atlus ale ja wolę być zawsze zaskoczony z akcentem, że ” O tak, ci developerzy trafili w to czego oczekiwałem” plus coś czego jeszcze moja świadomość nie znała, tu akurat ufam już chyba tylko Nintendo. To martwiący trend, który wziął chyba się z sprzedaży pizzy albo jeszcze czegoś gorszego. To gry video, forma sztuki a nie pójście po colę do sklepu. Sorry, ale dla mnie to żadna nowoczesność tylko zasłona i wypytywanie by być w biznesie bezpiecznym.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!