Animal Crossing: New Horizons ze świetną sprzedażą w Wielkiej Brytanii i Japonii

0

Animal Crossing: New Horizons zadebiutowało na całym świecie w ubiegły piątek, 20 marca. Mamy już pierwsze dane sprzedażowe, z których wynika, że jeśli tak dalej pójdzie, może być to jedna z najlepiej, o ile nie najlepiej sprzedająca się gra na Switcha.

W Wielkiej Brytanii Animal Crossing znalazło się na pierwszym miejscu listy sprzedaży, znacznie wyprzedzając inny nowy tytuł, DOOM Eternal (który też pojawi się na konsoli Nintendo, ale w późniejszym terminie). Jak podaje portal Gamesindustry.biz, New Horizons sprzedało się lepiej niż wszystkie pozostałe gry z serii łącznie, wliczając spin-offy. Ocenia się, że gracze kupili na premierę około 3,5 raza więcej kopii nowej odsłony serii niż Animal Crossing: New Leaf na 3DS-a. Jest to największa premiera na Switcha na Wyspach, przynajmniej jeśli chodzi o pojedynczą grę, bo nieznacznie wyprzedzają ją pod tym względem Pokemon Sword oraz Pokemon Shield liczone razem.

Również w Japonii gra znalazła się na topie listy sprzedaży, osiągając, jak podaje portal VGC, wynik ponad 1,3 miliona kopii. To, podobnie jak w przypadku Wielkiej Brytanii, najlepszy rezultat ze wszystkich pozycji na „Przełącznika”, lepszy od wspomnianych Pokemonów oraz Super Smash Bros. Ultimate.

Czy i wy dorzuciliście do tego sukcesu swoje trzy grosze?

PODZIEL SIĘ
Elan

I like shorts! They're comfy and easy to wear!

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!