Podsumowanie Nintendo Direct: Partner Showcase 21.02.2024

Zobaczcie, w jakie gry third-party zagramy na Switchu w tym roku

Nie samym Mario człowiek żyje, dlatego Nintendo postanowiło przygotować dla graczy pokaz gier od deweloperów zewnętrznych. Oto wszystko, co zobaczyliśmy w trakcie dzisiejszej prezentacji.

Grounded przestaje być exclusivem Microsoftu i trafia na Nintendo Switch. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co było było, gdybyście zmniejszyli się do rozmiarów mrówki i musieli przetrwać w ogrodzie, to gra od Obsidian Entertainment brzmi jak coś dla Was. Premiera 16 kwietnia.

Przegapiliście Monster Hunter Stories albo nigdy nie mieliście 3DS-a? Latem będziecie mieli szansę nadrobić tego RPG-a z łapaniem potworków i to w HD oraz z voice actingiem.

Disney Epic Mickey: Rebrushed to remake platformowej gry akcji, która ukazała się kilkanaście lat temu między innymi na Wii. Ponownie pomożemy tytułowemu myszorowi w odmalowaniu świata. Premiera w tym roku.

Atlus lubi wydawać ulepszone wersje swoich gier. Tym razem deweloperzy wzięli na tapet piątą część serii SMT. Shin Megami Tensei V: Vengeance to definitywna wersja przygód Nahobino, która ukaże się 21 czerwca.

Jesteście fanami wielkich bitew w uniwersum Gwiezdnych Wojen? Zakreślcie w kalendarzu dzień 14 marca. To właśnie wtedy ukaże się Star Wars: Battlefront Classic Edition, kolekcja składającą się z dwóch pierwszych części serii z 2004 i 2005 roku.

Lubicie zimę? Oglądacie amerykańskie kreskówki ze zjadliwym humorem? South Park: Snow Day! łączy te dwie rzeczy. Zaproście troje przyjaciół i utorujcie sobie drogę przez śnieg w tej kooperacyjnej przygodzie.

Co dla jednego jest śmieciem, dla innego jest skarbem. Przekonamy się o tym już 25 kwietnia w soulslike’u (tak) Another’s Crab Trasure, w którym jako krab Kril wykorzystamy różne śmieci, by odzyskać swoją muszlę.

Nintendo postanowiło nam przypomnieć o Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time. Podejmiemy się wielu fachów i wyruszymy w przeszłość, aby odbudować zniszczoną wioskę. Premiera 10 października.

W ostatnich latach seria Super Monkey Ball przeżywa prawdziwy renesans, a w tym roku dostaniemy jej kolejną odsłonę. 25 czerwca zadebiutuje Super Monkey Ball Banana Rumble, które zaoferuje nam nowe tryby, plansze, lokalny co-op i rywalizację po sieci.

Pierwsze World of Goo było jedną z pierwszych gier niezależnych, która odniosła sukces komercyjny. Czy podobnie będzie z częścią drugą? Możecie jej w tym pomóc, kupując World of Goo 2, które zadebiutuje w Shopie 23 maja.

Twórcy Sonic Manii tworzą własną grę, tym razem w trzech wymiarach. W Penny’s Big Breakaway pobiegamy, poskaczemy i pobijemy wrogów, a wszystko to z wykorzystaniem jojo. Premiera… już dziś! Kupujcie i pobierajcie!

Szukacie platformówki, w którą można się mocno wkręcić? 28 marca w eShopie wyląduje Pepper Grinder, łączący tradycyjne platformowanie z wwiercaniem się w różne powierzchnie. Demo możecie z kolei sprawdzić już dziś.

Pocket Card Jockey: Ride On! to ulepszona wersja jednego z najciekawszych małych tytułów z 3DS-a. Wcielamy się w dżokeja, który próbuje wygrywać wyścigi z pomocą… kart, a wszystko to od twórców Pokemonów. Gra jest już dostępna w eShopie.

Są tu jacyś fani Rare? Jeśli macie Nintendo Switch Online, już dziś możecie pobrać pięć gier tego studia: Snake Rattle 'n’ Roll, R.C. Pro-Am, Battletoads in Battlemaniacs, Killer Instinct oraz Blast Corps (ta ostatnia tylko dla posiadaczy ulepszonej wersji abonamentu).

Graliście w Subnauticę czy Abzû i nadal mało Wam zwiedzania morskich głębin? 2 maja ukaże się Endless Ocean Luminous, trzecia część serii o eksploracji podwodnego świata. Popływamy samodzielnie lub wspólnie, nawet we 30 osób.

Pozostałe gry pokazane podczas prezentacji:

 • Ender Magnolia: Bloom in the Mist – premiera w tym roku
 • Arranger: A Role-Puzzling Adventure – premiera latem
 • Unicorn Overlord – demo już w eShopie!
 • Sword Art Online: Fractured Daydream – premiera w tym roku
 • Gundam Breaker 4 – premiera w tym roku
 • Suika Game – w grze już od dziś dostępny jest lokalny co-op, a w przyszłości dostaniemy także sieciowe multi
 • Snufkin: Melody of Moominvalley – premiera 7 marca
 • Tales of Kenzera: ZAU – premiera 23 kwietnia
 • Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- Sweep the Board! – premiera 26 kwietnia
 • Kingdom Come Deliverance – Royal Edition – premiera 15 marca
 • Contra: Operation Galuga – premiera 12 marca. Demo już w eShopie!
 • Pentiment – premiera 22 lutego.

Jak podobała Wam się dzisiejsza prezentacja? Co najbardziej przypadło Wam do gustu? Dajcie znać w komentarzach!

Jeden komentarz

 1. Przecieki sugerowały słaby Direct, ale w rzeczywistości nie był taki zły. Demko Contry ograne i gra w ruchu wygląda dobrze, klimat jest zachowany i strzelanie do złoli jest rajcowne. W końcu fani doczekają się dobrej odsłony od czasów czwórki.

  Arranger bardzo ciekawa gra logiczna, trzeba dodać na chciejlistę.

Dodaj komentarz