Lost Hellden to nowa gra od twórców Artisan Studios

Przygotujcie się na ręcznie malowaną przygodę JRPG, która jednak nadejdzie dopiero w przyszłym roku, ale zapowiada się ciekawie!

Artisan Studios to twórcy, którzy na swoim koncie mają takie tytuły jak: Astria Ascending i Super Neptunia RPG, a teraz powracają z nowym tytułem — Lost Hellden. Jest to ręcznie rysowany JRPG, który w 2025 roku ma trafić na Nintendo Switch. W grze przejmiemy kontrolę nad ośmioma bohaterami, których dopasujemy ze sporą swobodą. Gra ma mieszać taktyczną rozgrywkę z akcją, a historia skupia się wokół siedmiu grzechów głównych.

Historia

Na planecie zwanej Era ludzie są zobowiązani do popełnienia jednego z Siedmiu Grzechów Głównych przed swoimi pierwszymi urodzinami poprzez ceremonię religijną zwaną Rytuałem Nexusa. Przez całe życie mieszkańcy Ery muszą walczyć ze swoimi popędami. Jeśli poniosą porażkę i ulegną, przemieniają się w bezmyślne i agresywne bestie. Przedstawiciele religii Unio – Arkhoni – pilnują, aby wszyscy przestrzegali zasad i eliminują wszelkie potwory, które pojawią się w miastach.

Pewnego dnia kobieta rodzi bliźnięta, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło. Najwyższy Arkhon, najwyższy przywódca Ery, sam przeprowadza Rytuał Nexusa. Jednak coś idzie nie tak i jedno dziecko jest związane ze wszystkimi siedmioma grzechami, podczas gdy drugie nie ponosi żadnego.

Bliźniacy zostają zabrani do stolicy, Avilah, gdzie dorastają jako uczniowie Arkhona. Nigdy nie wolno im opuszczać murów świątyni…
Jednak pewnego dnia Lehtowi, bliźniakowi przywiązanemu do siedmiu grzechów, udaje się opuścić miasto. Jego brat Cyphel zostaje wysłany z misją odnalezienia i sprowadzenia go z powrotem. Towarzyszą mu dwaj doświadczeni Arkhonie, Gram i Enki.

Podróż Cyphela i Lehta to podróż w kierunku samopoznania, która pozwoli im dorosnąć i stać się ludźmi, którymi byli przeznaczeni.

Lost Hellden | by Artisan Studios

Dodaj komentarz