Co czeka na nas w 2024?

Tylko trzy miesiące dzielą Nintendo Switch od wejścia w ósmy rok życia. Nintendo jednak nie zwalnia i w 2024 będzie gorąco!

Jak co roku, tak i w 2024 nie zabraknie naszego przeglądu premier na nowy rok! Tym razem przygotowaliśmy dla was listę ponad 70 gier. Część z nich ma już datę premiery, część przybliżoną datę premiery, a reszta ma pojawić się w tym roku. Zawsze jest szansa, że jakieś gry mogą się opóźnić, więc jeśli tak się stanie, aktualną listę zawsze możecie sprawdzić w naszym Kalendarzu Premier.


Prince of Persia: The Lost Crown

 • Data premiery: 18 stycznia 2024
 • Deweloper: Ubisoft
 • Wydawca: Ubisoft
 • Gatunek: platformowa gra akcji

Książę po latach wygnania powraca! I to w dodatku w jakim stylu! Zamiast postawić na formułę assasynową, postanowiono wrócić do korzeni i akcję będziemy przeżywać w dwóch wymiarach, tak samo, jak oryginał z 1989 roku. Może nie aż tak podobnie, bo gra będzie zdecydowanie dynamiczniejsza i bardziej złożona niż protoplasta i okraszona ciekawym systemem walki. Miejmy nadzieję, że Książę Persji zawładnie obecnymi konsolami i znów będziemy mogli się cieszyć jego kolejnymi przygodami!

Another Code: Recollection

 • Data premiery: 19 stycznia 2024
 • Deweloper: Cing(?)
 • Wydawca: Nintendo
 • Gatunek: przygodowa

Kolejny wielki powrót po latach. Może nie jest to kolejna odsłona w cyklu, tylko składanka dwóch odświeżonych przygód Ashley Mizuki Robbins z DSa i Wii. Dzięki dostosowaniu obu części do aktualnie panujących standardów nowe pokolenie graczy będzie mogło wziąć udział w fascynującej przygodzie, w której wraz z protagonistką, postaracie się rozwikłać tajemnice związane z jej rodzicami.

Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy

 • Data premiery: 25 stycznia 2024
 • Deweloper: Capcom
 • Wydawca: Capcom
 • Gatunek: przygodowa

Powiedzieć, że jedna z najbardziej kultowych serii o adwokacie została zaniedbana w ostatnich latach, to jak nic nie powiedzieć. Na szczęścia Capcom zauważył swój błąd i mają zamiar naprawić go z pomocą całej trylogii.

Gracze dołączą do świeżo upieczonego adwokata Apolla Justice’a oraz jego mentora, legendarnego Phoeniksa Wrighta. Cały zestaw zawiera 14 części „Apollo Justice: Ace Attorney”, „Phoenix Wright: Ace Attorney — Dual Destinies” i „Phoenix Wright: Ace Attorney — Spirit of Justice” oraz 2 specjale dostępne wcześniej wyłącznie w ramach dodatków DLC, czyli łącznie aż 16 spraw do rozwiązania!

Tomb Raider I-III Remastered

 • Data premiery: 14 lutego 2024
 • Deweloper: Aspyr, Crystal Dynamics
 • Wydawca: Aspyr
 • Gatunek: Gra Akcji

Nie bez powodu Larę Croft zna teraz cały świat. Pierwsze gry z panią archeolog były czymś, czego w tamtych czasach nie było. Miały wspaniałą bohaterkę, historia pozwalała nam rozszyfrowywać kolejne zagadki, a wszystko było okraszone rozgrywką, która nie wybaczała błędów. Spróbujcie tylko krzywo skoczyć, a Lara spadnie w przepaść, a wy będziecie musieli powtarzać fragment mapki.

Tomb Raider: Kolekcja pozwoli nam po raz pierwszy doświadczyć pełni wrażeń, grając w pełną serię ze wszystkimi rozszerzeniami i tajnymi poziomami na współczesnych platformach. Odkryj skarby starożytnego świata, rozwiązując zagadki i rozwikłując tajemnice, których początki zaginęły w odmętach czasu. Ruszaj z Larą Croft w podróż dookoła świata i walcz z zabójczymi przeciwnikami oraz niebezpiecznymi legendami. Przeżyj klasyczną przygodę z ulepszoną grafiką i opcją pozwalającą w każdym momencie na przywrócenie oryginalnego wyglądu.

GUNVOLT RECORDS Cychronicle

 • Data premiery: 15 lutego 2024
 • Deweloper: INTI CREATES
 • Wydawca: INTI CREATES
 • Gatunek: Rytmiczna

Czasami spin offy naszych ulubionych gier prowadzą nas w gatunek, który często jest zupełnym przeciwieństwem tego, czym była oryginalna gra. Właśnie taki nowy sposób na poznanie legendarnych piosenek z serii Gunvolt, przygotowali nam twórcy z INTI CREATES! Przyszykujcie się na rytmiczną przygodę, w której śpiewaczki z serii Azure Striker Gunvolt, Lumen, Lola i Luxia śpiewają 15 różnych piosenek. Podążaj za nutami do dudniącego rytmu i celuj w najwyższy wynik w tej elektryzującej grze rytmicznej! Podwójne analogowe elementy sterujące synchronizują się z postaciami tańczącymi w tle 3D, zapewniając w pełni wciągające wrażenia.

Mario vs. Donkey Kong

 • Data premiery: 16 lutego 2023
 • Deweloper: Nintendo
 • Wydawca: Nintendo
 • Gatunek: Łamigłówki/Akcja

Nie takiej przygody fani Donkey Konga oczekiwali, ale taką będą musieli się zadowolić. Wyposażony w zupełnie nową grafikę remake, pozwoli graczom rozwiązać wszelkiego rodzaju łamigłówki i przetestuj ich spryt platformowy, w trakcie prób odzyskania skradzionych Mini-Mario. Donkey Kong chciał nową, gorącą zabawkę Mini-Mario, ale wszystkie zostały wyprzedane. Więc włamał się do fabryki, w której je produkowano, i ukradł cały towar! Mario, musi ścigać Donkey Konga i odzyskać zabawki. Na Maria czekają etapy pełne zagadek. Przejdźcie przez każdy etap, używając klucza do otwarcia zamkniętych drzwi zawierających Mini-Mario. Zbadajcie dokładnie otoczenie, użyjcie sprytu, aby znaleźć najlepszą trasę i uwolnijcie swoje umiejętności platformowe, aby pokonać przeszkody i odzyskać każdą skradzioną zabawkę.

Slave Zero X

 • Data premiery: 21 lutego 2024
 • Deweloper: Poppy Works
 • Wydawca: Poppy Works
 • Gatunek: Beat ’em up

Po sukcesie wcześniejszej części gry, twórcy idą za ciosem, ale nie boją się zmian! Ze szczytu Megacity S1-9 Sovereign Khan rządzi żelazną pięścią. Pod gnijącymi fundamentami miasta mściwy wojownik wyrusza w podróż, by go zamordować. Gra dzieje się na 5 lat przed wydarzeniami z Slave Zero. Slave Zero X wniesie nowe życie do świata, w którym przerażające, żywe maszyny znane jako Slaves (Niewolnicy) są przygotowane, by stać się najnowszymi narzędziami wojennymi w długiej i krwawej historii ludzkości. Tajna grupa wojowników znana jako The Guardians ma nadzieję powstrzymać uwolnienie tych biomechów do świata, ale jeden szermierz w ich szeregach ma inny pomysł: użyć przeciw wrogowi jego własnej broni. Łącząc się ze skradzionym prototypem jednostki Slave, Shou stanie się wściekłym diabłem dążącym do zabicia fałszywego boga.

2 komentarze

 1. Sporo gier, aczkolwiek widać że część prawdopodobnie nie wyjdzie w 2024 a i brakuje mi tu jakiegoś killera bądź dwóch.

  Na pewno czekam na Gunvolta, Mudrunner Game, Unicorn, Princess Peach by zobaczyć z czym to się je, South Park by zobaczyć jak zmiana formuły im wyjdzie, Eiyuden, Snufkin, Fantasy Life – mój osobisty na razie jedyny nintendo tytuł na który jakoś mocniej czekam w tym roku, Coral Island z racji że nie wyszło z innymi konsolami, Decapolice – tutaj akurat mam wrażenie że 2025, Dragon Quest też już trochę czekamy, a biorąc pod uwagę że to Square, to jest duża szansa że nie wezmę w okolicach premiery, Hollow Knight – tu również czekania a czekania, Metal Slug Tactics również mógłby o sobie coś bardziej dać znać, Ratatan – bo w pierwowzór nie grałem, a teraz jest opcja sprawdzić na switchu, Rift of the NecroDancer -ciekawy co z tego wyjdzie, oraz The Plucky Squire z racji że wygląda trochę mariowo i wygląda jakby się fajnie bawił formułą.

  Na pewno czekam na jakiś direct, nie tylko ze względu na ogłoszenie następcy, ale również i większej ilości gierek, szczególnie na drugą połowę roku

Dodaj komentarz