[Rozkład Jazdy] Grudzień 2023

Last dance tego roku! W grudniu premiery są spokojniejsze, ale nadal jest z czego wybierać na prezent pod choinkę.

Batman: Arkham Trilogy

Data premiery: 1 grudnia 2023

Cena: 269 zł (Nintendo eShop)

Zostań najlepszym obrońcą Gotham City w kultowej trylogii Batman: Arkham.
Zmierz się ze znanymi superzłoczyńcami DC: Jokerem, Strachem na Wróble, Poison Ivy i nie tylko w Batman: Arkham Asylum. Wejdź w cień otwartego świata Batman: Arkham City, nowego „domu” o maksymalnym bezpieczeństwie dla bandytów, gangsterów i szalonych kryminalistów. W Batman: Arkham Knight przedzieraj się ulicami Gotham i staw czoła największemu zagrożeniu w epickim zakończeniu trylogii.
Poznaj docenioną przez krytyków rozgrywkę i oryginalną historię AAA we wszystkich 3 grach PLUS wszystkich DLC w jednym kompletnym pakiecie.


Dragon Quest Monsters: The Dark Prince

Data premiery: 1 grudnia 2023

Cena: 259 zł (Nintendo eShop)

Wyrusz w podróż do fantastycznego świata w poszukiwaniu zemsty w DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince.
Psaro jest przeklęty i nie jest w stanie skrzywdzić niczego krwią potwora. Teraz musi zostać Pogromcą Potworów, aby stworzyć armię do bitwy.
Polowanie na potwory wysokiej rangi prowadzi Psaro przez stale zmieniające się pory roku w Nadirii i jej wyjątkowe środowiska, z rzekami bulgoczącej lawy, tajemniczymi starożytnymi ruinami i strzelistymi wieżami z ciasta. Po drodze Psaro spotyka życzliwą elfkę Rose, która dołącza do jego przygody w poszukiwaniu coraz silniejszych potworów.
Kluczem do sukcesu Psaro jest synteza: umiejętność połączenia dwóch potworów i stworzenia silniejszego potomstwa. Każde nowe dzieło przybliża Psaro o krok do celu, jakim jest zostanie Mistrzem Potworów.


SteamWorld Build

Data premiery: 1 grudnia 2023

Cena: 120,60 zł (Nintendo eShop)

To wyścig o wszystko! Planeta umiera, Astrid. Musisz kopać albo zgiń!
Kopalnia pod naszym miasteczkiem opustoszała – ale zgadnij co! Krąży pogłoska, jakoby pod ziemią kryła się pradawna technologia, która pomoże nam w opresji. Zbierz grupę śmiałków, zgromadź wozy i zbudujmy sobie nowy dom! Zbieraj zasoby i wydobywaj rudę, dzięki czemu dołączą do nas parowe roboty. Z ich wsparciem nasza osada się powiększy, a może nawet uda nam się wreszcie stąd wydostać!


A Highland Song

Data premiery: 5 grudnia 2023

Cena: 57,60 zł (Nintendo eShop)

Moira McKinnon nigdy nie widziała morza.
Przez piętnaście lat mieszkała z mamą w małym domku na skraju szkockich wyżyn – aż pewnego dnia otrzymuje list od wujka Hamisha, który namawia ją, aby przyjechała na wybrzeże. Jeśli uda jej się dotrzeć do jego latarni morskiej na czas, będzie czekać na nią wspaniała niespodzianka…
I tak Moira ucieka.
Wzgórza są pełne tajemnic i historii, ale to, co znajdziesz, będzie zależeć od tego, dokąd się udasz. Narracja nie rozgałęzia się, lecz splata; splot historii, mitologii i rodzinnych tajemnic. Jakie prawdy odkryjesz?


A Long Journey to an Uncertain End

Data premiery: 5 grudnia 2023

Cena: 100 zł (Nintendo eShop)

Eksploruj znaną i nieznaną galaktykę z grupą nowych, eklektycznych przyjaciół w tej kosmicznej operze narracyjnej o zarządzaniu. Jesteś świadomym statkiem kosmicznym, towarem zakazanym, a między tobą a wolnością jest cała galaktyka… nie wspominając o twoim agresywnym byłym, który siedzi ci na ogonie.


Born Of Bread

Data premiery: 5 grudnia 2023

Cena: 120 zł (Nintendo eShop)

Born of Bread to zwariowana i wesoła przygodowa gra RPG, która odświeża motyw walki turowej.
Gdzie nie spojrzeć, stworzenia z innej epoki sieją spustoszenie! Ich złośliwości zagrażają dobru wszystkich. Nietuzinkowy bohater, golem zrodzony z chleba, wpadnie w sam środek gotującej się od tysięcy lat afery. Wspólnie z nowo poznanymi kumplami wyruszy w podróż, a na swojej drodze spotka fascynujące postaci. Niepozorny Bochenek ma szansę stać się bohaterem swojej krainy.


Skater XL

Data premiery: 5 grudnia 2023

Cena: TBA (Nintendo eShop)

Skater XL to ewolucja rozgrywki na deskorolce. Dzięki niezależnemu systemowi sterowania nożnego i wyjątkowej rozgrywce opartej na fizyce gracze na deskorolce w końcu mają ekspresyjne sterowanie, o jakim zawsze marzyli.
Zanurz się w deskorolkowym raju dzięki poziomom, które zawierają słynne zabytki skateboardingu i elementy otoczenia, w tym Downtown Los Angeles, olbrzymią The Big Ramp, Easy Day High School i mapy stworzone przez społeczność, takie jak Grant Park, Hüdland i Streets. Graj jako niektórzy z najlepszych współczesnych profesjonalistów na deskorolce, Tiago Lemos, Evan Smith, Tom Asta i Brandon Westgate, lub spersonalizuj i stwórz własną legendę deskorolki, korzystając ze sprzętu ponad 30 prawdziwych marek skateboardowych. Skater XL to prawdziwy cyfrowy odpowiednik deskorolkowego świata.


While the Iron’s Hot

Data premiery: 5 grudnia 2023

Cena: 89,99 zł (Nintendo eShop)

W odległej krainie Ellian legendarni rzemieślnicy gromadzą się od wieków, aby doskonalić swoje rzemiosło. Teraz Twoja kolej, aby do nich dołączyć.

Wciel się w czeladnika kowala i wyrusz na misję zostania mistrzem w podstępnej przygodzie połączonej z tajemnicą, dowcipem i urokiem. Wykuwaj, wytapiaj i łącz wyroby metalowe, aby rozwijać swoje umiejętności kowalskie i odkrywać nowe, wspaniałe przedmioty do tworzenia. Eksploruj wyspę pełną zasobów, skarbów, zagadek i innych rzemieślników z własnymi motywami i projektami. Odbuduj ruiny dawno opuszczonej wioski kowalskiej Ellian, aby przywrócić jej dawną świetność i rozwijać własne możliwości rzemieślnicze, a ostatecznie zostań prawdziwym mistrzem kowalstwa.


Outer Wilds

Data premiery: 7 grudnia 2023

Cena: 83,99 zł (Nintendo eShop)

Jesteś najnowszym rekrutem Outer Wilds Ventures – stawiającego swoje pierwsze kroki programu kosmicznego, którego zadaniem jest poszukiwanie odpowiedzi w osobliwym i nieustannie zmieniającym się układzie słonecznym.
Co kryje się w sercu złowrogiej formacji Dark Bramble? Kto wybudował tajemnicze ruiny na księżycu? Czy nieskończona pętla czasowa może zostać zatrzymana? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz wyłącznie z najbardziej niedostępnych zakątkach kosmosu.
Planety Outer Wilds pełne są tajemnic i ukrytych miejsc, które zmieniają się wraz z upływem czasu. Odwiedź podziemne miasto, nim pochłonie je piasek, lub eksploruj powierzchnię planety, gdy ta rozpada się pod twoimi stopami. Każda tajemnica strzeżona jest przez niebezpieczne otoczenie i katastrofy naturalne.
Zgromadź swój sprzęt podróżniczy, sprawdź poziom tlenu i przygotuj się na wyprawę w kosmos. Korzystaj z rozlicznych przedmiotów, które pomogą ci w eksploracji twojego otoczenia, namierzaj zagadkowe sygnały, odczytuj zapiski kosmitów i upiecz najlepsze pianki we wszechświecie.


The Smurfs: Colorful Stories

Data premiery: 8 grudnia 2023

Cena: 48 zł (Nintendo eShop)

Witamy w The Smurfs: Colourful Stories, miejscu, w którym Twoja kreatywność i wyobraźnia prowadzą do tworzenia wyjątkowych opowieści. Odwiedź ich wioskę, jakbyś był jednym z nich i przeżyj niesamowite przygody — Smerfy nie mogą się doczekać, aby Cię poznać!
Nie musisz się martwić, że przegapisz swoją ulubioną Smerfetkę lub Zrzędliwego Smerfa. Wszyscy się tutaj zebrali, więc możesz poznać każdego z nich, a oni opowiadają Ci swoje historie. Po prostu zrelaksuj się i spójrz, co dla Ciebie przygotowali.
Aby każda historia była osobista, gra oferuje wiele narzędzi do wyboru. Ty decydujesz, jakiego koloru, rozmiaru pędzla i rodzaju narzędzia użyjesz. Spróbuj wymieszać różne opcje, aby uzyskać zaskakujący efekt.


Xuan Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains

Data premiery: 8 grudnia 2023

Cena: 59 zł (Nintendo eShop)

Xuan-Yuan Sword: Mists Beyond the Mountains to klasyczna turowa gra RPG. Pod rozkazami Pepina III frankoński rycerz Septem wyruszył w długą podróż w poszukiwaniu Niezwyciężonej Sztuki Wojennej. Zaczynając od kanałów pięknej Wenecji, wielka ścieżka rycerska wiodła przez Bliski Wschód, regiony zachodnie, w drodze do mistycznego orientu. W swoich przygodach Septem wciągnął się w zawiłe spory o władzę między lokalnymi mocarstwami, a także obejmujące dziesięciolecia ambicje ciemnego pana, Szatana.


Hammerwatch II (The Chronicles Edition)

Data premiery: 12 grudnia 2023

Cena: 59,99 zł (Nintendo eShop)

Zbierz bohaterów i wyjdź z podziemi Zamku Hammerwatch, aby poznać rozpikselowany świat, jakiego jeszcze nie widziałeś.
Blight the Horrible wraz ze swoją smoczą armią zdołał podstępnie obalić Króla Rolanda, siejąc zniszczenie w całym Królestwie Herianu.
Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone, gdyż cała nadzieja skrywa się w kanałach, gdzie nadal rządzi niepodzielnie królewski ruch oporu. Na rozkaz Króla garstce nieustraszonych i dobrze wyszkolonych śmiałków powierzono zadanie pokonania smoków i przywrócenia pokoju w Królestwie.
Więc wyrusz w drogę ze swoją drużyną — albo podróżuj samodzielnie — i pomóż ruchowi oporu Króla Rolanda, nie odmawiając też pomocy mieszkańcom. Pokonuj potwory, walcz z hordami nieumarłych i zmierz się z siłami zła w epickiej odzie do klasyków gatunku ARPG.
Przemierzaj dynamiczny i rozległy, otwarty świat. Poznaj Hammer Island, Fallowfields oraz mroczny, górzysty rejon Blackbarrow. Doświadcz różnych warunków, dzięki zaimplementowaniu do gry pełnego systemu dobowego oraz systemu pogodowego.


Koumajou Remilia II: Stranger’s Requiem

Data premiery: 14 grudnia 2023

Cena: 120 zł (Nintendo eShop)

Koumajou Remilia Ⅱ: Stranger’s Requiem to gra akcji Touhou w stylu gotyckiego horroru, oferująca zremasterowaną grafikę HD, w pełni udźwiękowione kwestie autorstwa profesjonalnych aktorek głosowych i jeszcze więcej zawartości do gry.
W grze Sakuya Izayoi zajmuje centralne miejsce, a akcja rozgrywa się wokół jej konieczności udania się do Zamku Szkarłatnego Diabła, którego z pewnością już nie było. Ma nadzieję znaleźć tam Remilię i innych towarzyszy z Posiadłości Szkarłatnego Diabła, którzy zaginęli, wraz ze wskazówkami dotyczącymi miejsca pobytu wiosny, która nie nadejdzie.
Popularny ilustrator Banpai Akira powraca, dodając odważne, mroczne krawędzie projektom postaci, zachowując jednocześnie ich oryginalny urok, a wszystko to z zabawnymi elementami akcji, takimi jak unoszenie się wśród gradu kul.
Co więcej, ta ulepszona wersja gry została poprawiona pod każdym względem, zapewniając graczom elegancki dźwięk, piękną grafikę i płynne sterowanie.
Dodatkowo zawiera epilog, który odblokowuje się po ukończeniu głównego wątku fabularnego.
Jako aktualizacja oryginalnej wersji, ta wersja zawiera tryb walki z bossem, Reimu Hakurei, bohaterkę poprzedniej gry, jako grywalną postać i wiele więcej.


Metro Quester

Data premiery: 15 grudnia 2023

Cena: TBA (Nintendo eShop)

METRO QUESTER to gra RPG z eksploracją lochów, osadzona w postapokaliptycznym, futurystycznym świecie stworzonym przez artystę mangi Kazushi Hagiwara, z głębokim systemem gry zaprojektowanym przez Hironori Kato, który oferuje emocje i niespodzianki przypominające gry komputerowe z lat 80. XX wieku w stylu hack and slash.
Eksploruj opuszczone lochy TOKIO, korzystając z automatycznego mapowania. W lochu znajdują się zniszczalne ściany, gniazda stworzeń, miejsca z jedzeniem i zasobami, a także krypty czekające na poszukiwaczy przygód. Zdobądź „paliwo oczyszczające” do działania i „pożywienie” umożliwiające przetrwanie, odkrywając nowe bazy i sojuszników, celując w najgłębszą część.
Lochy są przepełnione możliwościami zdobycia szerokiej gamy wyposażenia. Czasami wypadają z pokonanych wrogów lub można je znaleźć w sejfach. Jeśli będziesz mieć szczęście, możesz natknąć się na rzadki sprzęt. Od Ciebie zależy, czy chcesz używać tego sprzętu do rzucania wyzwanie potężnym wrogom, modyfikować ich i wzmacniać, czy też rozmontowywać je w celu uzyskania zasobów.
W ciągu jednej tury możesz wybrać maksymalnie trzy polecenia, o ile pozwalają na to Twoje Punkty Akcji (AP). Ponieważ jednak wrogowie również wykonują wiele akcji w jednej turze, jest to wielowarstwowy system bitew, w którym jedna tura może nakładać się na kilka innych. Dokładnie oceniając oczekiwaną kolejność tur wyświetlaną na ekranie bitwy oraz wartości nienawiści, które zwiększają prawdopodobieństwo, że staniesz się celem wrogów, możesz zaplanować ukierunkowane kombinacje i kombinacje umiejętności. Skuteczna kontrola nienawiści może pomóc w skutecznym zarządzaniu poleceniami ról czołgu i atakującego.


The Rumble Fish +

Data premiery: 20 grudnia 2023

Cena: 28,80 zł (Nintendo eShop)

The Rumble Fish, gra stworzona w 2004 roku przez DIMPS, znaną z płynnej animacji i głębokiej mechaniki gry, powraca jako The Rumble Fish +, pełna nowych funkcji.
Od trybu PvP online z funkcją Rollbacku po tryb treningowy z funkcjami takimi jak nagrywanie i odtwarzanie CPU – wszystko, czego potrzebujesz jako miłośnik bijatyk, jest tutaj!


TEVI

Data premiery: 21 grudnia 2023

Cena: 132 zł (Nintendo eShop)

Wyrusz na epicką przygodę akcji, wykonując cięcia, doskoki i kombinacje w rozległym, tętniącym życiem świecie. Eksploruj i odkrywaj ukryte tajemnice. Dostosuj swoją wersję, aby zatriumfować w spektakularnych bitwach z bossami. Przeżyj opowieść pełną tajemnic, magii i chaosu w TEVI, piekielnej metroidvanii!


The Curse of Kudan

Data premiery: 21 grudnia 2023

Cena: 160 zł (Nintendo eShop)

Ta gra przygodowa yuri została opracowana przez SukeraSparo, siostrzaną markę studia, które wydało „OshiRabu: Waifus Over Husbandos”, SukeraSomero!
Tytuł ten łączy w sobie popularnego projektanta postaci Hanekoto i autora serii „FLOWERS”, Hatsumi Shimizu!
Przeżyj niesamowitą opowieść o dziewczynach, które walczą z Kudanem, zjawą, która zwiastuje nieszczęście każdemu, kto ją zobaczy, i bądź świadkiem rozwoju nieprawdopodobnego romansu, gdy dziewczyny stawiają czoła wypartej przeszłości!


Pocket Quest

Data premiery: 25 grudnia 2023

Cena: 32 zł (Nintendo eShop)

Witamy w urzekającym i niebezpiecznym świecie przemocy i ciemności. Wciel się w rolę Łowcy, Wojownika lub Czarnoksiężnika, wybierz swoją płeć, chwyć broń, a następnie zamień i dopasuj klejnoty, aby wygrać bitwę!
Przemierzaj zubożałe miasta, rozległe oceany, ciemne kopalnie, gęste lasy i inne nieodkryte miejsca. Walcz z różnymi wrogami, od oswojonych szczurów i dzików po gigantyczne orki i trolle. Zdobywaj łupy podczas podróży i wyposaż swojego bohatera w legendarną broń i zbroję!
Dopasuj klejnoty do swojej strategii i atakuj! Połącz wiele klejnotów i czaszek w jednej turze, aby uwolnić niszczycielskie kombinacje na swoich wrogach!
Rzuć wyzwanie swojemu znajomemu do walki w lokalnym trybie rywalizacji wieloosobowej. Wybierz swoje postacie, zbuduj kartę wyposażenia i zmierz się w różnych środowiskach. Pokaż mu, że jesteś najpotężniejszą legendą w tych krainach!


Pozostałe gry, które ukażą się w grudniu 2023

1 grudnia: 2weistein – The Curse of the Red Dragon 3 – Ronger Pirates, Basketball Arcade, Bomb Rush Cyberfunk (Pudełko), Last Escape: Dead Complex, My Time at Sandrock (Collector’s Edition) Pudełko, Nickelodeon All-Star Brawl 2 (Pudełko), Railway Empire 2 (Pudełko), Uzzuzzu My Pet: Golf Dash, Zomborg
2 grudnia: 1 grudnia: DIY Paper Doll
1 grudnia: Disney Dreamlight Valley: A Rift In Time (DLC), Fitness Boxing Fist of the North Star Expansion Pack (DLC)
6 grudnia: Battle Stations Blockade
7 grudnia: City Driver: Car Parking Simulator, Crystal Chip Collector e, Defend the Base: Tower Turret Shooting Range, DREAMERS: A Nostalgic Adventure, Evil Nun: The Broken Mask, Fearmonium, Hiveswap Friendsim, Nessy The Robot, Pesterquest, Pestersim, Rallyallyally, SUNSOFT Mahjong Solitaire -Shanghai LEGEND-, Yukar From The Abyss
8 grudnia: Air Aces, Golf Guys, Helix Jump, Mob Control, Skautfold Bloody Pack, STAR WARS Heritage Pack (2023) (Pudełko),
12 grudnia: Hammerwatch Anniversary Edition, Wingspan: Oceania Expansion (DLC),
13 grudnia: Hell Well, Rising Dusk,
14 grudnia: BAHNSEN KNIGHTS, Crashy Laps, MECHBLAZE, Raccoo Venture, Stickman’s Arena, Triggerheart Exelica
16 grudnia: Never be afraid Slam Dunk!
20 grudnia: Ravva and the Phantom Library
21 grudnia: Growth
22 grudnia: ONE., Synthetic Lover
24 grudnia: Cute Critters Pet Kitty, Party Friends, Space Papers: Planet’s Border
29 grudnia: Chico and the Magic Orchards DX

Co padnie Waszym łupem w grudniu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Daty premier mogą ulec zmianie!

3 komentarze

  1. Miesiąc wygląda całkiem różnorodnie

    Na pewno zagram w A Highland Song i Steamworld Build (tutaj raczej w gamepassie już), ciekawi mnie również Tevi mimo iż jest to gatunek którego raczej bym unikał, to coś wygląda i brzmi interesująco w tym zwiastunie/rozgrywce.

    Na pewno mogę polecić sprawdzenie Outer Wilds wszystkim którzy nie mieli wcześniej styczności z tym tytułem, oraz odradzić Batmana … też wszystkim którzy nie mieli z tym styczności, o ile jest to fantastyczna seria, tak według mnie port na switcha, a szczególnie Arkam Knight nie jest raczej akceptowalne

Dodaj komentarz