Strategia + RPG + Roguelike = Bar Stella Abyss

Nippon Ichi Software zapowiedziało nową grę na 2024 rok, która jednak w lutym zahaczy tylko o kraj kwitnącej wiśni.

Bar Stella Abyss to historia walki z alkoholem, a z nim ciężko wygrać. Wygrać i odzyskać utraconą twarz i ramię postara się główny bohater gry — Wanderer. Nie musiałby tego robić, gdy nie skusił na jednego drinka. Teraz będzie się zatapiał w Krainie Upojenia, aż uda mu się z niej wydostać. Nippon Ichi Software wyda grę w 29 lutego w przyszłym roku, niestety jak to mają w zwyczaju, odbędzie się to tylko w Japonii, a reszta świata będzie czekać.

Oficjalne informacje

Bar Stella Abyss to strategiczna gra RPG typu roguelike, w której wzmacniasz swoją drużynę mocą konstelacji podczas eksploracji lochów w innym świecie, który zmienia się za każdym razem, gdy grasz. Oprócz eksploracji innego świata historia rozwinie się, gdy będziesz dzielić się drinkami z osobliwymi klientami baru „Stella Abyss”.
Fabuła

Stella Abyss to ukryty bar ukryty w rogu miasta. Zmęczony codziennością bohater zostaje tam poprowadzony przez unoszącą się na wietrze ulotkę i otwiera jej drzwi.

„Wygląda na to, że jesteś bardzo wyczerpany. Pozwól, że od razu coś ci przygotuję”.

Upojony koktajlem, który zamówił zgodnie z zaleceniem barmana, bohater zapadł w sen.

Skacowany bohater obudził się, słysząc nieznany głos odbijający się echem w jego głowie. Przed nim znajdowało się tajemnicze stworzenie unoszące się w powietrzu i magiczna scena kwitnących kwiatów.

To jest „Pijany Świat”, marzenie pijanej osoby. Bohater został pozbawiony twarzy i ramienia i pozostawiony w pułapce tego wymarzonego świata.
Bohaterowie

Wanderer (głosu użycza Nanako Mori)

Wędrowiec, który stracił twarz i ramię.

Główny bohater! Pracując, podąża za ulotkami latającymi w powietrzu w nocy i przybywa do kryjówki „Stella Abyss”. Aby odzyskać twarz i ramiona, które utracił w „świecie Yoi”, w którym się zagubił, musi podróżować tam i z powrotem pomiędzy bar i inny świat.

Master (głosu użycza Ayaka Shimizu)

Właścicielka ukrytego baru Stella Abyss. „Witamy w barze Stella Abyss.”

Delikatna kobieta, uwielbiana przez stałych bywalców. Wydaje się też, że wie o Pijanym Świecie. Udziela ona najróżniejszych rad bohaterowi, który jest zaskoczony nagłymi wydarzeniami.

Tipsy (głosu użycza Michiyo Murase)

Sługa boga Pijanego Świata. „Ludzie naprawdę są głupi, skoro piją o wiele więcej, niż są w stanie udźwignąć”.

Stworzenie, które ratuje bohatera po wędrówce do Pijanego Świata i nadaje mu imię „Wędrowiec”. Robi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc złapać złodzieja, który ukradł twarz i ramię bohaterowi.
Systemy gry

Poznaj pijany świat, do którego nieświadomie dotrzesz po wypiciu jednego drinka!

Mówi się, że Pijany Świat istnieje w niezliczonej liczbie niczym gwiazdy. Główny bohater Wanderer podróżuje po tym głęboko tajemniczym świecie, aby odzyskać utraconą twarz i ramię.

Lochy są rozproszone z obiektami, które pomogą w eksploracji, w tym z obserwatorium, w którym można zdobyć ulepszone umiejętności, oraz sklepami, w których można kupić przedmioty. Od gracza zależy, przez które obiekty przejdzie.

Jeśli spotkasz któregoś ze stałych bywalców Stelli Abyss w Pijanym Świecie, możesz dodać go do swojej drużyny. Z ich pomocą staraj się dotrzeć do głębin Pijanego Świata.

Kiedy zużyjesz wszystkie siły w Pijanym Świecie, obudzisz się w łazience Stelli Abyss. Pomijając wyposażenie, wszystkie przedmioty zostaną utracone, a Twój poziom powróci do stanu początkowego.

Bitwy RPG w strategii turowej

Kiedy napotkasz potwory wędrujące po Pijanym Świecie, walka przeniesie się na mapę bitewną opartą na kafelkach. Walka toczy się jak w turowej strategii RPG. Wybieraj swoje działania, zwracając uwagę na słabości i rozmieszczenie wroga, a także wpływ terenu.

Wzmocnij postacie mocą konstelacji

W trakcie eksploracji zdobędziesz „Stellę”, czyli moce konstelacji. Dostosowując Stellę do umiejętności postaci, jej wydajność można zwiększyć w taki sposób, jak zwiększony zasięg ataku, dodatkowa moc lub przyznanie dodatkowych atrybutów.

Istnieje około 130 różnych Stelli, które pojawią się losowo, a do jednej umiejętności można wyposażyć maksymalnie cztery, ale wszystkie Stella zostaną zresetowane po zakończeniu biegu. Wypróbuj różne kombinacje Stelli podczas każdego biegu.

Na przykład, łącząc Stelli „Podwójny krok w tył”, który pozwala cofnąć się o dwa pola, i „Szybki strzał”, który zwiększa twoją siłę w miarę oddalania się od wroga, możesz stworzyć umiejętność, która zadaje duże obrażenia obrażeń, zachowując jednocześnie bezpieczną odległość od wroga.

Płynna rozmowa i eksploracja dzięki mocy alkoholu

Dzieląc się drinkami z innymi bywalcami, możesz zyskać efekty, które pomogą ci w podróży po Pijanym Świecie.
Stella Abyss ma kilku stałych bywalców, którzy przychodzą na drinka. Porozmawiaj z tymi, którzy Cię interesują i podziel się stołem.

Patroni Stelli Abyss

Mężczyźni i kobiety ze Stelli Abyss. Pojawią się także w Pijanym Świecie, do którego podobno docierają i pomagają bohaterowi jedynie ci, którzy „stracili coś ważnego”.

Ciesz się rozmową ze stałymi bywalcami

Dzieląc stół ze stałymi bywalcami Stella Abyss, możesz cieszyć się rozmową. Istnieją cztery podpowiedzi, które możesz wybrać jako reakcję podczas rozmowy, w tym „Zgadzam się”, „Nie zgadzam się”, „Śmiech” i „Wątpliwości”, a także dodatkowa opcja „Pij”, co daje w sumie pięć opcji. Wybierz najwłaściwszą reakcję, pasującą do uczuć drugiej osoby i poprowadź rozmowę do przodu.

Jeśli napiszesz komentarz, który zakłóca bieg rozmowy lub obraża drugą osobę, rozmowa nie będzie się rozwijać, a czas wspólnego picia dobiegnie końca.

Jeśli za często wybierzesz opcję „Pij”, twoja wizja się zamazuje i zostaniesz zmuszony do wejścia do Pijanego Świata. Pamiętaj, aby zachować umiar podczas picia…

Ukryte efekty koktajli

Koktajle Stelli Abyss zapewnią efekty specjalne, które pomogą Ci w Pijanym Świecie. Istnieją różne efekty, od przyznania dodatkowych punktów doświadczenia po zwiększenie częstotliwości pojawiania się niektórych Stelli. Zamów koktajle pasujące do Twojego stylu eksploracji.

Jeśli rozmowa przy wspólnym stole będzie się rozwijać, to możesz zamówić dodatkowe koktajle. Dwa drinki, trzy drinki… efekty będą się kumulować, im więcej wypijesz, tym większą przewagą pozwoli ci to eksplorować lochy.

Istnieje ponad 300 koktajli. Wydając zebrane pieniądze w Pijanym Świecie, możesz odblokować koktajle z potężniejszymi efektami.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz