W przyszłym roku 3DS i Wii U stracą funkcje sieciowe

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy.

Dzisiaj Nintendo za pośrednictwem swoich social mediów poinformowało, że w kwietniu 2024 rodzina konsol 3DS i Wii U stracą możliwość korzystania z funkcji sieciowych. Gra online i inne funkcje wykorzystujące komunikację online zostaną zakończone dla tych sprzętów. Obejmuje to również grę kooperacyjną online, rankingi internetowe i dystrybucję danych. Jednak nadal będziemy mogli korzystać z takich usług jak Pokémon Bank i Poké Transport. Co więcej, nadal możliwe będzie pobieranie danych aktualizacji oraz ponowne pobieranie zakupionego oprogramowania i zawartości do pobrania ze sklepu Nintendo eShop.

Ninny dodało też informację, że jeżeli wystąpi jakieś nieprzewidziane zdarzenie, które utrudni kontynuowanie usług online dla oprogramowania Nintendo 3DS i Wii U, to może być zmuszone do zaprzestania świadczenia usług wcześniej, niż planowano. Miejmy nadzieję, że te zasłużone konsole w spokoju dotrwają do zaplanowanego deadline’u.

Pora jeszcze raz odpalić online w Mario Kart 7, Monster Hunter czy też Splatoon, bo później stanie się to niemożliwe w oficjalny sposób.

Dodaj komentarz