Terra Memoria prezentuje rozgrywkę na nowym zwiastunie

Prześliczny RPG, w którym nie tylko zawalczymy z potworami, ale i stworzymy nową osadę zbudowaną przez uczynnych odmieńców.

Terra Memoria to RPG, które pozwoli nam zbudować własną wioskę. Dear Villagers i La Moutarde wrzucili do sieci nowy film, które prezentuje fragmenty rozgrywki. Niestety nie ma jeszcze daty wydania gry, ale może się to zmienić już wieczorem podczas pokazu Gamescom Opening Night Live. Od jutra gra będzie grywalna na pokazach w Kolonii, więc powinniśmy usłyszeć o niej więcej.

Oto co na temat nowego zwiastuna ma do powiedzenia jeden z twórców:

François Bertrand – Reżyser gry w La Moutarde

W tym nowym zwiastunie chcieliśmy zaprezentować kolorowe postacie Terra Memoria oraz tętniące życiem miasta i tereny, a także dać wgląd w tworzenie społeczności poprzez budowanie wioski i walkę z potworami. Terra Memoria nawiązuje do klasycznych, pełnych podróży po fantastycznym świecie gier RPG, z nową warstwą farby i nowoczesną strukturą. Ostatecznie chodzi o ducha przygody i grupę odmieńców, którzy spotykają się podczas swoich podróży. To świetna, wielka gra i mamy nadzieję, że ten zwiastun oddaje jej podnoszące na duchu emocje.

Z pewnym krokiem i bez zmartwień rozpoczynasz swoją podróż… Eeee… momencik.

Znowu brakuje magicznych kryształów?! Odwołali mi pociąg?! Ale mam pecha! I do tego jeszcze te ataki robotów…

Skoro już tu jesteś, może dowiesz się, co się stało? Tak, tak! Idealnie nadajesz się do tego zadania. Ruszaj! Obserwujemy cię!

Terra Memoria wita cię z otwartymi ramionami, a wraz z nią sześć przesympatycznych postaci, śledztwo przez czas, świat wraz ze swoimi szalonymi mieszkańcami i urocza muzyka… Jest to gra RPG polegająca na eksploracji, walce, budowaniu i rozwiązywaniu łamigłówek.

Podróżuj między przeszłością a teraźniejszością, by dowiedzieć się, kto kontroluje kryształy, czemu atakują was starożytne maszyny i jak to wszystko się ze sobą łączy (zaraz, serio?).

Kluczowe elementy:

  • Ruszaj na wyprawę – Rozbij obóz z majstrem i kowalem, podczas gdy przywoływacz i czarownik zajmą się gotowaniem kolacji. Przy ognisku słychać opowieści zmiennokształtnego i muzykę barda. Tak kończy się kolejny dzień podróży z twoimi nowymi znajomymi.
  • Odkrywaj świat Terry – Eksploruj uroczą grę RPG oraz przedstawiony w niej świat, który łączy w sobie grafikę 3D i styl pixel art. Wsłuchaj się też w muzykę, w której tworzenie włożyliśmy całe serce. To podróż jest najważniejsza! Nie spiesz się, odkryj każdą ścieżkę i poznaj ekscentrycznych mieszkańców (co z nimi jest nie tak?).
  • Twórz, buduj, naprawiaj – Wykorzystaj narzędzie do budowania, by zmieniać świat dookoła ciebie i rozwiązywać zagadki. Budynki, dekoracje – twórz, co zechcesz, i zbuduj własną wioskę!
  • Napisz przewodnik po regionie – Przepis na lokalny przysmak, portret burmistrza, a może nieprawdziwa mapa skarbów? Możesz dodać do swojej publikacji każdą informację, którą uznasz za właściwą. Czy znajdziesz ukryte wskazówki?

Dodaj komentarz