Ys X z datą premiery w Japonii oraz nowymi szczegółami

Kolejna przygoda Adola zapowiada się coraz lepiej, a pierwsi szczęśliwcy mieszkający w Japonii (lub importujący) zagrają pod koniec września.

Wiedzieliśmy, że dziesiąta przygoda Ys zadebiutuje w tym roku, a teraz znamy dokładną datę. Falcom ogłosił, że Ys X: Nordics trafi w ręce japońskich graczy 28 września. Na datę europejskiej premiery, będziemy musieli jeszcze poczekać. Pojawiła się nawet pierwsza reklama gry, która trafiła do mediów:

Na oficjalnej stronie pojawiły się też świeże informacje o nowych bohaterach, których poznamy w grze.

Mirabel Asarad (głosu użycza Kana Asumi)
Wiek: 21 lat
„W porządku, wystarczy. Jeśli zamierzasz walczyć, bądź bardziej jak chłopcy i rób to z większą energią.

Mirabel jest pielęgniarką pracującą w klinice swojego ojca w Karnack. Jest wesoła i dobroduszna, ale także bardzo odważna, ponieważ potrafiła naturalnie rozmawiać z Karją, Księżniczką Piratów. Glen i inni są jej wdzięczni, ponieważ opiekowała się nimi od dzieciństwa, więc jest kimś, komu nigdy nie mogą się sprzeciwić. Ona dobrze ich rozumie i czuwa nad rozwojem przyjaciół.

Ys X: Nordics

Lila (głosu użycza Shiona Wakayamy)
Wiek: ??
„Szermierzu… daję ci… wielką moc Many…”

Jest to tajemnicza kobieta, która daje Adolowi moc Many i proroctwa poprzez dziwną muszlę, którą Adol podniósł na plażach Karnaku. Według niej znajduje się gdzieś w Zatoce Obelia i prosi Adola o pomoc.

Ys X: Nordics

Leif Yvelise (głosu użycza Wataru Hatano)
Wiek: 17 lat
„W porządku, Glen. Urodziłeś się idiotą”.

Leif jest chłopcem, który dojeżdża do pracy poza miastem, zamiast pracować w pobliżu swojego domu w Karnack. Jest przyjacielem Glena i Cruz z dzieciństwa. Chociaż często zachowuje się jak nastolatek, żartując z Glenem i Rosalind i dokuczając sobie nawzajem, są chwile, kiedy nieoczekiwanie pokazuje swoją dojrzałą stronę. Wydaje się, że po powrocie do rodzinnego miasta unika jakiegokolwiek kontaktu z rodziną, a nawet wydaje się, że nie zbliża się do ich domu.

Ys X: Nordics

Bezimienny starzec (głosu użycza Shigeru Chiba)
Wiek: ??
„Zapomniałem o wszystkim. Nie pamiętam, jak się nazywam… ani nawet, na co tu czekałem.

Duży starzec, który mieszka samotnie w małej chatce, doglądając pola na jakiejś małej wyspie. Kiedy Adol przybywa na jego wyspę, starzec uczy go, jak używać Many i jak przygotować się do bitwy. Jednak zapomniał o sobie samym wszystkiego, łącznie z własnym imieniem.

Ys X: Nordics

Poza bohaterami dowiedzieliśmy się całkiem sporo na temat wodnych potyczek w ogromnej zatoce Obelia. W grze poza klasyczną rozgrywką znaną z poprzednich części, gracz może pilotować własny statek – Sandras. Informacje zebrane w mieście i na mapie morskiej poprowadzą nas przez ogromny obszar. Będziemy płynąć w kierunku nieznanych wysp, walcząc z wrogimi statkami na otwartym oceanie. Lewy drążek zapewni swobodne poruszanie się, z możliwością automatycznego napędu. Ponadto, używając many do wykonania „Mana Sail”, możliwe jest przyspieszenie Sandras na ograniczony czas. Czasami napotkamy bitwy morskie ze statkami prowadzonymi przez nieśmiertelnych Griegerów. Podczas bitwy będziemy musieli poruszać się po statku, cały czas używając różnych pocisków artyleryjskich w zależności od sytuacji. Pociski będą miały różne typy, więc będziemy musieli dopasować odpowiedni, aby zadać obrażenia.

Ys X: Nordics

Poza walką podczas eksploracji Zatoki Obelia natrafimy na statki handlowe, z którymi bezpośrednio wymienimy przedmioty. Rozliczymy się złotem lub wymieniając materiały znalezione podczas podróży. W grze spotkamy również rzadkie przedmioty, które zdobędziemy tylko za pośrednictwem statków handlowych. Jednak będziemy musieli uważać, ponieważ w zatoce pływać będą również fałszywe statki handlowe prowadzone przez Griegerów. Jeśli wpadniemy w ich pułapkę i spróbujemy robić z nimi interesy, zabierze nas to prosto do bitwy. Niektóre silniejsze statki wroga będą bardzo wytrzymałe. Gdy ta wytrzymałość zostanie wyczerpana z powodu ataków Sandras, wrogi statek przestanie się poruszać. W tym czasie gracz może bezpośrednio wejść na pokład wrogiego statku i zaatakować. Abordaż będzie miał formę normalnych bitew Adola i Karji, tyle że na pokładzie statku. Wygrana bitwa pozwoli nam splądrować statek w poszukiwaniu wrogich skarbów i rzadkich przedmiotów. Podczas Naszej przygody znajdziemy dokument z listą ulepszeń statku i szkoleniami dla żeglarzy. Zarządzając tymi ulepszeniami i szkoleniami, można wzmocnić parametry Sandras i uzbrojenia. Oprócz podniesienia poziomu siły ataku, wytrzymałości i zwrotności, będziemy mogli także poprawić wydajność „Mana Sail”. Ponadto, po wypełnieniu pewnych pozycji w dokumencie propozycji, Sandras będą mogły wyposażyć się w nową broń.

Ys X: Nordics

Na sam koniec otrzymaliśmy trochę rozgrywki. Od 41:35 do 43:59 możemy sprawdzić w poniższym filmie, jak prezentuje się walka na powierzchni. A od 43:59 do 46:26 możemy obadać walkę morską.

Dodaj komentarz