Nobunaga’s Ambition: Awakening z nowymi detalami

Jeśli czekacie na sporą ilość strategicznej rozgrywki rodem z Japonii, to jeszcze trochę poczekacie, ale możecie co nieco o tym przeczytać.

Do premiery Nobunaga’s Ambition: Awakening pozostało jeszcze trochę ponad miesiąc, a Koei Tecmo podzieliło się nowymi szczegółami. Tym razem magicy z Kou Shibusawa zdradzili co nieco na temat taktyk wojennych prowincji oraz wsparcia zamku.

Szesnasta pozycja w historycznej serii symulacji Kou Shibusawy, Nobunaga’s Ambition: Awakening, łączy potęgę militarną z dyplomacją polityczną w dążeniu do podboju Walczących Królestw Japonii.

Nobunaga’s Ambition: Awakening

Taktyka wojenna prowincji
W grze Nobunaga’s Ambition: Awakening gracze doświadczają chaotycznego okresu Walczących Królestw w Japonii, wcielając się w daimyo — potężnego japońskiego pana feudalnego i właściciela ziemi. W miarę postępów graczy i przejmowania coraz większych części mapy ich taktyki rozszerzają się dzięki współpracy między prowincjami daimyo i oficerskimi. Tutaj regent, który jest przywódcą prowincji, zaproponuje taktykę wojenną prowincji, z różnymi scenariuszami rozgrywanymi w zależności od zdolności regenta. Taktyka obejmuje: wspólne ofensywy, w których wszystkie wojska maszerują w kierunku tego samego celu, co prowincja daimyo; ataki dystansowe, w których prowincje atakują jednocześnie wiele zamków tego samego wrogiego klanu; wzmocnienie, w którym wojska z tyłu wysyłają żołnierzy do sojuszniczych jednostek na linii frontu; i zwody, w których wojska maszerują w pobliżu granic wroga, wywabiając ich z zamków, aby stworzyć okazje do ataków sojuszniczych jednostek. Przy tak wielu taktykach do wyboru gracze muszą mądrze wybierać swoich regentów, aby przechytrzyć siły wroga!

Nobunaga’s Ambition: Awakening

Wsparcie Zamku
Ponadto gracze mogą teraz wyznaczać role zamkom, pomagając dodawać nowe linie strategii w sieci zamków. Zamek, który jest uważany za „bazę obronną”, ma kluczowe znaczenie dla obrony, przygotowując scenę dla oblężeń. Tymczasem posiadanie „bazy wsparcia” w pobliżu bazy obronnej może pomóc zwiększyć liczbę żołnierzy ochraniających w przypadku ataku ze strony dużej siły wrogów. Ponadto „baza zaopatrzeniowa” pomoże wesprzeć marsze i długoterminowe ekspedycje dodatkowymi zapasami, gdy wojska przejdą przez nią w drodze do następnej bitwy.

Nobunaga’s Ambition: Awakening zadebiutuje na Nintendo Switch 20 lipca 2023 roku.

Dodaj komentarz