[Rozkład Jazdy] Maj 2023

Najważniejszą grę maja, znamy już od dłuższego czasu. Jeśli jednak szukacie czegoś innego, to będzie z czego wybrać.

Rozkład Jazdy 2023


Super Dungeon Maker

Data premiery: 3 maja

Cena: 80 zł (eShop)

Super Dungeon Maker to kreatywny edytor lochów w stylu pixel art inspirowany najlepszymi grami przygodowymi 2D. Wybierz dowolną liczbę poziomów, wrogów, sekretnych pomieszczeń, pułapek i przedmiotów. Rzuć wyzwanie znajomym i społeczności, aby opanowali twoje lochy lub zagraj w niezliczonych lochach społeczności.


No Place Like Home

Data premiery: 4 maja

Cena: 99,99 zł (eShop)

No Place Like Home to uroczy i relaksujący symulator. Wcielasz się w rolę Ellen Newland, która postanawia przed przeprowadzką na Marsa po raz ostatni odwiedzić dziadka. Szybko odkrywa jednak, że ten gdzieś zniknął, a jego gospodarstwo zostało niedawno zniszczone. Żądna przygód Ellen postanawia rozwikłać zagadkę, sprzątając okolicę i pomagając miejscowej społeczności. Wyrusza na poszukiwania dziadka, ratując po drodze zwierzęta z jego gospodarstwa.


Chinatown Detective Agency

Data premiery: 5 maja

Cena: 100 zł (eShop)

Północ w Singapurze. Twój kontakt się nie pojawił, klient chce odpowiedzi, a puste saldo bankowe wisi nad tobą jak neonowy Miecz Damoklesa. Witamy w roku 2037. Witamy w agencji detektywistycznej Chinatown. Świat znajduje się w stanie ciągłych zmian, gdy globalna gospodarka zbliża się do najniższego poziomu trwającego od dekady upadku. Singapur jest ostatnią ostoją porządku, ale nawet tutaj rząd walczy na krawędzi chaosu. I tu wkraczasz ty. Jesteś Amirą Darmą, niegdyś wschodzącą gwiazdą INTERPOL-u, teraz świeżo upieczony prywatna detektyw w sercu Chinatown, a twój pierwszy klient właśnie przekroczył twoje drzwi…


Dokapon Kingdom Connect

Data premiery: 8 maja

Cena: 200 zł (eShop)

Wszyscy w Królestwie Dokapon kochają pieniądze. Pewnego dnia w tej spokojnej krainie nagle pojawiły się potwory i zaczęły atakować pobliskie miasta. Gospodarka upadła, a ludzie byli na najniższym poziomie. Podatki oczywiście nie były już płacone. Więc wtedy Król podjął działania! Postanowił zebrać najodważniejszych wojowników, aby uratować te miasta i otrzymać zapłatę! W zamian ten, kto zbierze najwięcej, zostanie nagrodzony ręką księżniczki i tronem w zestawie. I tak zaczyna się przygoda za pieniądze, w której dozwolone jest absolutnie wszystko!


Fuga: Melodies of Steel 2

Data premiery: 11 maja

Cena: 160 zł (eShop)

Minął rok od wydarzeń przedstawionych w Fuga: Melodies of Steel. Wojna się skończyła i poznaliśmy zwycięzcę. Życie toczyło się dalej. To znaczy, dopóki dzieci nie zostały wezwane do faraona, aby pomóc w śledztwie w sprawie odzyskanego Taranisa. Podczas ich przeglądu Taranis nagle wpada w szał i wyrusza w śmiertelną szarżę, chwytając w sidła i uciekając z kilkoma członkami swojej drużyny. Pozostałe dzieci i Malt wsiadają na pokład swojego niegdysiejszego wroga — przerażającego czołgu Tarascus — aby ścigać Taranis i uratować przyjaciół.


The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Data premiery: 12 maja

Cena: 289,80 zł (eShop)

Wyrusz na niebezpieczną misję odnalezienia zaginionej księżniczki i odkrycia prawdy o kataklizmie, który spowodował zamieszanie w królestwie. Wybierzesz własną ścieżkę przez rozległe krajobrazy Hyrule i tajemnicze wyspy unoszące się na rozległym niebie powyżej. Wykorzystaj moc nowych umiejętności Linka do tworzenia i konstruowania fantastycznej broni i pojazdów!


TT Isle of Man – Ride on the Edge 3

Data premiery: 14 maja

Cena: 240 zł (eShop)

Isle of Man Tourist Trophy to najniebezpieczniejszy, najbardziej epicki i spektakularny wyścig na świecie. Jego 60-kilometrowa trasa prowadzi drogami Wyspy Man, zawiera 264 zakrętów i wymaga specjalnego przygotowania motocykli. Rywalizujący w nim kierowcy często przez całe życie doskonalą umiejętności, aby osiągnąć upragniony cel, czyli triumf w Isle of Man TT. Gra obejmuje pełną oficjalną zawartość z ostatniego wyścigu TT (kierowcy, motocykle, zespoły, trasa), zapewniając unikalne i realistyczne przeżycia. Możesz przenieść się do samego serca rywalizacji w TT i poczuć niezwykłe emocje i napięcie towarzyszące temu wyścigowi. Niezależnie od tego, czy rywalizujesz w klasie Supersport czy Superbike, możesz ścigać się na 32 różnych torach i ponad 200 kilometrach dróg. Wystarczy wybrać jednego z 38 oficjalnych kierowców: 21 w klasie Superbike i 17 w klasie Supersport. Gra jest wyposażona w łatwą do opanowania i intuicyjną mechanikę jazdy z niezwykle realistyczną i innowacyjną fizyką, dzięki czemu zapewnia wyjątkową immersję i jakość symulacji. Wielu zawodowych kierowców korzysta z gry, aby trenować i uczyć się trasy.


Trinity Trigger

Data premiery: 15 maja

Cena: 199,99 zł (eShop)

Wkrocz do świata Trinity Trigger, zupełnie nowej gry fabularnej akcji łączącej wygląd i styl kultowych gier RPG z lat 90. z nowoczesnym naciskiem na szybką, konfigurowalną walkę. Jako Cyan, młody człowiek obciążony przez bogów płaszczem Wojownika Chaosu i nieuniknionym starciem z Wojownikiem Porządku, gracze wyruszą na wielką przygodę, by przeciwstawić się losowi i ocalić Trinitię. Cyanowi i jego towarzyszom Elise i Zantis towarzyszą dziwne stworzenia znane jako Triggery, które mogą przekształcić się w osiem rodzajów broni, a gracze mogą swobodnie przełączać się między trzema postaciami, aby wdrożyć strategię walki solo lub połączyć siły z maksymalnie dwoma przyjaciółmi w lokalnej kooperacji.


Love on Leave

Data premiery: 18 maja

Cena: 98 zł (eShop)

Masz 14 dni płatnego urlopu do spędzenia na wsi, gdzie się urodziłeś i wychowałeś. Czeka tam romans! Wykorzystaj swój czas, aby ponownie połączyć się ze środkową siostrą-tsundere, przygnębioną najmłodszą siostrą i najstarszą siostrą-matką, z którymi dorastałeś. Czy wybierzesz jedną… a może nawet wszystkie? W zależności od dokonanych wyborów czeka na Ciebie wiele zakończeń!

Love on Leave


Winter’s Wish: Spirits of Edo

Data premiery: 18 maja

Cena: 200 zł (eShop)

1716. Era Kyoho. Powtarzające się incydenty w Edo denerwują i przerażają ludzi, dlatego utworzony zostaje „Oniwaban”, który ma pomóc w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa. Dziewczyna urodzona ze specjalnymi mocami w odległej wiosce została zesłana w zaśnieżone góry, ponieważ widzi „czarne nici” za każdym razem, gdy ma miejsce katastrofa. Mężczyźni podający się za Oniwaban pojawiają się u jej drzwi, mówiąc, że jest potrzebna w Edo. Jej zdolność wyczuwania nadchodzących katastrof może ocalić kraj przed siłami demonicznymi lub go zniszczyć.


LEGO 2K Drive

Data premiery: 19 maja

Cena: 259 zł (eShop)

Witaj w Klockolandii! To tu rozgrywa się wielka wyścigowa przygoda LEGO® w otwartym świecie. Ścigaj się, gdzie chcesz, graj, z kim chcesz, buduj wymarzone trasy i pokonuj kolejnych rywali, aby zdobyć pożądane Podniebne Trofeum! W grze LEGO 2K Drive możesz płynnie pędzić po porywających torach wyścigowych, w terenie i na otwartych wodach w swoim czadowym zmieniającym formę pojeździe. Poznawaj rozległy świat Klockolandii, prezentuj swoje umiejętności kierowcy i buduj pojazdy klocek po klocku!


Terracotta

Data premiery: 22 maja

Cena: 91,99 zł (eShop)

Rozwiąż zagadkę zawartą w ponad 80 ręcznie wykonanych poziomach w tej wyjątkowej przygodowej grze akcji. Uwolnij zmieniające świat zdolności, obudź starożytne mechanizmy i pokonaj 8 brutalnych bossów — równoważąc przebiegłość i siłę, aby uratować przeklęte duchy innych wojowników.


Farming Simulator 23

Data premiery: 23 maja

Cena: 210 zł (eShop)

Uprawiaj rośliny i rozwijaj swoje rolnicze imperium! Zostań nowoczesnym rolnikiem i obsługuj ponad 100 autentycznych maszyn marek Case IH, CLAAS, DEUTZ-FAHR, Fendt, John Deere, KRONE, Massey Ferguson, New Holland, Valtra i wielu innych uznanych producentów z całego świata — oferujących szeroką gamę działalności rolniczej. Wybierz, jakim farmerem chcesz być!


ghostpia: Season 1

Data premiery: 23 maja

Cena: TBA (eShop)

„W moich snach mogę się wydostać. W moich snach mogę się dopasować”. „ghostpia” łączy uroczy styl ilustrowanej książki z efektami trzasków i szumów. Nie ma wyborów do dokonania. W mieście duchów jest tylko samotna dziewczyna, a jej historia jest pełna tajemnic, przyjaźni… i odrobiny przemocy.


Warhammer 40.000: Boltgun

Data premiery: 23 maja

Cena: TBA (eShop)

Załaduj swój Boltgun i rzuć się w wir walki! Doświadcz idealnego połączenia Warhammera 40,000, klasycznej, szalonej rozgrywki FPS i stylowej grafiki Twoich ulubionych strzelanek retro z lat 90. Graj jako zaprawiony w bojach Kosmiczny Marines podczas niebezpiecznej misji w całej galaktyce, walcząc z Kosmicznymi Marines Chaosu i demonami. W chwalebnym stylu boomer shooter uwolnij swój niszczycielski arsenał Kosmicznych Marines, przedzierając się przez eksplozję sprite’ów, pikseli i krwi. Biegaj, skacz i szarżuj przez ogromne poziomy, aby strzelać, szatkować i ciąć najgorszych heretyków w całej galaktyce!


Cassette Beasts

Data premiery: 25 maja

Cena: TBA (eShop)

Witaj na New Wirral, odległej wyspie zamieszkałej przez niezwykłe istoty ze snów, zmory z koszmarów i grupę śmiałków, którzy za pomocą kaset magnetofonowych zmieniają postać, by stawać do walki. Aby znaleźć drogę do domu, musisz zbadać każdy zakątek wyspy i nagrywać na kasety potwory, by zdobywać ich umiejętności!


Fitness Circuit

Data premiery: 25 maja

Cena: 200 zł (eShop)

Super Circuit Training to metoda treningu, która naprzemiennie łączy ćwiczenia aerobowe i wzmacniające, aby skutecznie spalać kalorie, zwiększać wytrzymałość i siłę mięśni w krótkim czasie. Trening Super Circuit został zaprojektowany tak, aby dawał wysoki efekt treningowy, więc nie będziesz musiał grać codziennie. 10 minut dziennie, 3 razy w tygodniu wypełni standardową sesję treningową.


Monster Menu: The Scavenger’s Cookbook

Data premiery: 26 maja

Cena: TBA (eShop)

Dociśnij plecak i poluzuj pasek, zanim zagłębisz się w tę przygodę przetrwania w lochach! Monster Menu: The Scavenger’s Cookbook wzbogaca klasyczną strategię RPG o cudownie zabawną mechanikę opartą na gotowaniu. Zanurz się w szczegółowym tworzeniu postaci dla swojej drużyny, zbieraj zasoby, składniki i przedmioty podczas eksploracji oraz walcz z potworami w taktycznych starciach. Następnie zrelaksuj się przy ognisku, wykorzystując to, co zebrałeś, do gotowania posiłków, które mogą dać ci przewagę na kolejnym kursie eksploracji lochów.


To Hell With The Ugly

Data premiery: 30 maja

Cena: 80 zł (eShop)

W To Hell With the Ugly grasz jako Rock Bailey, blond i uderzająco przystojny młody mężczyzna, który systematycznie odrzuca wszelkie zaloty. I nie bez powodu: uparcie ratuje się do dnia, w którym kończy 20 lat. Jednak pewnej nocy wszystko się zmienia, gdy zostaje odurzony narkotykami i porwany przed klubem jazzowym Zooty Slammer i budzi się w dziwnym szpitalu. Dlaczego ktoś miałby chcieć porwać Rocky’ego? Czy możesz wyśledzić jego porywaczy? Pomóż Rocky’emu dotrzeć do sedna jego porwania i dowiedzieć się, kto stoi za tym okropnym planem.


WrestleQuest

Data premiery: maj

Cena: TBA (eShop)

TAG TEAM PRZEZNACZENIA! Pro wrestling i fantasy RPG zderzają się w najlepszej przygodzie opartej na pikselach. „Macho Man” Randy Savage i mnóstwo innych ikon oferuje wskazówki, gdy bombardujesz swoją drogę do chwały poza ringiem. Podróż tego bohatera to nie tylko epicka misja, to WRESTLEQUEST!


Pozostałe gry, które ukażą się w maju 2023

2 maja: Pixel Paint 2, Toziuha Night: Dracula’s Revenge
3 maja: Color Pals, Weeping Willow
4 maja: Fortress S, Gruta, Japanese Escape Games The Prison Underground, Jigsaw Puzzle Fever, Mia and the Dragon Princess, Space Gladiators, Terra Flame, Urbek City Builder
5 maja: Demon Skin, Pathfinders: Memories, Swordbreaker: Origins
6 maja: Scrap Bolts
8 maja: Poosh XL
10 maja: Garden Simulator
11 maja: Elemental War 2, Gunvein, Leap From Hell, Local News with Cliff Rockslide, Mazinger Z, Murderous Muses, Pretty Girls 2048 Strike
17 maja: Under the Warehouse, World Championship Boxing Manager 2
18 maja: Bio Prototype, Murtop
23 maja: Glitch Busters: Stuck on You, Puzzle Bobble Everybubble!
23 maja: Bat Boy
25 maja: AKAIITO HD REMASTER, AOISHIRO HD REMASTER, BATSUGUN Saturn Tribute Boosted, Do Not Feed the Monkeys 2099, End of Lines, HELLO KITTY AND FRIENDS HAPPINESS PARADE, Hush Hush, RINA:RhythmERROR
26 maja: Chronicles of 2 Heroes
30 maja: Farworld Pioneers

W maju do sprzedaży powinny trafić także następujące tytuły: Backpack Hero, Decarnation, Dordogne, Moving Out 2, Potion Craft: Alchemist Simulator, Rubberduck Wave Race

Daty premier mogą ulec zmianie!


Co padnie Waszym łupem w maju 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

2 komentarze

Dodaj komentarz