Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

W Ys X: Nordics nie zabraknie Dogiego i nowych bohaterów

Dogi is back with a brand new pack! Tak, tak nie można mieć gry z Adolem bez Dogiego, więc i tutaj powróci miły olbrzym.

Co prawda Ys X: Nordics w tym roku trafi tylko do naszych japońskich braci i sióstr, ale nie mogę sobie odmówić śledzenia, jednej z moich ulubionych serii gier. W marcu dostaliśmy sporo informacji o grze i wygląda na to, że Falcom nie ma zamiaru na tym poprzestać. Dzisiaj przedstawili czterech bohaterów i nowy system, który przyda się w eksploracji i w walce. Szczegóły poniżej!

Bohaterowie

Dogi (głos podkłada Kenta Miyake)
Wiek: 23 lata.

„Kiedy jestem z tobą, Adol, to tak, jakby przygoda odnajdywała nas sama”.

Wesoły, muskularny złodziej, którego Adol spotkał się w Esterii. Specjalizuje się w walce wręcz, a jego charakterystyczna wielka pięść jest wystarczająco potężna, by przebijać się przez kamienne ściany. Po przygodzie w Starożytnym Królestwie Ys Dogi postanawia porzucić złodziejskie życie. Wydaje się mieć niewytłumaczalną więź z Adolem i towarzyszy mu, wypatrując go i jego błyszczącego oka na nowe przygody.

Ys X: Nordics

Glen Berge (głos podkłada Yuusuke Kobayashi)
Wiek: 18 lat.

„Chodźcie, młodzi! Korpus straży obywatelskiej czeka na wasz udział!”

Młody mężczyzna i członek korpusu szemranej straży obywatelskiej w mieście Carnack. Podczas gdy jego konsekwentnie pozytywne i entuzjastyczne usposobienie czasami prowadzi go do samodzielnego kręcenia kołami, jego bezceremonialne uwagi często trafiają w sedno sprawy, co przyniosło mu szacunek rówieśników. Chociaż jest najstarszym synem burmistrza Carnack, Berge, sam nie znosi tej wzmianki.

Ys X: Nordics

Rosalind Lazveli (głos podkłada Yoshino Aoyama)
Wiek: 16 lat.

„Jezu! Nie sądzisz, że od czasu do czasu powinieneś posłuchać, co inni mają do powiedzenia, tato?”

Dziewczyna z plakatu popularnej w mieście tawerny Lazveli, z uwielbieniem znana pod pseudonimem Rosa. Zaniepokojona Adolem, rówieśnikiem przeżywającym przygodę, zaczyna z nim rozmawiać. Jest dobrze wychowana i troskliwa w stosunku do otaczających ją osób, a bywalcy tawerny mówią nawet, że jest „bardziej dojrzała niż jej rodzice”. Być może z powodu jej czasami dokuczliwej natury zaprzyjaźniła się z Glenem i Cruzem, chłopcami w tym samym wieku co ona.

Ys X: Nordics

Cruz Carpent (głos podkłada Yuuya Hirose)
Wiek: 16 lat.

„No cóż, nie ma co z tym robić. Myślę, że to było nic więcej niż marzenie z dzieciństwa.”

Cruz jest spadkobiercą dobrze prosperującej firmy Carpent Company w Carnack. Jest bliskim przyjacielem Glena i Rosalind, ponieważ dorastali w tym samym mieście, ale z powodu napiętej pracy jego rodziny ostatnio oddalił się od przyjaciół. Uwielbia czytać i ma bogatą wiedzę z różnych dziedzin. Chociaż może wydawać się cichy, ma zaskakującą zdolność przejmowania inicjatywy. Jako dziecko spowodował nawet incydent, gdy próbował schować się na jednym ze statków handlowych Imperium Rzymskiego.

Ys X: Nordics

Nowy system: Mana Action

Rozwiń swoje umiejętności eksploracji i walki dzięki nowemu elementowi Mana Action.

Zdobywając specjalne przedmioty zwane antykami, będziesz mógł aktywować specjalne akcje znane jako Mana Action, które wykorzystują świętą moc many przekazywaną wśród ludzi oceanów. Co więcej, gdy odkryjesz kamienne tablice rozrzucone po całej Zatoce Obelia, pogłębisz swoją wiedzę na temat antyków, co pozwoli ci wzmocnić zdolności twoich akcji many.

Mana String
Akcja Many, która przedłuża ciąg many z „Wirującego koła Nornira”, umożliwiając poruszanie się jak wahadło, aby podróżować do odległych punktów. Siła twojej cięciwy będzie rosła wraz ze wzrostem twoich akcji many. Stanie się możliwe wyciąganie obiektów do wykorzystania jako przyczółki, a także wpływanie na przełączniki klapkowe w lochach.

Ys X: Nordics

Mana Ride
Akcja Many, która pozwoli wskoczyć na „Grimble Board”, unieść się nad ziemię i szybować po swojej ścieżce. Grimble Board pozwala podróżować nad wodą, co normalnie nie jest możliwe, a także szybować po „ścieżkach wiatru” w celu szybkiego podróżowania w powietrzu. Wchodząc w miejsca zwane „Wind Pools”, możesz wystrzelić w powietrze jak katapulta, co pozwoli ci łatwo oczyścić obszary, które są trudne do osiągnięcia za pomocą skoku. Dodatkowo wydajność twojej Deski Grimble poprawi się wraz ze wzmocnieniem twoich akcji many. Nawet na zboczach z silnymi prądami wodnymi będzie w stanie nabrać napędu i mknąć przed siebie.

Ys X: Nordics

Mana Burst
Oparty na atrybutach atak many, który Adol i Karja mogą wyzwolić poprzez szarżę. „Ogniste” ataki Adola i „lodowe” ataki Karji mogą zadawać obrażenia wrogom w zasięgu. Poza walką Wybuch Many może być wykorzystany do wyznaczania nowych tras eksploracji, na przykład przy użyciu ognia Adola do palenia bluszczu w lochach lub lodu Karji do tworzenia przyczółków.

Ys X: Nordics

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Czerwiec już za rogiem, a jeśli nie wsiąknęliście w przygodę Linka, to może znajdziecie coś innego dla siebie, a będzie z czego wybierać.

Nintendo Switch

Spojrzenie okiem nie-fana serii Zelda. Czy noob odnajdzie się w tej okrzykniętej jedną z najlepszych gier wszechczasów?

Nintendo Switch

Ostatnie wakacje Ryzy już za mną. Ja już wiem, jak wygląda zwieńczenie tej trylogii a wy, jeśli nie graliście, to możecie o tym przeczytać.

Recenzje

Mezoamerykańska przygoda dla początkujących fanów platformówek akcji

Po godzinach

O Zeldzie i tylko o Zeldzie!

Po godzinach

Czyli początki Elanczewskiego z serią The Legend of Zelda

  1. Wspaniałe Żyćko kusi, zwłaszcza patrząc na cenę wersji cyfrowej... no i w pudełku też będzie nieco tańsze niż typowa premiera…

  2. Zainteresowałby mnie tylko Etrian Odyssey 3 z tej kolekcji etrianowej (jedyna część której nie przeszedłem) ale nie teraz. Kupię jak…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w czerwcu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Loop8: Summer of Gods

Data: 5 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Wkrocz w życie Nini, świeżo upieczonej nastolatki, która przybywa do uroczego japońskiego miasteczka Ashihara w sierpniu 1983 roku. Poznaj miasto, zaprzyjaźnij się z jego mieszkańcami i zmierz się z Kegai w turowych bitwach, których wynik zależy od relacji, jakie zbudowałeś i decyzji, które podjąłeś. Użyj specjalnego połączenia Niniego z bogami, aby zresetować świat, a każda […]

Nocturnal

Data: 7 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Po trudnej podróży przez wzburzone morze Ardeshir, żołnierz Niegasnącego Płomienia, wrócił na ojczystą wyspę, Nahran. Spowija ją dziwna Mgła, a jedynym sposobem, by się przez nią przebić, jest użycie ognia. Jednak Mgła skrywa też wspaniałe miejsca i daje potężne moce tym, którzy zbadają jej tajemnice.​

MotoGP 23

Data: 8 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Otwórz przepustnicę, wyprzedź przeciwników i przetnij linię mety. Spełnij marzenie o tytule mistrzowskim w nowej grze MotoGP™23. Czeka tu na ciebie jeszcze więcej niesamowitych wyzwań! Konkuruj w trzech oficjalnych kategoriach mistrzostw – MotoGP™, Moto2™ i Moto3™. Wciel się w postać ulubionego zawodnika, wjedź na tor i poczuj przypływ adrenaliny w sezonie 2023.

Zobacz też

Japonia

Kolejna przygoda Adola Christina powoli zaczyna być widoczna na horyzoncie, a już dzisiaj możemy poznać nowe szczegóły o Ys X: Nordics.

Nintendo Switch

Z początkiem lipca Adol zamelduje się na kolejną przygodę

Nintendo Switch

Kolejna dawka magicznej krainy Ys, jeszcze w tym roku!

Nintendo Switch

Nihon Falcom na razie obstaje przy maszynkach Sony