Jack Jeanne pojawi się na Zachodzie 15 czerwca

Połączenie wizualnej noweli z grą rytmiczną, przy którym palce maczał twórca Tokyo Ghoul — tym właśnie jest Jack Jeanne.

Aksys Games ogłosiło, że 15 czerwca na Zachodzie swoją premierę będzie miało Jack Jeanne. Tylko ponad 2 lata czekania po premierze w 2021 roku w Japonii, ale za to oprócz wersji standardowej dostaniemy również trzy wersje limitowane.

Jack Jeanne to wspólne dziecko dewelopera Broccoli i Sui Ishidy. Pomysł na grę wydał się mangace na tyle intrygujący, że postanowił uczynić go własnym i dołączyć do produkcji. Znajdując inspiracje w piosence Light Dance Akiry Kosemury, wyobraził sobie, jak główny bohater Kisa tańczyłby do niej. Z pomocą dewelopera udało mu się przekonać współczesnego kompozytora muzyki klasycznej do przyłączenia się do projektu. Tworząc postacie i pisząc scenariusz do Jacka Jeanne, Ishida-san czuł, że teksty i muzyka muszą być zakorzenione w uczuciach postaci. Po przejrzeniu piosenek napisanych przez innych uznał, że nie oddają one emocji we właściwy sposób i postanowił sam napisać teksty do całej gry.

W grze główną bohaterką jest Kisa, która stanęła na rozdrożu dróg. Musi swoje marzenia o zostaniu aktorką, ponieważ niespodziewanie dostaje szansę uczęszczania do prestiżowej szkoły aktorskiej Univeil. Jest tylko jeden problem. Aby studiować w szkole, w której niegdyś uczył się jej brat, musi zostać wybrana do głównej roli w ostatnim przedstawieniu i ukryć swoją tożsamość jako kobiety. Tak, Univeil jest szkołą tylko dla mężczyzn. Nie dość, że ma pod górkę, to do walki główną rolę stanie wielu kandydatów. W trakcie rywalizacji ze swoimi kolegami z klasy stworzy z nimi silne więzi, ale czy to wystarczy, aby zdobyć główną rolę i zachować swój sekret w tajemnicy? Tego dowiemy się w połowie czerwca.

Dodaj komentarz