W środę w końcu na Switchu pojawi się Final Fantasy Pixel Remaster

Pierwsze części Final Fantasy już wkrótce będą dostępne na wyciągnięcie ręki! Oprzecie się magii Final Fantasy?

Square Enix nareszcie podzieliło się z fanami datą premiery remasterów sześciu pierwszych części Final Fantasy. Nie będziemy długo na nie czekać, bo tylko do 19 kwietnia, czyli do nadchodzącej środy.

W Nintendo eShop pojawiły się już karty dla każdej z części oraz dla wspólnego zestawu. Każda z pierwszych trzech części kosztuje 54 złote, natomiast druga trójka po 81 złotych. Wszystkie gry można nabyć w jednym zestawie, ale wtedy musimy zapłacić 319 zł.

Zmiany, jakie dotkną sześciu odświeżonych części Final Fantasy to między innymi:

  • Zaktualizowana nowa pikselowa grafika 2D, zaprojektowana tak, aby wyglądała świetnie na ekranach HD.
  • Przearanżowaną ścieżkę dźwiękową nadzorowaną przez oryginalnego kompozytora Nobuo Uematsu.
  • Ulepszone funkcje gry, w tym zmodernizowany interfejs użytkownika, opcje automatycznej walki i wiele innych.

Wersje na Nintendo Switch zostały również ulepszone o kilka funkcji, które sprawią, że powinno się w nie grać przyjemniej niż dotychczas. Oczywiście wszystkie są opcjonalne.

  • Zmiana ścieżki dźwiękowej – Seria Pixel Remaster zawiera zupełnie wspaniałe nowe orkiestrowe aranżacje ścieżek dźwiękowych Final Fantasy od I do VI. Ci, którzy będą chcieli odtworzyć oryginalne wrażenia z gry, będą mogli przełączać się pomiędzy oryginalnymi i nowymi ścieżkami dźwiękowymi.
  • Zmiana czcionek – W konsolowych wydaniach Final Fantasy I-VI przełączymy się między dwoma różnymi czcionkami: domyślną i nową, opartą na pikselach, która odtwarza klimat oryginalnych gier.
  • Wyłączanie losowych spotkań – Ta funkcja w grach Pixel Remaster pozwala całkowicie wyłączyć losowe spotkania. Oznacza to, że gracze przemierzając świat, nie będą nękani przez potwory.
  • Dostosuj doświadczenie – Funkcje Boost pozwalają na czterokrotne zwiększenie zdobywanego doświadczenia. To idealne rozwiązanie, jeśli chcecie łatwiej przejść przez gry.

Dodaj komentarz