Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Nadciąga Nobunaga’s Ambition: Awakening!

W lipcu tego roku będziemy mogli wesprzeć Nobunagę w zaspokojeniu jego ambicji, co równa się zjednoczeniu całej Japonii.

W tym roku wypada 40 rocznica od wydania pierwszej części Nobunaga’s Ambition, z tej okazji już w lipcu do graczy na Nintendo Switch trafi najnowsza część cyklu — NOBUNAGA’S AMBITION: Awakening. Na całym świecie rozeszło się już łącznie ponad 10 milionów sztuk tej strategii wojskowej od Koei Tecmo i Kou Shibusawy.

Szesnastowieczna Japonia byłą niespokojnym okresem Walczących Królestw. To właśnie w tamtym okresie gracz wcieli się w rolę daimyo — potężnego japońskiego przywódcy. Będziemy musieli podejmować szereg kluczowych decyzji, od gospodarki, przez dyplomację, aż po operacje wojskowe, aby zjednoczyć cały kraj. Nasz klan nie będzie starał się tego dokonać sam, a na pomoc przyjdą nam oficerowie sterowani przez AI. Każdy z nich będzie myślał i działał według własnego osądu. My będziemy rozdawać rozkazy i wyznaczać posiadaczy ziem rozwijających swoje domeny. Nominujemy także konserwatorów i urzędników, tak aby nadać najlepszy tor naszemu klanowi. Przeprowadzając rozmowy z oficerami, wzmocnimy ich lojalność, co odblokuje nowe strategie bitewne i odtrąci ich od pomysłu ucieczki do obozu wroga.

Nobunaga’s Ambition: Awakening zadebiutuje na całym świecie 20 lipca 2023 roku.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. mrvalgard

    6 kwietnia, 2023 at 7:26 pm

    nice, wincyj strategii na switcha!

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Czerwiec już za rogiem, a jeśli nie wsiąknęliście w przygodę Linka, to może znajdziecie coś innego dla siebie, a będzie z czego wybierać.

Nintendo Switch

Spojrzenie okiem nie-fana serii Zelda. Czy noob odnajdzie się w tej okrzykniętej jedną z najlepszych gier wszechczasów?

Nintendo Switch

Ostatnie wakacje Ryzy już za mną. Ja już wiem, jak wygląda zwieńczenie tej trylogii a wy, jeśli nie graliście, to możecie o tym przeczytać.

Recenzje

Mezoamerykańska przygoda dla początkujących fanów platformówek akcji

Po godzinach

O Zeldzie i tylko o Zeldzie!

Po godzinach

Czyli początki Elanczewskiego z serią The Legend of Zelda

  1. Wspaniałe Żyćko kusi, zwłaszcza patrząc na cenę wersji cyfrowej... no i w pudełku też będzie nieco tańsze niż typowa premiera…

  2. Zainteresowałby mnie tylko Etrian Odyssey 3 z tej kolekcji etrianowej (jedyna część której nie przeszedłem) ale nie teraz. Kupię jak…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w czerwcu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Loop8: Summer of Gods

Data: 5 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Wkrocz w życie Nini, świeżo upieczonej nastolatki, która przybywa do uroczego japońskiego miasteczka Ashihara w sierpniu 1983 roku. Poznaj miasto, zaprzyjaźnij się z jego mieszkańcami i zmierz się z Kegai w turowych bitwach, których wynik zależy od relacji, jakie zbudowałeś i decyzji, które podjąłeś. Użyj specjalnego połączenia Niniego z bogami, aby zresetować świat, a każda […]

Nocturnal

Data: 7 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Po trudnej podróży przez wzburzone morze Ardeshir, żołnierz Niegasnącego Płomienia, wrócił na ojczystą wyspę, Nahran. Spowija ją dziwna Mgła, a jedynym sposobem, by się przez nią przebić, jest użycie ognia. Jednak Mgła skrywa też wspaniałe miejsca i daje potężne moce tym, którzy zbadają jej tajemnice.​

MotoGP 23

Data: 8 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Otwórz przepustnicę, wyprzedź przeciwników i przetnij linię mety. Spełnij marzenie o tytule mistrzowskim w nowej grze MotoGP™23. Czeka tu na ciebie jeszcze więcej niesamowitych wyzwań! Konkuruj w trzech oficjalnych kategoriach mistrzostw – MotoGP™, Moto2™ i Moto3™. Wciel się w postać ulubionego zawodnika, wjedź na tor i poczuj przypływ adrenaliny w sezonie 2023.

Zobacz też

Nintendo Switch

Jeśli czekacie na sporą ilość strategicznej rozgrywki rodem z Japonii, to jeszcze trochę poczekacie, ale możecie co nieco o tym przeczytać.

Nintendo Switch

Ostatnie wakacje Ryzy już za mną. Ja już wiem, jak wygląda zwieńczenie tej trylogii a wy, jeśli nie graliście, to możecie o tym przeczytać.

Nintendo Switch

Marysia było lekko w szoku, gdy zobaczyła, jak wygląda jej odrestaurowana gierka. Pozytywnym szoku, bo prezentuje się to spójnie!

Nintendo Switch

Ostatnia przygoda z serii Atelier Ryza otrzyma solidne wsparcie po premierze, a do tego pierwsza część dostanie adaptacje anime!