Nadciąga Nobunaga’s Ambition: Awakening!

W lipcu tego roku będziemy mogli wesprzeć Nobunagę w zaspokojeniu jego ambicji, co równa się zjednoczeniu całej Japonii.

W tym roku wypada 40 rocznica od wydania pierwszej części Nobunaga’s Ambition, z tej okazji już w lipcu do graczy na Nintendo Switch trafi najnowsza część cyklu — NOBUNAGA’S AMBITION: Awakening. Na całym świecie rozeszło się już łącznie ponad 10 milionów sztuk tej strategii wojskowej od Koei Tecmo i Kou Shibusawy.

Szesnastowieczna Japonia byłą niespokojnym okresem Walczących Królestw. To właśnie w tamtym okresie gracz wcieli się w rolę daimyo — potężnego japońskiego przywódcy. Będziemy musieli podejmować szereg kluczowych decyzji, od gospodarki, przez dyplomację, aż po operacje wojskowe, aby zjednoczyć cały kraj. Nasz klan nie będzie starał się tego dokonać sam, a na pomoc przyjdą nam oficerowie sterowani przez AI. Każdy z nich będzie myślał i działał według własnego osądu. My będziemy rozdawać rozkazy i wyznaczać posiadaczy ziem rozwijających swoje domeny. Nominujemy także konserwatorów i urzędników, tak aby nadać najlepszy tor naszemu klanowi. Przeprowadzając rozmowy z oficerami, wzmocnimy ich lojalność, co odblokuje nowe strategie bitewne i odtrąci ich od pomysłu ucieczki do obozu wroga.

Nobunaga’s Ambition: Awakening zadebiutuje na całym świecie 20 lipca 2023 roku.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz