Master Detective Archives: RAIN CODE z kolejnymi szczegółami

Gracze zainteresowani Master Detective Archives: RAIN CODE nie tylko mogą sprawdzić nowe info o grze, ale i o powieści!

Kolejne informacje na temat Master Detective Archives: RAIN CODE, trafiły do sieci. Najpierw przedstawione co nieco o powieści, która będzie dołączoną do części standardowych i limitowanych wydań. Następnie podzielono się szczegółami o Kanai Ward, Mystery Labyrinth i Reasoning Death Match.

Jak zostać Mistrzem Detektywa: sprawa Yakou Furio

Cyfrowa powieść How to Be a Master Detective: A Yakou Furio Case to oryginalna, nowo napisana opowieść o młodości Yakou Furio, szefa Nocturnal Detective Agency, która stanowi prequel głównego wątku fabularnego gry. Nie zawiera spoilerów i można go przeczytać przed rozpoczęciem gry. Cyfrowa powieść jest nadzorowana przez Kazutakę Kodakę, głównego scenarzystę dla Master Detectives Archives: RAIN CODE, a napisana przez Yoichiro Koizumi.

Streszczenie

Osadzony w Kanai Ward, Yakou Furio jest młodym mężczyzną, który dryfuje z dnia na dzień bez perspektyw na awans. Jego los zmienia się, gdy spotyka mistrza detektywa, który potrafi widzieć przyszłość…

How to Be a Master Detective: A Yakou Furio Case

Informacje o Kanai Ward, Mystery Labyrinth i Reasoning Death Match

Zróżnicowane miejscówki dla każdego obszaru w Okręgu Kanai

Dystrykt Kamasaki

Najbardziej ruchliwa i tętniąca życiem dzielnica Kanai Ward. Mieszka tu wielu ludzi, a wzdłuż ulic biegnie wiele sklepów i straganów. Charakteryzuje się bardzo dużą liczbą schodów i kładek dla pieszych, co sprawia, że wygląda jak konstrukcja wielopiętrowa. Jest też przejście podziemne prowadzące na brzeg rzeki.

Hotel Słońce i Księżyc

Hotel w dzielnicy Kamasaki. To wspaniały budynek, ale rzadko ma klientów ze względu na izolację miasta. Goście są tam rzadko widywani poza głównymi detektywami.

Brzeg rzeki

Brzeg dużej rzeki przepływającej przez Kanai Ward. Ze względu na praktyki biznesowe korporacji Amaterasu sama woda jest strasznie zanieczyszczona. Obecnie mieści się tu Nocna Agencja Detektywistyczna po eksmisji z budynku w dystrykcie Kamasaki.

Dystrykt Ginma

Wysokiej klasy dzielnica handlowa. W porównaniu z dystryktem Kamasaki wygląda schludnie, a niebieskie oświetlenie tworzy spokojną atmosferę. Znajdują się tu kawiarnie i restauracje, a także zabytki, takie jak galeria sztuki i wieża zegarowa.

Plac stacji Kanai

Wspaniała stacja służy jako brama do Kanai Ward. To jedyna droga do odizolowanego miasta, ale liczba podróżnych jest bardzo ograniczona. Front stacji jest pusty.

Rzuć wyzwanie tajemniczemu labiryntowi, w którym materializują się tajemnice

Struktura Tajemniczego Labiryntu

Na projekt Labiryntu ma wpływ badana sprawa, więc atmosfera będzie się drastycznie różnić w każdym przypadku. Jeśli sprawca zastawi zwodnicze pułapki, aby uniemożliwić rozwiązanie sprawy, zostaną one również odzwierciedlone w Labiryncie, czyniąc go jeszcze bardziej złożonym.

Oprócz gry Reasoning Death Match przeciwko Mystery Phantoms, pytania, na które należy odpowiedzieć, ułożą się w różne łamigłówki. Pojawiają się pytania wielokrotnego wyboru, rozwiązanie zagadki z odpowiednim kluczem rozwiązania, a także sekwencje zorientowane na działanie.

Reasoning Death Match przeciwko tajemniczym Phantomom!

Podstawowy Reasoning Death Match

Chociaż w miarę postępów w grze dodawanych jest kilka mechanik, poniżej przedstawiono cztery podstawowe zasady Death Match. Na pierwszy rzut oka wydaje się pełen akcji, ale ma proste sterowanie.

  • Dodge – Wypowiedzi Upiora będą się zbliżać w różnych kształtach i ruchach. Unikaj wypowiedzi, poruszając się w lewo iw prawo, kucając i skacząc.
  • Select Solution Key – Klucze rozwiązania zdobyte podczas śledztwa są kluczowe dla zwycięstwa w Death Matchu. Znajdź sprzeczność w wypowiedziach Tajemniczego Upiora i umieść obalający ją Klucz Rozwiązania na Ostrzu Rozwiązania.
  • Rebuttal – Wskaż sprzeczność i przebij się przez nią za pomocą Ostrza Rozwiązania, gdy Klucz Rozwiązania jest ustawiony. Pomyślne zrobienie tego posuwa historię do przodu.
  • Slash Noise – Hałas (różowe stwierdzenia) niezwiązany z głównym tematem może czasami przeszkadzać. Pozbądź się go za pomocą „Slash Noise”.

Tajemniczy Upiór

Tajemniczy Upiór to zmaterializowana wola osoby próbującej zakopać sprawę i nie dopuścić do ujawnienia prawdy. Stanie przed Yumą i zakwestionuje jego rozumowanie.

Chociaż Phantom jest wzorowany na osobie zaangażowanej w sprawę ze świata rzeczywistego, jest tylko materializacją Qs i nie ma bezpośredniego związku z tą osobą. Nawet jeśli oświadczenie Mystery Phantom zostanie zniszczone, nie ma to wpływu na osobę w prawdziwym świecie.

I to wszystko na dzisiaj. Master Detective Archives: RAIN CODE debiutuje na Nintendo Switch 30 czerwca 2023 roku.

Dodaj komentarz