Touhou: New World szykuje się do premiery na Zachodzie

Touhou: New World to najnowsza gra osadzona w uniwersum Touhou, w której poprowadzimy losami Reimu i Marisy.

Touhou: New World to najnowsza gra od Ankake Spa, która ponownie pozwoli nam zasmakować gatunku bullet hell w uniwersum Touhou Project. 13 lipca gra zostanie wydana cyfrowo na Nintendo Switch za sprawą XSEED Games. Gracze odwiedzą Gensokyo, nadprzyrodzony świat zamieszkiwany zarówno przez ludzi, jak i duchy zwane youkai. Życie mieszkańców jest w miarę spokojne, aż do czasu, gdy przez mistyczną barierę ochroną przedostaje się osoba z zewnątrz. Nowy przybysz opanowany obsesją na punkcie tego świata doprowadza do sytuacji, które pogrążają Gensokyo w chaosie. Tylko kapłanka Reimu wspólnie z przyjaciółką czarodziejką Marisą, będą w stanie odkryć prawdziwe źródło tego zamieszania i przywrócić pokój!

Kluczowe Elementy

  • Umiejętności Kapłanki i Ruchy Maga – Wrogowie mogą wystrzelić fontanny pocisków w twoją stronę, ale można im przeciwdziałać, zadając ciężkie obrażenia kartami zaklęć, wykonując potężne ciosy kijami egzorcyzmów i spowalniając ataki strażnikami w odpowiednim momencie.
  • Poznaj Gensokyo – Pomóż przyjaznym mieszkańcom Gensokyo, odnajdując zagubione dusze, badając dziwne obszary i angażując się w pozorowane bitwy. Gracze zostaną sowicie wynagrodzeni i mogą otrzymać kilka wskazówek, które pomogą im w ich wyprawie.
  • Konfigurowalna akcja – Reimu i Marisę można dostosować do niemal każdego stylu gry. Ich umiejętności można ulepszyć, używając ich w bitwie, ulepszając podstawowe statystyki, takie jak zdrowie i siła ataku, aby pomóc im przezwyciężyć przeciwności losu.
  • Nie zapomnij o akcesoriach – każda znaleziona broń, element zbroi i akcesorium ma losowe statystyki, więc mieszaj i dopasowuj je tak aby, jak najlepiej je wykorzystać, lub przekuwaj wyposażenie, aby uzyskać idealną kombinację.

Dodaj komentarz