Flame Keeper to ognisty roguelite czający się tuż za rogiem

Flame Keeper to mieszanka Hadesu, Enter The Gungeon i Plants vs Zombies wraz ze stylem rodem z Piaxru! Wygląda ciekawie.

17 marca zadebiutuje Flame Keeper, czyli roguelite akcji od Kautki Cave i Untold Tales. W grze wcielamy się w Ignisa — wyjątkowego duszka ognia, którego życiowym celem jest wyzwolenie Orbisu. Jest to świat opanowany przez siły ciemności i tylko Ignis może, dzieląc się swoim światłem, przywrócić Orbisowi blask. Na drodze ku światłości stanie wielu wrogów, którzy będą w strachu przed zdolnościami bitewnymi duszka ogniowego. Twórcy inspirowali się takim tuzami gatunku roguelite jak Hades czy Enter the Gungeon oraz wmieszali elementy Tower Defence rodem z Plants vs Zombies, a wszystko ma być polane Pixarowym sosem! Flame Keeper znajdziecie już w Nintendo eShop, a za zakup gry musicie przygotować maksymalnie 48 złotych.

Kluczowe Elementy

  • Staw czoła wrogom, stosując rozmaite kombinacje ciosów i ataków, w tym serie uderzeń, ogniste uniki i sprinty, uderzenia obszarowe czy ciosy kończące o dużej sile niszczenia. Ale nie działaj bezmyślnie, bo kluczowe jest właściwe zarządzanie staminą. Każdy biom w grze to unikalni przeciwnicy oraz przeszkody i wyzwania o rosnącym stopniu trudności. Zaglądaj regularnie do Bestiariusza, który opisuje odkrywane przez Ciebie słabe i mocne strony wrogów.
  • Gołe pięści nie zawsze wystarczą – czasami trzeba im pomóc. Ulepszaj Ignisa do woli za pomocą nowych umiejętności oraz pasywnych zdolności. Nasiona zbierane z pokonanych wrogów pozwolą Ci odkryć nowe sztuczki, a wykonując zadania, otrzymasz runy odblokowujące zdolności. Mieszaj dowolnie, tworząc i testując mnóstwo zestawów ulepszeń dla Ignisa, adekwatnie do potrzeb.
  • Aby przywrócić Wieczny Płomień, musisz przeczesywać środowiska w poszukiwaniu resztek energii, którą zasilisz główne ognisko na każdym levelu. Ale uważaj: energia, którą zbierasz – to jednocześnie Twoja energia życiowa. Osłabiasz się, zasilając ognisko na każdym levelu – ale musisz mieć dość energii i sił, aby przeć dalej. Znajdź idealny balans pomiędzy progresem a własnym zdrowiem, aby utrzymać się przy życiu, walczyć i wypełniać cele misji.
  • Na starcie każdego poziomu wita Cię Wioska Vulpisów. To przyjaciele Ignisa, którzy z przyjemnością mu pomagają. Możesz tutaj odpocząć, wzmocnić swoje umiejętności oraz odbudować i umocnić struktury osady dzięki zasobom, które zbierasz w trakcie gry. Wioska zmienia się wraz z progresem gry, cały czas odkrywając przed Tobą nowe funkcjonalności.

Dodaj komentarz