Ys X: Nordics z masą nowych informacji

Kolejna przygoda Adola Christina powoli zaczyna być widoczna na horyzoncie, a już dzisiaj możemy poznać nowe szczegóły o Ys X: Nordics.

Na łamach japońskiego pisma Famitsu, Nihon Falcom — deweloper Ys X: Nordics, podzielił się nowymi informacjami na temat gry.

Protagonista Adol i bohaterka Carja: ilustracje postaci autorstwa popularnego ilustratora toi8

Adol Christin Ys X

 

 

Adol Christin (głos Yuki Kaji)

Wiek: 17 lat

Broń: Miecz jednoręczny

 

 

Ys X: NordicsYs X Adol

 

 

 

 

Carja Varta Ys X

 

 

Carja Varta (głos ???)

Wiek: 17 lat

Broń: topór i okrągła tarcza

Jestem Normanem. W zależności od sytuacji następnym razem cię zabiję.

Jedyna córka Grimmsona, przywódcy marynarki wojennej Varta. Mieszkańcy Karnack obawiają się jej jako „Księżniczki Piratów”, postrzegają ją jako dumnie przewodzącą gangowi morskich złoczyńców w pirackiej działalności. Chociaż ma eleganckie rysy, dzierży w bitwie topór i okrągłą tarczę oraz prezentuje szorstki, brutalny styl walki typowy dla ludu Normanów.

 

Ys X: NordicsYs 8 Radja

Cross Action: nowy system, w którym gracze przełączają się między trybem solo a trybem kombinowanym

Tryb solo: dla szybkości i kolejnych ataków

W trybie solo możesz walczyć jako Adol lub Carja. (Twój partner będzie kontrolowany przez sztuczną inteligencję.) Możesz przełączać się między postaciami gracza w dowolnym momencie podczas bitwy, naciskając przycisk.

Ys X Adol solo

Walka zorientowana na szybkość, wykorzystującą ruchy oparte na stepach i doskokach, jest podstawowym elementem trybu solo. Oprócz wyzwalania różnych ataków umiejętności za pomocą Adola i Carji gracz może przełączać się między postaciami w trakcie ataku, aby wywołać atak partnera, umożliwiając wjechanie we wroga kolejnymi atakami, które nie pozostawiają mu możliwości kontrataku.

Ys X Adol Slash

Tryb kombinowany: dla mocy, ataku i obrony

W trybie kombinowanym walczysz jednocześnie jako Adol i Carja. (Możesz przełączyć się z trybu solo na tryb łączony, naciskając dedykowany przycisk).

Chociaż tryb kombinowany pozwala zadawać większe obrażenia dzięki wielu jednoczesnym atakom, które możesz wyzwolić, standardowa prędkość ruchu i doskoku jest znacznie zmniejszona.

Ys X: Nordics

Aby nadrobić twoją zmniejszoną prędkość, „Ochrona” staje się dostępna jako dedykowana akcja. Broniąc się przed atakami wroga, zwiększysz swój „wskaźnik zemsty”, a aktywowanie umiejętności dostępnych wyłącznie w trybie kombinowanym w tym stanie wypełni wskaźnik zemsty i pozwoli ci zadawać większe obrażenia.

Ys X Revenge

Dodatkowo potężne ataki (ataki z czerwoną aurą) wyzwolone przez niektórych wrogów mogą zostać odparte przez idealną obronę w trybie skombinowanym. Spowoduje to, że wróg znacznie straci równowagę, tworząc okazję do serii ataków.

Ys X Key Art

Dodaj komentarz