Gotowi na kolejną przygodę Samus? Metroid Fusion już za kilka dni trafi do NSO+Expansion Pack

Po tylu latach na Metroidowym głodzie Nintendo nie pozwoli nam teraz pójść spać z pustym żołądkiem i już za chwilę zagramy w Metroid Fusion.

Już 8 marca posiadacze Nintendo Switch będą mieli możliwość zagrania w Metroid Fusion. Jest to czwarta przygoda Samus, które pierwotnie ukazała się na Game Boy’a Advance. Każdy abonent Nintendo Switch Online + Expansion Pack będzie mógł bez dodatkowych kosztów sprawdzić tę grę.

W grze Metroid Fusion międzygwiezdna łowczyni nagród Samus Aran zostaje zaatakowana przez pasożyta X podczas eksploracji tajemniczej planety SR388. Ten organizm jest nie tylko zabójczy, ale może naśladować zdolności każdego zarażonego stworzenia – w tym samej Samus! Uratowana przed przepaścią dzięki zastrzykowi z DNA Metroida, jedynego naturalnego wroga pasożyta X, wkrótce odkrywa, że pasożyt rozprzestrzenił się na stację badawczą orbitującą wokół SR388. Osłabiona i pozbawiona opcji Samus musi zrobić wszystko, aby zniszczyć to zagrożenie, zanim będzie za późno.

Gracz wyrusza w tę krytyczną misję razem z Samus, gdzie może poznać klasyczną rozgrywkę Metroida, eksplorując ogromną stację badawczą pełną wrogich form życia. Zbieraj ulepszenia — w tym znane, takie jak Morph Ball i Screw Attack — odkryj mnóstwo tajemnic i przeżyj przygodę, która łączy Super Metroid z Metroid Dread. Zachowajcie jednak ostrożność, ponieważ straszny SA-X, niepowstrzymany pasożyt X naśladujący Samus, jest na wolności i idzie po was.

Ten dodatek oznacza, że już wkrótce będziemy mogli zagrać we wszystkie dwuwymiarowe części Metroida wyłącznie na Nintendo Switch. Cztery z tytułów znajdziecie w Nintendo Switch Online:

  • Metroid — NES (NSO)
  • Metroid II: Return of Samus — GameBoy (NSO)
  • Super Metroid — SNES (NSO)
  • Metroid Fusion — GBA (NSO+Expansion pack)
  • Metroid Dread — Nintendo Switch

A jak już pokochacie Samus, to czekać na was będzie przygoda w pełnym trójwymiarze — Metroid Prime Remastered.

Dodaj komentarz