Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Atelier Marie Remake z datą premiery oraz Atelier Ryza 3 z nowym zwiastunem!

Koei Tecmo dobrze wie, że od Ateliera lepsze mogą być tylko dwa Ateliery i dlatego w tym roku zagramy we dwie gry z serii, a nie w jedną!

Atelier Marie Remake: The Alchemist of Salburg niespodziewanie zostało ujawnione podczas ostatniego japońskiego Nintendo Direct. Dostaliśmy wtedy datę premiery na japońskim rynku, a reszta świata musiała czekać. Teraz już wiemy, że premiera na Zachodzie wypadnie w dniu 13 lipca 2023 roku. Poza całkowicie nową szatą graficzną, odświeżonym i ulepszonym interfejsie, w grze możemy się spodziewać takich nowości jak:

  • Tryb nieograniczony – graj bez pięcioletniego terminu ukończenia studiów.
  • Dodatkowe wydarzenia – Odkryj nowe strony i uroki każdej postaci dzięki dodatkowym wydarzeniom między postaciami.
  • Zadania profesor Ingrid – Zadania, które służą jako drogowskaz do wyczyszczenia gry, pozwalając na szybkie ustalenie odpowiedzi na pytanie „Co mam dalej robić?”.

Jeśli chodzi o historię przedstawioną w Atelier Marie, to nie będziemy tam ratować świata! Marie uczęszczając do Królewskiej Akademii Magii, nie do końca radzi sobie z zaliczeniem alchemii. Pewnego dnia dostaje dostęp do pracowni alchemicznej, gdzie będzie musiała pracować nad swoim egzaminem dyplomowym. Celem tego zabiegu będzie stworzenie przedmiotu, który zadowoli profesora i pozwoli Marie ukończyć edukację. Oczywiście nie będzie to proste zadanie i Marie będzie musiała zadbać o szereg rzeczy, jeśli chce odnieść sukces, a od gracza zależy, co i jak wykona.

Znacznie krócej będziemy czekać na Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key, w końcu premiera gry już za miesiąc. Z tej okazji do japońskiej sieci trafił nowy zwiastun (to ten wyżej), w którym przedstawione są fragmenty historii. Przypomnę tylko, że w ostatniej letniej przygodzie Ryzy zajmiemy się sprawą tajemniczych wysp, które nagle pojawiły się wokół jej rodzinnej wyspy Kurken. Jak się okazuje, zagrażają one jej domu, więc wspólnie z przyjaciółmi wyruszają zbadać sytuację. Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key zadebiutuje dokładnie 24 marca 2023 roku, gra jest już dostępna w Nintendo eShop, a zakup pewnie będzie możliwy wkrótce.

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Czerwiec już za rogiem, a jeśli nie wsiąknęliście w przygodę Linka, to może znajdziecie coś innego dla siebie, a będzie z czego wybierać.

Nintendo Switch

Spojrzenie okiem nie-fana serii Zelda. Czy noob odnajdzie się w tej okrzykniętej jedną z najlepszych gier wszechczasów?

Nintendo Switch

Ostatnie wakacje Ryzy już za mną. Ja już wiem, jak wygląda zwieńczenie tej trylogii a wy, jeśli nie graliście, to możecie o tym przeczytać.

Recenzje

Mezoamerykańska przygoda dla początkujących fanów platformówek akcji

Po godzinach

O Zeldzie i tylko o Zeldzie!

Po godzinach

Czyli początki Elanczewskiego z serią The Legend of Zelda

  1. Wspaniałe Żyćko kusi, zwłaszcza patrząc na cenę wersji cyfrowej... no i w pudełku też będzie nieco tańsze niż typowa premiera…

  2. Zainteresowałby mnie tylko Etrian Odyssey 3 z tej kolekcji etrianowej (jedyna część której nie przeszedłem) ale nie teraz. Kupię jak…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w czerwcu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Loop8: Summer of Gods

Data: 5 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Wkrocz w życie Nini, świeżo upieczonej nastolatki, która przybywa do uroczego japońskiego miasteczka Ashihara w sierpniu 1983 roku. Poznaj miasto, zaprzyjaźnij się z jego mieszkańcami i zmierz się z Kegai w turowych bitwach, których wynik zależy od relacji, jakie zbudowałeś i decyzji, które podjąłeś. Użyj specjalnego połączenia Niniego z bogami, aby zresetować świat, a każda […]

Nocturnal

Data: 7 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Po trudnej podróży przez wzburzone morze Ardeshir, żołnierz Niegasnącego Płomienia, wrócił na ojczystą wyspę, Nahran. Spowija ją dziwna Mgła, a jedynym sposobem, by się przez nią przebić, jest użycie ognia. Jednak Mgła skrywa też wspaniałe miejsca i daje potężne moce tym, którzy zbadają jej tajemnice.​

MotoGP 23

Data: 8 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Otwórz przepustnicę, wyprzedź przeciwników i przetnij linię mety. Spełnij marzenie o tytule mistrzowskim w nowej grze MotoGP™23. Czeka tu na ciebie jeszcze więcej niesamowitych wyzwań! Konkuruj w trzech oficjalnych kategoriach mistrzostw – MotoGP™, Moto2™ i Moto3™. Wciel się w postać ulubionego zawodnika, wjedź na tor i poczuj przypływ adrenaliny w sezonie 2023.

Zobacz też

Nintendo Switch

Jeśli czekacie na sporą ilość strategicznej rozgrywki rodem z Japonii, to jeszcze trochę poczekacie, ale możecie co nieco o tym przeczytać.

Nintendo Switch

Ostatnie wakacje Ryzy już za mną. Ja już wiem, jak wygląda zwieńczenie tej trylogii a wy, jeśli nie graliście, to możecie o tym przeczytać.

Nintendo Switch

Marysia było lekko w szoku, gdy zobaczyła, jak wygląda jej odrestaurowana gierka. Pozytywnym szoku, bo prezentuje się to spójnie!

Nintendo Switch

W lipcu tego roku będziemy mogli wesprzeć Nobunagę w zaspokojeniu jego ambicji, co równa się zjednoczeniu całej Japonii.