Atelier Marie Remake z datą premiery oraz Atelier Ryza 3 z nowym zwiastunem!

Koei Tecmo dobrze wie, że od Ateliera lepsze mogą być tylko dwa Ateliery i dlatego w tym roku zagramy we dwie gry z serii, a nie w jedną!

Atelier Marie Remake: The Alchemist of Salburg niespodziewanie zostało ujawnione podczas ostatniego japońskiego Nintendo Direct. Dostaliśmy wtedy datę premiery na japońskim rynku, a reszta świata musiała czekać. Teraz już wiemy, że premiera na Zachodzie wypadnie w dniu 13 lipca 2023 roku. Poza całkowicie nową szatą graficzną, odświeżonym i ulepszonym interfejsie, w grze możemy się spodziewać takich nowości jak:

  • Tryb nieograniczony – graj bez pięcioletniego terminu ukończenia studiów.
  • Dodatkowe wydarzenia – Odkryj nowe strony i uroki każdej postaci dzięki dodatkowym wydarzeniom między postaciami.
  • Zadania profesor Ingrid – Zadania, które służą jako drogowskaz do wyczyszczenia gry, pozwalając na szybkie ustalenie odpowiedzi na pytanie „Co mam dalej robić?”.

Jeśli chodzi o historię przedstawioną w Atelier Marie, to nie będziemy tam ratować świata! Marie uczęszczając do Królewskiej Akademii Magii, nie do końca radzi sobie z zaliczeniem alchemii. Pewnego dnia dostaje dostęp do pracowni alchemicznej, gdzie będzie musiała pracować nad swoim egzaminem dyplomowym. Celem tego zabiegu będzie stworzenie przedmiotu, który zadowoli profesora i pozwoli Marie ukończyć edukację. Oczywiście nie będzie to proste zadanie i Marie będzie musiała zadbać o szereg rzeczy, jeśli chce odnieść sukces, a od gracza zależy, co i jak wykona.

Znacznie krócej będziemy czekać na Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key, w końcu premiera gry już za miesiąc. Z tej okazji do japońskiej sieci trafił nowy zwiastun (to ten wyżej), w którym przedstawione są fragmenty historii. Przypomnę tylko, że w ostatniej letniej przygodzie Ryzy zajmiemy się sprawą tajemniczych wysp, które nagle pojawiły się wokół jej rodzinnej wyspy Kurken. Jak się okazuje, zagrażają one jej domu, więc wspólnie z przyjaciółmi wyruszają zbadać sytuację. Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key zadebiutuje dokładnie 24 marca 2023 roku, gra jest już dostępna w Nintendo eShop, a zakup pewnie będzie możliwy wkrótce.

Dodaj komentarz