Nintendo Direct 8.02.23 – Podsumowanie

Nintendo zapowiedziało całkiem sporo „nowości” oraz od razu wrzuciło kilka gier do eShopu. Radujcie się detektywi!

Pierwszy Nintendo Direct w 2023 roku już za nami! Nintendo zapowiedziało sporo gier – nowe, stare i staro-nowe. Można powiedzieć, że był to detektywistyczny Direct, ponieważ sporo zaprezentowanych gier skupiało się na rozwiązywania tajemnic przez detektywów!


Pikmin 4

Nintendo Direct rozpoczęliśmy z mocnego P, ponieważ od razu pokazano nam Pikmina 4. To był dziwny niemy trailer, na którym zaprezentowano działanie dwóch Pikminów — czerwonego (ogień!) i lodowego. Pierwszy jest już znany od dawna, natomiast lodowy może zamrażać przeciwników i wodę, co pozwoli nam na dogłębniejszą eksplorację. Nowością w serii będzie też dwunożny psiak — Oatachi, który będzie robił za mięśniaka w drużynie, a jego zdolności pływackie pozwolą mu na pływanie z całą bandą na plecach. Dużo apetytu narobiły również urywki ze starć z wielkimi bossami!

Data Premiery: 21 Lipca 2023


Xenoblade Chronicles 3 Expansion Pass – Vol. 4

Wiemy już, co znajdzie się w trzeciej i czwartej części Rozszerzenia do Xenoblade Chronicles 3. W walentynki dostaniemy nowego bohatera (Masha) z odpowiednim questem, do tego nowy tryb wyzwań bitewnych gdzie zmierzymy się z trudnymi przeciwnikami oraz nowe szmatki dla głównych postaci. Czwarte DLC da nam zupełnie nową historię, w której powracają znani protagoniści z części pierwszej i drugiej! Jednak nową historię Rex’a Shulka i Noah poznamy dopiero pod koniec roku.

Data Premiery: 14 lutego 2023


Samba de Amigo: Party Central

Marakasy powracają, ale jednak bez marakasów 🙁 Samba de Amigo pozwoli nam wybrzmieć w rytmicznych pląsach do 40 utworów z różnych gatunków muzycznych. Poza tym będziemy mogli pobawić się w szeregu szalonych mini gierek oraz odblokować ciuszki i akcesoria do ubioru naszego stwora. Będziemy również mogli wykazać się na światowej scenie, poprzez rozgrywki online w trybie World Party Mode, lub naszymi rezultatami na światowej tablicy wyników.

Data Premiery: Lato 2023


Fasion Dreamer

Odkryjcie w sobie wewnętrzną szafiarkę z pomocą Fasion Dreamer! Jeśli brakowało wam Buotiqe Style z poprzedniej generacji Nintendo, to teraz już nie musicie nań czekać. W grze będziemy mogli tworzyć nowe outfity, a później dzielić się z całym światem naszym unikalnym stylem. Podróżując przez wirtualne miasto, będziemy mogli oceniać stylówki innych graczy i nawet kopiować je dla swojego avatara. Do ubioru i kompozycji czeka ponad 1400 ciuszków!

Data Premiery: 2023


Dead Cells: Return to Castlevania

Wcześniej zapowiedziane DLC do Dead Cells, otrzymało datę premiery oraz pokazano kilka szczegółów. Za 10 dolarów zostaniemy wmieszani w świat Castlevanii. Dostaniemy dwie nowe biomy do odwiedzenia, naszym bezgłowym bohaterem. Richter i Alucard podzielą się swoimi zabawkami, co pomoże nam w walce z wilkołakami, krwiopijcami i strasznymi szkieletami. A na sam koniec staniemy naprzeciw nowym bossom — Draculi i samej Śmierci!

Data Premiery: 6 marca 2023


TRON: Identity

Tron to niesamowite uniwersum, którego nie da się podrobić! Bithell Games pracuje nad wizualną powieścią osadzoną z tym cyfrowym świecie. W grze wcielimy się w Query’ego — program detektywistyczny, który postara się wyjaśnić, co zostało zabrane i przez kogo. Poprzez nasze interakcje i podejmowane decyzję gra będzie zmieniać kształt, co przełoży się na inny rozwój historii. Uratujecie tę siatkę bitów i bajtów?

Data Premiery: kwiecień 2023


Ghost Trick: Phantom Detective

Mamy pierwsze wskrzeszenie pokazu! Z Ghost Trick na Nintendo Switch cieszą się osoby, które nie chciały wydać ponad 800 zł na oryginał. Sissel jako Phantom Detective, postara się pomóc ludziom, po tym, jak zawieszony między życiem i śmiercią, jako duch wywiera wpływ na martwe przedmioty na miejscu zbrodni. Masa zagadek i wyzwań czeka nas, a na końcu przecież musimy się dowiedzieć, jak zginęliśmy! Wszystko to w ulepszonej oprawie graficznej, prze aranżowanej ścieżce dźwiękowej, nowych obrazkach i wiele więcej.

Data Premiery: Lato 2023


DECAPOLICE

Imho (Pierre) DECAPOLICE to pierwsza duża niespodzianka podczas tego Nintendo Direct. Magicy z LEVEL-5 zaprezentowali JRPG połączonego ze śledztwem detektywistycznym. W DECAPOLICE będziemy podróżować pomiędzy prawdziwym i wirtualnym światem, gdzie jako Harvard — początkujący detektyw, będziemy ścigać kryminalistów w ogromnym mieście DECASIM. Owo miasto jest idealną kopią prawdziwego i zakazanego miejsca, w którym wspomnienia każdej przeszłej zbrodni leżą uśpione do wyjaśnienia.

Data Premiery: 2023


Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon

Niespodziewanie zapowiedziano w poprzednim Nintendo Direct przygoda małej Cerezy, dostała nowy zwiastun. W którym zaprezentowano nowe fragmenty rozgrywki. Kilka dni temu część redakcji z całego świata dostała częściową grę do zabawy, więc w sieci znajdziecie sporo materiałów bezpośredniej rozgrywki. Pierwsze opinie są takie, że naprawdę udało się przenieść styl książeczki na dobranoc do gry.

Data Premiery: 17 marca 2023


Splatoon 3: Expansion Pass

Podczas tego Nintendo Directu dostaliśmy sporo informacja o wszelakich przepustkach sezonowych. Nie inaczej było w przypadku Splatoon 3. Nintendo przeniesie nas do Inkpolis, czyli huba z pierwszej części gry. Poza nowymi sklepami itp. znajdą się tam także Squid Sisters, które będą koncertować podczas przyszłych Splatfestów już tej wiosny. W późniejszym terminie tego roku do gry trafi nowa zawartość single player — kampania Side Order. Poza tym wszyscy, którzy kupią rozszerzenie, otrzymają już teraz: 123000 złota, 3x bilety żywnościowe na podwójnego expa za walkę oraz po jednym bilecie na każdego drinka.

Data Premiery: Wiosna 2023


Disney Illusion Island

Przygodówki od Disneya zawsze miały swój urok. Uroku na pewno nie brakuje Disney Illusion Island, gdzie pokierujemy czterema kultowymi postaciami — Myszką Miki i Minnie, Kaczorem Donaldem i Goffy’im. Każdy z nich będzie miał specjalne zdolności, które wykorzystamy do kooperacyjnej zabawy nawet we 4 osoby. Nie zabraknie tu unikalnych postaci niczym żywcem wyciągniętych z kreskówek, licznych tajemnic i zagadek. A wszystko to w ręcznie rysowanej grafice!

Data Premiery: 28 lipca 2023


Fire Emblem Engage Expansion Pass

Nie musieliśmy czekać nawet miesiąca na nowości dla najnowszego dziecka Intelligent Systems. Do Fire Emblem Engage właśnie trafiła druga fala z DLC, a w jej skład wchodzą trzy emblemy: Hector (Emblem of Strength), Soren (Emblem of Acumen) i Camilla (Emblem of Revelation). Dowiedzieliśmy się też, jakie emblemy trafią w trzeciej fali DLC: Chrom i Robin (Emblem of Bonds) i Veronica (Emblem of Heroes), zrekrutujemy ich w trakcie specjalnych misji. Jakby tego było mało, to w czwartej fali dostaniemy nową historię — Fell Xenologue.

Data Premiery: Już dostępne!


Harmony: The Fall of Reveri

Harmony: The Fall of Reveri to nowa gra narracyjna od DON’T NOD, w której będziemy podróżować pomiędzy dwoma światami. Główną bohaterką jest Poly, który po jakimś czasie wraca w rodzinne strony, gdzie okazuje się, że wszystko zmieniło się na gorsze. Odkrywa wtedy sobie moc, która nie tylko pozwala jej przenieść do astralnego świata, ale również pozwala spojrzeć w przyszłość i dojrzeć jak rozwinie się sytuacja. Jakie podejmiemy decyzje i jak potoczą się nasze losy, zależeć będzie tylko od nas samych.

Data Premiery: Czerwiec 2023


Octopath Traveler II

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od premiery Octopath Traveler II na Nintendo Switch. W związku z tym faktem do graczy dzisiaj trafia demo, które pozwoli nam zapoznać się z pierwszymi kilkoma godzinami gry. Progres, którego dokonamy w wersji demonstracyjnej, zostanie zapisany i przeniesiony do pełnej wersji, jeśli zdecydujemy się taką nabyć.

Data Premiery: 24 lutego 2023


We Love Katamari Reroll+ Royal Reverie

Mamy kolejne wskrzeszenie (nie ostatnie od Bamco dzisiaj!). Gra pierwotnie wydana w 2005 roku powraca z kilkoma nowościami. Ten HD Remaster zaoferuje sporo poprawek uprzyjemniających zabawę i komfort gry. Dodano pięć nowych wyzwań inspirowanych pierwszym przerywnikiem filmowym, gdzie król jest dzieckiem. Nowy tryb Eternal Mode pozwoli na rolowanie bez limitu czasowego. W grze znajdzie się aparat, więc strzelimy sobie kilka sweet fotek, którymi następnie wypełnimy klaser, jeśli w tle będzie naklejka jednego z bohaterów od Bandai Namco.

Data Premiery: 2 czerwca 2023


Sea of Stars

Na Nintendo Direct nie mogło zabraknąć najgorętszego indyka tego lata — Sea of Stars. Ten list miłosny do 16-bitowych JRPG-ów, możemy wypróbować już dzisiaj, ponieważ do eShopu trafiło właśnie demo. Dlaczego mielibyście sprawdzić Sea of Stars? Oto kilka powodów: dynamiczna walka, wciągająca eksploracja i historia, taktyczne podejście bez grindu, bogate uniwersum oraz promienne oświetlenie, która ma wpływ na rozgrywkę!

Data Premiery: 29 sierpnia 2023


Omega Strikers

Jednemu z twórców Omega Strikers dziecko rozłożyło figurki na stole do Air Hockeya i tak powstało ta gra. Darmówka, w której naprzeciw siebie stają dwie drużyny złożone z trzech strikersów. Do wyboru zostanie oddane 15 unikalnych bohaterów, których będziemy rozwijać w trakcie spotkań. Mecz jest podzielony na trzy tury i gracze po turze będą ulepszać swoje postaci za pomocą wspólnie zdobytych punktów. Im lepszy wynik w poprzedniej rundzie, tym wcześniej ulepszymy naszego strikera. Gra ma być mocno wspierana, więc dajcie jej szanse. W najgorszym wypadku stracicie pół godziny.

Data Premiery: 27 kwietnia 2023


Etrian Odyssey Origins Collection

Elan nie wiem czy miałeś jakieś plany na dzień dziecka w tym roku, ale już masz. Atlus odkopał ulubioną grę wszystkich kartografów (w tym kartografa gier) i odświeżył nie jedną, a trzy gry z serii Etrian Odyssey. Kolekcja wykorzysta ekran dotykowy konsoli do mapowania, a po podłączeniu myszki do konsoli, ta również zadziała! Twórcy zapewnią odświeżoną szatę graficzną oraz ścieżkę dźwiękową, wspólnie z poprawkami jakości życia.

Data Premiery: 1 czerwca 2023


Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Przez smutne okoliczności i panujące realia w naszym regionie, Nintendo zdecydowało się opóźnić wydanie Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp w zeszłym roku. Teraz dostaliśmy nowy trailer, który tylko pokazał nam bohaterów gry. Mamy też datę premiery, która nie jest tak odległa.

Data Premiery: 21 kwietnia 2023


Kirby’s Return To Dream Land Deluxe

Tutaj Nintendo było bardziej wylewne. Po ukończeniu głównego wątku Return To Dream Land, w grze pojawi się nowy tryb, w którym pokierujemy Magolorem. Stracił on niemal wszystkie swoje zdolności i gracz będzie musiał pomóc mu je odzyskać i uciec z tej rzeczywistości pomiędzy wymiarami. W sumie składać się to będzie z 20 etapów i wszystkie będziemy mogli pokonać w czwórkę dzięki trybowi kooperacji. Do Nintendo eShop trafiło również demo.

Data Premiery: 24 lutego 2023


Nintendo Switch Online – Game Boy & Game Boy Advance

Po wielu latach spekulacji i oczekiwania gry z Game Boyów trafiają do Nintendo Switch Online! Jeśli macie podstawową wersją abonamentu, to już dzisiaj możecie zagrać w gry z Game Boy’a:

 • Alone in the Dark: The New Nightmare
 • Game & Watch Gallery 3
 • Gargoyle’s Quest
 • Kirby’s Dream Land
 • Metroid II – Return of Samus
 • Super Mario Land 2 – 6 Golden Coins
 • Tetris
 • The Legend of Zelda: Link’s Awakening DX
 • Wario Land 3

Dodatkowo możemy sobie wybrać filtr graficzny, który będzie symulował efekty wizualny z Game Boy’a Classic, Game Boy’a Pocket i Game Boy’a Color. Oczywiście maksymalnie dwóch graczy będzie mogło grać wspólnie lokalnie lub przez sieć (w odpowiednich grach). Więcej gier zostanie dodanych do abonamentu w przyszłości, a już teraz Nintendo pokazało, że wśród nich będą: The Legends of Zelda: Oracle of Seasons, The Legend of Zelda: Oracle of Ages, Pokemon Trading Card Game, Kirby Tilt’n’Tumble.

Jeśli macie rozszerzoną wersję abonamentu NSO (Dzięki Mariusz <3), to możecie już się szykować do uczty z grami na Game Boy'a Advance! Już dzisiaj możecie zagrać w:

 • Kuru Kuru Kururin
 • Mario & Luigi: Superstar Saga
 • Mario Kart: Super Circuit
 • Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3
 • The Legend of Zelda: The Minish Cap
 • WarioWare, Inc.: Mega Microgame$

Wsparcie lokalnego i sieciowego multiplayera? Jest! W przyszłości do usługi trafią takie gry jak: Metroid: Fusion, Kirby & The Amazing Mirror, Fire Emblem: The Blazing Blade, F-Zero: Maximum Velocity i Golden Sun.

Data Premiery: Już dostępne!


Metroid Prime Remastered

Takiego shadow dropa to żodyn się nie spodziewał, ŻODYN! Jeśli chcecie, to już teraz możecie sobie zagrać w jedną z najlepszych gier 128-bitowej ery — Metroid Prime. Jeszcze bardziej odpicowana wersja została dopasiona w ulepszoną grafikę i zmodernizowaną ścieżką audio. Nowy system kontroli pozwoli w pełni wykorzystać oba analogi. Nowy poziom trudności zapewni niezapomniane doznania nawet największym laikom. Odkryjcie tajemnice planety Tallon IV wspólnie z Samus i zmierzcie się z efektami mrocznych eksperymentów Kosmicznych Piratów!

Data Premiery: Już dostępne!


Master Detective Archives: RAIN CODE

Poznaliśmy datę premiery kolejnego detektywistycznego szpila – Master Detective Archives: RAIN CODE –. Nowy trailer narobi wam jeszcze więcej smaku, na tę intrygującą opowieść. Tak wymieszać kryminał z fantastyką, mogą tylko Japończycy. W tym wielkim otwartym mieście będziemy szukać Kluczy Rozwiązania, którego pomogą w rozwiązania naszych spraw. W miarę postępu pojawi się Tajemniczy labirynt, który doprowadzi nas do prawdy. Na naszej drodze staną Zagadkowe Fantomy, które będą chciały nas dopaść swoimi roszczeniami, ale nie z nami takie numery, bo mamy Solution Blade. Tak.

Data Premiery: 30 czerwca 2023


Baten Kaitos Ⅰ&Ⅱ HD Remaster

Wszyscy wiedzieliśmy, że Monolith Soft coś robi, ale chyba nikt nie sądził, że robią remastery Baten Kaitos, a jednak! Te dwie mieszanki JRPG z karciankami, pozwolą nam bawić się przez wiele godzin. Ponownie będziemy mogli odkryć emocjonalne przygody bohaterów obu gier, wcielając się w ich Duchów Stróży. Nie dostaniemy żadnej nowej zawartości, ale możemy liczyć na szereg ulepszeń w kwestii technicznej: ulepszona oprawa i UI, ustabilizowany klatkarz, automatyczne zapisy i opcje pomijania scenek, walk itp.

Data Premiery: Lato 2023


FANTASY LIFE i: The Girl Who Steals Time

Do wszystkich fanów Animal Crossing! Na horyzoncie pojawił się nowy kandydat do utopienia setek godzin na konsoli. LEVEL-5 nie próżnuje i po wcześniejszej zapowiedzi (i następnej) stają się deweloperem directa w lutym 2023. Zupełnie nowa odsłona Fantasy Life przeniesie nas na zrujnowaną wyspę, gdzie wspólnie z przyjaciółmi zbudujemy swoje miasto i napiszemy własną historię. Będziemy podróżować w czasie, poznając to coraz większe sekrety tej wyspy. Do tego wracają popularni bohaterowie, którzy odcisnęli swoje piętno na tej serii.

Data Premiery:


PROFESSOR LAYTON and The New World of Steam

No to Sent się ucieszy! Profesor Layton powraca z kolejnymi tajemnicami do rozwikłania! The New World of Steam to nowa część z cyklu, który na całym świecie znalazł ponad 18 milinów nabywców. W miarę postępów w historii tej przygodowej układanki fantasy rozwiążemy epickie zagadki. Nic więcej nie wiadomo, poza tym, że wygląda ślicznie i premiera będzie równoczesna na całym świecie.

Data Premiery: Nie wiadomo


Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass, Wave 4

Czy Mario Kart 8 Deluxe trafi do ponad 60 milionów graczy w 2023 roku? Nie wiem, ale się domyślam. Na pewno w osiągnięciu tego kamienia milowego, pomóc może następna fala z nowymi trasami z Booster Course Pass. Zaprezentowano nową trasę Yoshi’s Island, która wygląda bardzo ładnie oraz wspomniano, że w grze pojawi się nowy kierowca — Birdo, którą możecie kojarzyć z Mario Kart: Double Dash. Wraz z kolejnymi falami DLC do gry trafi więcej powracających postaci!

Data Premiery: Wiosna 2023


Jak na każdym Nintendo Direct nie mogło zabraknąć fragmentu, na którym szybko pokazano, jakie jeszcze gry zmierzają na Nintendo Switch:

 • Minecraft Legends – 18 kwietnia 2023
 • Blanc – 14 lutego 2023
 • MEGAMAN BATTLE NETWORK LEGACY COLLECTION – 14 kwietnia 2023
 • Have a Nice Death – 22 marca 2023
 • WBSC eBASEBALL POWER PROS – Już Dostępne!
 • Disney Dreamlight Valley – Nowa aktualizacja w kwietniu 2023
 • Tales of Symphonia Remastered – 17 lutego 2023

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Nie ma żadnej obsuwy! Królestwo Zapłacze na Nintendo Switch 12 maja. W tej kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild wybierzemy własną ścieżkę przez rozległe krajobrazy Hyrule i tajemnicze wyspy unoszące się na rozległym niebie. Czy zdołamy wykorzystać moc nowych zdolności Linka do walki ze złowrogimi siłami zagrażającymi królestwu? Z tego, co widzę po trailerze, to będziemy rozjeżdżać gobliny na lewo i prawo. Potwierdzona została również cena, która tak jak w wypadku Breath of the Wild jest wyższa niż zazwyczaj. Zapłacicie 289,90 zł na nową Zeldę? Ja bym zapłacił nawet 350, jeśli będzie tak dobra, jak wcześniejsza część. Pokazano też wersję kolekcjonerską, ale szału nie ma.

Data Premiery: 12 maja 2023


Japoński Bonus

Jak zwykle Japoński Nintendo Direct różnił się trochę od tego pokazywanego na Zachodzie. Japończycy pokazali tam jeszcze trzy nadchodzące gry.

Natsu-Mon! 20th Century Summer Vacation

Natsu-Mon: 20th Century Summer Vacation to ciepła gra przygodowa na wakacje, w której grasz jako 10-letni chłopiec i spędzasz wyjątkowo letni wakacyjny miesiąc na zielonej wsi nad morzem. Gra jest najnowszym tytułem Kaza Ayabe z Millennium Kitchen, który jest znany z tworzenia wielu nostalgicznych gier wakacyjnych i dziecięcych, i zostanie wydana przez Spike Chunsoft.

Data Premiery w Japonii: Lato 2023


Atelier Marie Remake: The Alchemist of Salburg

Niespodzianka dla fanów alchemiczek. Marysia dostaje swój remake, który już tego lata pojawi się na całym świecie. W oczy rzuca się nowy styl graficzny — chibi, który trzeba polubić, bo inaczej może być ciężko. Więcej informacji poznamy 20 lutego na specjalnym strumyku Atelier Series 25th Anniversary Program #4.

Data Premiery: Lato 2023


Momotaro Dentetsu World: Chikyuu wa Kibou de Mawatteru!

Momotaro Dentetsu World: Chikyuu wa Kibou de Mawatteru! po raz pierwszy w serii przeniesie rozgrywkę planszową na kulistą mapę Ziemi. Zamiast płaskiej powierzchni, jak w poprzednich grach, mapa świata wygląda jak kula ziemska, pozwalając graczom cieszyć się grą z trójwymiarowym poczuciem lokalizacji i odległości między krajami i regionami. Oczywiście elementy unikalne dla Momotaro Dentetsu, takie jak właściwości i postacie z całego świata, pojawią się w ogromnej ilości. Nowe wydarzenia rozgrywające się na całym świecie i wielu historycznych bohaterów czekają na całej Ziemi w tym tytule z okazji 35-lecia serii.

Data Premiery w Japonii: Lato 2023


Tyle to by było na tyle! Jak oceniacie zapas gierek na pierwsza połowę 2023 roku?

Jak ocenisz Lutowy Nintendo Direct 2023?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

8 komentarzy

 1. Zero taktycznych RPG-ów, więc chciałoby się napisać, że Direct do piachu, ale… Jednak kilka propozycji przykuło moją uwagę. Z całkowitych nowości, na pewno wpadło mi w oko DECAPOLCIE. W końcu to gra od LEVEL-5, tyle lat siedzieli pod miotła, więc pora, aby pozamiatali.

  Następnie cieszą mnie remastery, ale nie ogólnie, tylko te, które mi się podobają. Etrian i mapowanko, wygląda fajnie, chociaż cena spora (80€). Metroid to nie pytanie, czy a, czy przed Hogwartem, czy po Hogwarcie. Baten Kaitos, chciałem w to zagrać, od kiedy dowiedziałem się, że istnieje, a do tego robią to czarodzieje i czarodziejki z Monolithu, więc wspieram.

  Zelda wiadomo — to będzie uczta i majstersztyk. Już pierwsza część to niesamowite zabawy z silnikiem gry i mechanikami, a teraz będziemy mogli robić pojazdy?! Ja jestem kupiony.

  Na koniec coś, na co najbardziej czekałem — GBA wskakuje do NSO. To konsola mojego dzieciństwa, której nigdy nie miałem i mogłem ją tylko oglądać za szkłem witryn sklepowych. Już jest tam Minish Cap, zaraz będzie Golden Sun, jeszcze tylko wyprosić Final Fantasy Tactics Advance i będę zadowolony, że kolega Mariusz dodał mnie do rodziny NSO i mam je za darmo!

 2. Muszę przyznać że chyba jeden z najbardziej wszechstronnych directów nintendo, jak często szły w jedną bądź dwie strony, tak teraz mam wrażenie chcieli zadowolić dosłownie wszystkich i mamy imprezówki, mamy poważne duże tytuły, mamy mniejsze jakieś porty, dużo dobroci z dlc i nawet fanów zapomnianych/mało popularnych serii próbowali zadowolić.

  Nie jest to najlepszy direct jaki widziałem, ale oglądając z podejściem „w sumie to prócz xeno x, mario odyssey 2 i może ring fita 2, na które nie miałem co liczyć teraz, ale może w przyszłości więc pewnie nic ciekawego nie będzie dla mnie”, znalazłem kilka ciekawych rzeczy które mogą być dla mnie.

  Na pewno na 100% interesują mnie te season/expansion passy, mam nadzieje na wersje standalone z xenoblade, bo to na pewno chciałbym kupić, oraz zastanawiam się też nad fire emblemowym i splatoonowym. Bacznie będę się przyglądał grze Sea of Stars (i jego cenie również, bo to w sumie główny warunek kupna) bo wygląda przepięknie i zapowiada się też dość ciekawie gameplayowo. Ciekawi mnie również gierka Harmony, lecz tu już jestem pewny że poczekam raczej na większą promkę. Na pewno przyjrzę się również Decapolice, które właściwie było chyba najciekawszą dla mnie grą tego directa (przepraszam wszystkich fanów, ale metroid i zelda na tym etapie mnie akurat nie interesują zbytnio), oraz jak już przy Level 5 jesteśmy: FANTASY LIFE TAK. Czekałem na to, liczyłem że może kiedyś, ale nie sądziłem że tak znikąd dadzą nam je już teraz.

  Ale żeby nie było zbyt pozytywnie, to dalej mnie śmieszy podejście abonamentowe i rozdzielanie tych starszych platform na tańszego i droższego online passa – tylko czekać aż przy następnych konsolach wskoczy jeszcze 3 opcja. Szczególnie że już tych obecnych nowych dlc, jak do xeno czy fire emblem niestety nie uwzględnią do wyższego progu online.

  Podsumowując w punktach

  Na plus:
  -Wszechstronność pokazanych tytułów
  -Pokazanie kilku starszych i dość nieoczekiwanych gierek
  -Level 5 żyje i chyba ma się dobrze?
  -Fajnie że pokazali Zelde i Metroid, bo bez tego to byłby trochę indie direct

  Na minus:
  -Nintendo online
  -I że chyba nie mam nic więcej do przyczepienia się, to rzucę losowo cena tej indie bayonetty, bo jednak jak bym nie chciał sprawdzić, to nie ma opcji że w cenie pełnej dużej gry od nintendo zdecyduje się na ten tytuł

 3. Mam podobne wrażenia, niby spoko że dużo różnych rzeczy, ale niewiele dla mnie. Remaster Baten Kaitos – wielu fanów na to czekało, a reszta ma kolejny argument w dla Switcha jako ostatecznej konsoli dla RPG. Fajnie że atlus wygrzebał etriany, może ta kolejna odsłona jednak powstaje i postanowili przypomnieć serię. Ale co to za cena? 320zł? Potem się dziwią że im się coś nie sprzedaje. Decapolice wygląda nawet ciekawie, ale bardziej stawiam na Raincode z tej fali detektywistycznych RPG. Swoją drogę dlaczego nie pokazali bliższego Mato Anomalies? Fantasy life dziwnie niebezpiecznie zbliżyło się stylem do Animal Crossing, ale może to dobrze?

  I chyba wiele osób czekało na gry GBA, sam sprawdziłbym Fire Emblem, może już czas na online.

 4. Całkiem fajny ten direct. Na pewno czekam na nowe Fantasy Life i Octopath Traveler 2, jak również na kolejne dwie fale z season passa do Xenoblade Chronicles 3.
  Ale jestem zniesmaczony Etrianami. Gdzie szóstka? I nie mogli wydać tych wersji z 3DSa zamiast tych starożytnych pierwszych trzech części? Meh.
  Prawdopobnie w najbliższym czasie zaopatrzę się również w Metroid Prime bo słyszałem sporo dobrego o tej grze.
  Ogólnie nie ma źle. Trochę różnych gier dla każdego.

 5. Za takie wznowienie serii Etrian Odyssey to ja podziękuję. Lepsze wersje tych gier były już na 3DS-a. Pomijając trójkę, ale nie dam Atlusowi pieniędzy za coś takiego. Wstyd!

  Ogólnie był to Direct pod znakiem remasterów. Nawet Pikminy 4 wyglądają bardziej jak jakieś DLC do Pikminów 3 niż nowa gra.
  Pozytywnie zaskoczyła mnie zapowiedź remasterów Baten Kaitosów, będę śledził informacje na ich temat.
  Na ewentualne kupno Expansion Passa do Xenoblade 3 czekam do zapowiedzi ostatniego DLC. Mam nadzieję, że będzie to coś na kształt Torny i że będzie w pudełku.

 6. Zdecydowanie jeden z lepszych Directów. Najważniejsze tytuły jakie pokazali to oczywiście Zelda TotK i remaster Metroid Prime, który mimo iż wyczekiwany i leakowany dość często, absolutnie mnie znokautował!!! Odnoszę wrażenie, że wiele osób po prostu myśli, że zrobili upscale i dodali widescreen, załatali jakieś glitche i bugi. Ot, zwykły remaster ala Nintendo sprzedawany w pełnej cennie. Nic bardziej mylnego. Polecam zobaczyć porównania 1:1, gdzie widać, że praktycznie przebudowali wszystkie assety i gra kolosalnie różni się od pierwowzoru. Ja akurat znam ten tytuł na pamięć i ograłem go więcej razy niż powinienem dlatego widząc co odwalili magicy z RetroS leżę na łopatkach. Coś pięknego! Na dodatek gra w wersji elektronicznej do pobrania po prezentacji. Oczywiście na 100% zaopatrzę się w wersję fizyczną (mam nadzieję, że będzie w Polsce sprzedawana). Dla mnie to jedna z ważniejszych zapowiedzi w tym roku i nawet nowy trailer Zeldy wypadł przy nim zwyczajnie blado. Nadal niewiele wiemy o nowej części przygód Linka (a może nie Linka?). Zdecydowanie show skradł tutaj Metroid i nie mogę sie doczekać premiery wersji fizycznej. Do 3 marca odkładam wszelkie poważniejsze tytuły aby w spokoju kolejny już raz ograć ten platformówkowo-przygodowo-fpsowy majstersztyk.

 7. Direct zaczął się dość leniwie, ale im dalej tym coraz fajniej. Na minus zdecydowanie ZNOWU trailer Zeldy – zainteresowany jestem jedynie dlatego, że grałem w BOTWa. Przekonani i tak kupią, wahający się nadal nie zobaczyli nic, co mogłoby ich zachęcić do grania na premierę. BOTW miał kosmicznie dobre trailery, tutaj takie pitu pitu o niczym.

  Na plus – LAYTON! Myślałem, że Level5 jest o krok od poziomu skupienia się na Pachinko, po tym jak wszystkie ostatnie ich pomysły nawet w japonii nie potrafiły nikogo chwycić za serce.

  Fajny byłrównież wysyp portów i remasterów – Kaitos, Metroid, ale przede wszystkim Ghost Trick, którego ograć chciałem dawno, ale ceny 800+ zł na ebayu skutecznie mnie odstraszyły.

  Ambiwalentny stosunek mam do gier z GB/GBA – z jednej fajnie że są, bo lineup naprawdę mocny. Z drugiej – będą je znowu puszczać pojedynczo co dwa miesiące oraz nadal będzie zablokowane za gównianym abonamentem który kiedyś wyłączą, a my zostaniemy z ręką w nocniku.

 8. Ten direct to w ogóle ciekawa sprawa, bo w sumie co obejrzenie to mam wobec niego inne zdanie…
  Ogólnie zaraz po jego obejrzeniu byłem rozczarowany, bo gier jakie mnie zainteresowały było mało, nie że nie ma żadnych dużych tytułów, po prostu nie ja jestem targetem.
  Obejrzany na spokojnie jeszcze raz następnego dnia, już z chłodną głową zdecydowanie poprawił swój obraz i wizerunek. Jasne, nie zrobiło się nagle magicznie nie wiadomo jak dużo tytułów, które chcę kupić i ograć ale trzeba uczciwie przyznać każdy jest w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie.

  Pikmin 4, mnie niezbyt zachwycił, Pikmin 3 bawiłem się nieco na WiiU i nie chwyciło, to na Switchu nie robiłem powtórki. Jedyne Pikminy jakie mam na koncie to te z 3DSa (całkiem fajne prawdę mówiąc).

  Różnego rodzaju DLC pominę, bo są głównie do gier, które mnie nie obchodzą (Xenoblade, Fire Emblem, Splatoon).

  Nie jestem fanem „gier w czytanie”, więc zrobiło mi się trochę smutno jak się okazało, że Tron będzie niestety powieścią wizualną… Szkoda, bo uniwersum jest mega fajne.

  Bayonetta Origins jest u mnie na strasznej huśtawce opinii… niby kusi i fascynuje (choć w żadną „dużą” Bayo nie grałem więcej niż 5 minut), ale ta grafika z każdym pokazem wygląda coraz gorzej i mniej czytelnie. Ja rozumiem, że to taki art-style ale nie może to wpływać na czytelność gry, a mam wrażenie tu zaczyna robić się nieczytelna papka… Nadal chcę wierzyć, że to tylko „zasługa” trailera.

  Octopath Traveler 2 ja obecnie mówię „pass”. Nie że pierwsza część jest zła. Jest bardzo fajna, i jestem nadal w trakcie jej ogrywania (nie ma to jak przypadkiem nadpisać sobie save – tak, ten w chmurze też :/ ). Nie czuję po prostu obecnie wielkiej chęci by robić drugi raz to samo przez kilkadziesiąt do kilkuset godzin. A na razie nie zapowiada się aby miała być jakaś rewolucja, raczej to samo co już znamy z drobnymi poprawkami.

  Z Advance Wars było już tyle zamieszania, że miałem okazję zobaczyć w oryginale i hype na nią mi już trochę opadł. Fajnie, że w końcu wychodzi ale ja już jestem „uleczony”.

  Postgame w nowym Kirbym zapowiada się syto. Jeszcze bardziej czekam na przygody różowego kulka wersja w 3d była super, mam nadzieję ta 2d też da radę 🙂

  Pojawienie się GB i GBA w Nintendo online to super miłe zaskoczenie. Niestety GBA musiało trafić do droższej wersji abonamentu. Jest tu parę klasyków i zapowiada się miło to co planują ale nadal nie ma tu żadnych Pokemonów (chociaż może jeszcze się pokażą, może przy okazji jakiegoś poke-directu?)

  Metroid Prime mnie mega zaskoczył, czy to znaczy, że będą też i kolejne Remastery? Obecnie czekam z utęsknieniem na swoje pudełko. Tak wiem, że był dostępny od razu w cyfrowej wersji, ale ja lubię pudełka, więc poczekam 🙂

  Fantasy Life wróciło do życia. Na 3DSie to była super gierka, przepaliłem w niej naprawdę sporo godzin. Mam nadzieję nie zawiedzie. No i fani Animal Crossing. Oto wasze nowe Animal Crossing na Switcha 😀 😛

  Zapowiedź Profesora Laytona też sztosik. Miło, że wracają do głównej serii i będzie trzymała poziom produkcji z DSa/3DSa (Katrielle Layton – to IMO mało udana odsłona gry, zagadki może i ok, ale fabuła nijaka). Trochę mnie martwi jak ogarną przeszukiwanie plansz za podpowiedziami i zagadkami w Switchu, wszak tutaj już nie ma 2 ekranów…

  A nowa Zelda pokazana na koniec nadal mnie ziębi. Ja wiem, że są rzesze fanów i się cieszą… Ale jak Sent napisał, przekonani i tak kupią, niechętni i tak zignorują, a niezdecydowani nadal nic nie wiedzą.

Dodaj komentarz