Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

W Atelier Ryza 3 zbudujemy własne ateliery oraz pogotujemy przy ognisku

Ryza powraca i poza przygodami na wyspach, postanowiła się rozwijać i poza byciem alchemikiem, bierze się za kulinaria i budownictwo.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key co prawda zmusza nas do poczekania na premierę kolejny miesiąc, ale w tym czasie Koei Tecmo może na spokojnie prezentować kolejne smaczki. I tak do marcowej premiery. Tym razem zaprezentowano trzy nowe elementy rozgrywki oraz film otwarcia, który przywita nad po odpaleniu gry.

Zadania Światowe

Pierwszym nowym elementem są World Questy. W trakcie przygody Ryza będzie mogła sprawdzić z losowa generowanymi zadaniami pobocznymi. Właśnie jednym z tego typu zadań będą World Questy. Podjęcie się ukończenia takiego wyzwania, będzie miało istotny wpływ na wyspę i przybrzeżne tereny. Poza tym poznamy również historię pobocznych bohaterów, które poszerzą naszą wiedzę o obecnej sytuacji na świecie.

Budowanie Atelierów

Drugą nowością jest możliwość budowania własnych Atelierów. Na każdej z odwiedzonych wysp, będziemy mogli zbudować własny atelier, który będzie naszą bazą wypadową w tym rejonie. Od tego, jaki atelier wybierzemy, zależeć będzie jakie bonusy otrzymamy. Do wyboru deweloperzy z Gust Studios oddali nam trzy typy atelierów:

  • Baza Badawcza – która przyniesie nam korzyści przy eksploracji
  • Farma – ta wzbogaci nasze możliwości zbieractwa
  • Laboratorium – w niej podczas syntezy będziemy czuli się jak ryba w wodzie

Gotowanie przy ognisku

Ostatnią niespodzianką jak czeka na nas w Atelier Ryza 3, są ogniska, przy których będziemy mogli gotować. Podczas eksploracji kolejnych regionów będziemy odnajdywać miejsca idealnie nadające się do rozpalenia ognia. Ryza będzie mogła przy nich stworzyć szamę dla siebie i swoich przyjaciół. Oczywiście recepty będziemy mogli zdobywać za wykonywanie zadań, a ich efekty będą miały różne korzyści dla naszej drużyny. Poza gotowaniem, ogniska wykorzystamy także do odpoczynku i zmiany pory dnia, co przełoży się na zmianę potworów, jakie staną nam na drodze.

Na koniec Koei Tecmo pokazało nową ekskluzywną grafikę autorstwa Toridamono, czyli głównego ilustratora serii. Ta specjalna grafika znajdzie się wewnątrz opakowania w fizycznym wydaniu na Zachodzie (Europa i Ameryka Północna).

Atelier Ryza 3

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key zadebiutuje 24 marca, a grę możemy dostać w specjalnej wersji fizycznej i cyfrowej. Te pierwsze możemy znaleźć w oficjalnym sklepie producenta, a te drugie w Nintendo eShop.

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Czerwiec już za rogiem, a jeśli nie wsiąknęliście w przygodę Linka, to może znajdziecie coś innego dla siebie, a będzie z czego wybierać.

Nintendo Switch

Spojrzenie okiem nie-fana serii Zelda. Czy noob odnajdzie się w tej okrzykniętej jedną z najlepszych gier wszechczasów?

Nintendo Switch

Ostatnie wakacje Ryzy już za mną. Ja już wiem, jak wygląda zwieńczenie tej trylogii a wy, jeśli nie graliście, to możecie o tym przeczytać.

Recenzje

Mezoamerykańska przygoda dla początkujących fanów platformówek akcji

Po godzinach

O Zeldzie i tylko o Zeldzie!

Po godzinach

Czyli początki Elanczewskiego z serią The Legend of Zelda

  1. Wspaniałe Żyćko kusi, zwłaszcza patrząc na cenę wersji cyfrowej... no i w pudełku też będzie nieco tańsze niż typowa premiera…

  2. Zainteresowałby mnie tylko Etrian Odyssey 3 z tej kolekcji etrianowej (jedyna część której nie przeszedłem) ale nie teraz. Kupię jak…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w czerwcu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Loop8: Summer of Gods

Data: 5 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Wkrocz w życie Nini, świeżo upieczonej nastolatki, która przybywa do uroczego japońskiego miasteczka Ashihara w sierpniu 1983 roku. Poznaj miasto, zaprzyjaźnij się z jego mieszkańcami i zmierz się z Kegai w turowych bitwach, których wynik zależy od relacji, jakie zbudowałeś i decyzji, które podjąłeś. Użyj specjalnego połączenia Niniego z bogami, aby zresetować świat, a każda […]

Nocturnal

Data: 7 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Po trudnej podróży przez wzburzone morze Ardeshir, żołnierz Niegasnącego Płomienia, wrócił na ojczystą wyspę, Nahran. Spowija ją dziwna Mgła, a jedynym sposobem, by się przez nią przebić, jest użycie ognia. Jednak Mgła skrywa też wspaniałe miejsca i daje potężne moce tym, którzy zbadają jej tajemnice.​

MotoGP 23

Data: 8 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Otwórz przepustnicę, wyprzedź przeciwników i przetnij linię mety. Spełnij marzenie o tytule mistrzowskim w nowej grze MotoGP™23. Czeka tu na ciebie jeszcze więcej niesamowitych wyzwań! Konkuruj w trzech oficjalnych kategoriach mistrzostw – MotoGP™, Moto2™ i Moto3™. Wciel się w postać ulubionego zawodnika, wjedź na tor i poczuj przypływ adrenaliny w sezonie 2023.

Zobacz też

Nintendo Switch

Jeśli czekacie na sporą ilość strategicznej rozgrywki rodem z Japonii, to jeszcze trochę poczekacie, ale możecie co nieco o tym przeczytać.

Nintendo Switch

Ostatnie wakacje Ryzy już za mną. Ja już wiem, jak wygląda zwieńczenie tej trylogii a wy, jeśli nie graliście, to możecie o tym przeczytać.

Nintendo Switch

Marysia było lekko w szoku, gdy zobaczyła, jak wygląda jej odrestaurowana gierka. Pozytywnym szoku, bo prezentuje się to spójnie!

Nintendo Switch

W lipcu tego roku będziemy mogli wesprzeć Nobunagę w zaspokojeniu jego ambicji, co równa się zjednoczeniu całej Japonii.