W Atelier Ryza 3 zbudujemy własne ateliery oraz pogotujemy przy ognisku

Ryza powraca i poza przygodami na wyspach, postanowiła się rozwijać i poza byciem alchemikiem, bierze się za kulinaria i budownictwo.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key co prawda zmusza nas do poczekania na premierę kolejny miesiąc, ale w tym czasie Koei Tecmo może na spokojnie prezentować kolejne smaczki. I tak do marcowej premiery. Tym razem zaprezentowano trzy nowe elementy rozgrywki oraz film otwarcia, który przywita nad po odpaleniu gry.

Zadania Światowe

Pierwszym nowym elementem są World Questy. W trakcie przygody Ryza będzie mogła sprawdzić z losowa generowanymi zadaniami pobocznymi. Właśnie jednym z tego typu zadań będą World Questy. Podjęcie się ukończenia takiego wyzwania, będzie miało istotny wpływ na wyspę i przybrzeżne tereny. Poza tym poznamy również historię pobocznych bohaterów, które poszerzą naszą wiedzę o obecnej sytuacji na świecie.

Budowanie Atelierów

Drugą nowością jest możliwość budowania własnych Atelierów. Na każdej z odwiedzonych wysp, będziemy mogli zbudować własny atelier, który będzie naszą bazą wypadową w tym rejonie. Od tego, jaki atelier wybierzemy, zależeć będzie jakie bonusy otrzymamy. Do wyboru deweloperzy z Gust Studios oddali nam trzy typy atelierów:

  • Baza Badawcza – która przyniesie nam korzyści przy eksploracji
  • Farma – ta wzbogaci nasze możliwości zbieractwa
  • Laboratorium – w niej podczas syntezy będziemy czuli się jak ryba w wodzie

Gotowanie przy ognisku

Ostatnią niespodzianką jak czeka na nas w Atelier Ryza 3, są ogniska, przy których będziemy mogli gotować. Podczas eksploracji kolejnych regionów będziemy odnajdywać miejsca idealnie nadające się do rozpalenia ognia. Ryza będzie mogła przy nich stworzyć szamę dla siebie i swoich przyjaciół. Oczywiście recepty będziemy mogli zdobywać za wykonywanie zadań, a ich efekty będą miały różne korzyści dla naszej drużyny. Poza gotowaniem, ogniska wykorzystamy także do odpoczynku i zmiany pory dnia, co przełoży się na zmianę potworów, jakie staną nam na drodze.

Na koniec Koei Tecmo pokazało nową ekskluzywną grafikę autorstwa Toridamono, czyli głównego ilustratora serii. Ta specjalna grafika znajdzie się wewnątrz opakowania w fizycznym wydaniu na Zachodzie (Europa i Ameryka Północna).

Atelier Ryza 3

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key zadebiutuje 24 marca, a grę możemy dostać w specjalnej wersji fizycznej i cyfrowej. Te pierwsze możemy znaleźć w oficjalnym sklepie producenta, a te drugie w Nintendo eShop.

Dodaj komentarz