[Rozkład Jazdy] Styczeń 2023

Nowy rok wcale nie oznacza wolnego od grania! Nie będzie też dużo czasu na nadrabianie zaległości z zeszłego roku.


Grammarian Ltd

Data premiery: 4 stycznia 2023

Cena: 36 zł (eShop)

Zagraj w grę symulacyjną, ucząc się gramatyki języka angielskiego! Wcielisz się w świeżo upieczonego absolwenta matematyki teoretycznej, który uczynił gramatykę swoim pięćdziesiątym (chyba) priorytetem do nauki (zaraz po rozpaleniu ogniska zębami). Z powodu jakiegoś zamieszania pracujesz teraz jako walidator gramatyki w największym agencja walidacyjna. Wykorzystaj swoje umiejętności gramatyczne i zarządcze, aby awansować od „Junior Passable Intern” do „Editor Extraordinaire”. Znajdź i popraw błędy gramatyczne w dokumentach, poznaj nowe zasady gramatyczne i pokonaj kolegów w bitwie gramatycznej. Jeśli dobrze sobie radzisz, możesz ulepszyć swoje nędzne mieszkanie, adoptować zwierzaka lub polecieć helikopterem do biura. W Grammarian ltd wszystko jest możliwe.


AlphaLink

Data premiery: 5 stycznia 2023

Cena: 60 zł (eShop)

AlphaLink rzuca graczy w dwuwymiarową, dystopijną, międzygalaktyczną bitwę wieloosobową na arenie międzygalaktycznej, aby odwrócić losy wojny frakcji! Wybierz frakcję, znajdź przyjaciół i stocz walkę swojego życia w meczach lokalnych lub online! Zdobywaj PD i galaktyczne kredyty, aby odblokować nowe elementy kosmetyczne, takie jak zbroje, hełmy, broń i nie tylko! Zawiera system celowania w stylu „stop and pop” (nie strzelanka z dwoma drążkami) dla wolniejszego, bardziej przemyślanego celowania. Ubierz się i wskakuj!


Children of Silentown

Data premiery: 11 stycznia 2023

Cena: 80 zł (eShop)

Children of Silentown to przygodowa gra typu „wskaż i kliknij” o tajemniczej i urzekającej fabule. Poznawaj miasteczko i jego niebezpieczne okolice, spotykaj jego ekscentrycznych mieszkańców, rozwiązuj zagadki i wychodź zwycięsko ze zmagań w minigrach. Wyrusz z Lucy ku przygodzie, której celem jest poznanie prawdy na temat tego, co się dzieje w osobliwym Silentown… O ile się odważysz.


Breakers Collection

Data premiery: 12 stycznia 2023

Cena: 80 zł (eShop)

Kolekcja Breakers zawiera zarówno oryginalne gry (Breakers i Breakers Revenge), jak i zupełnie nową zawartość dla kultowego klasyka wśród fanów gier walki, która została wydana po raz pierwszy w 1996 roku dla Neogeo i Arcades, a następnie została wydana wraz z kontynuacją w 1998 roku z dodatkowymi grywalnymi postaciami, korektami balansu i nowymi elementami rozgrywki. Breakers Collection to prosta bijatyka akcji, z wieloma grywalnymi postaciami (10 w Breakers Revenge), które były znane fanom z całego świata. Akcje specjalne są również podobne do innych gier walki z tej samej epoki, chociaż techniki doskoku i cofania się różnią się w zależności od postaci.


Chasing Static

Data premiery: 12 stycznia 2023

Cena: 60 zł (eShop)

W środku nocy nad północną Walią szaleje gwałtowna burza. Wiele mil od jakiegokolwiek miasta Chris Selwood szuka schronienia w odległej, przydrożnej kawiarni. Wkrótce potem Chris doświadcza przerażającego widoku, gdy znajduje kelnerkę w kawiarni przygwożdżoną do sufitu przez coś z dzikimi, świecącymi oczami. Mdleje, budząc się w zakurzonych, starych, opuszczonych pozostałościach kawiarni. Eksploruj nietknięte pustkowia wiejskiej Walii, odkrywając zapomniane pozostałości tajemniczej placówki i próbując poskładać w całość to, co stało się z zaginionymi mieszkańcami Hearth. Zainspirowany horrorem science-fiction z lat 80. i współczesnym kinem surrealistycznym, Chasing Static zapewnia unikalne podejście do gatunku przygodowych narracji dzięki nowej mechanice rozgrywki opartej na dźwięku i nieliniowej eksploracji.


Lone Ruin

Data premiery: 12 stycznia 2023

Cena: 59 zł (eShop)

Lone Ruin to oparta na zaklęciach strzelanka typu roguelike twin-stick shooter z naciskiem na powtarzalność. Wciel się w odkrywcę, który szuka tajemniczej, starożytnej mocy i zapuść się do zrujnowanego magicznego miasta, zbudowanego na szczycie źródła magii używanego przez dawnych magów do zasilania i przekształcania się. Zanurzaj się coraz głębiej i głębiej, torując sobie drogę przez pokręcone stworzenia, wykorzystując własne zdolności magiczne, by ostatecznie dotrzeć do centrum Samotnej Ruiny. Starożytne miasto otoczone magią. To, co kiedyś było tętniącą życiem cywilizacją i ludźmi żyjącymi w harmonii z otaczającą ich magią, już dawno zostało doprowadzone do szaleństwa i wypaczone nie do poznania przez magię, która pomagała im podtrzymywać. Co mogło zepsuć to miasto? Wysłuchawszy legend, ty, utalentowany odkrywca rzucający czary, przybywasz do tych wrogich ruin tysiąclecia później w celu odnalezienia tej starożytnej mocy i ostatecznego oczyszczenia miasta ze zepsucia, które pochłonęło je wiele lat temu. Odpowiedź prawdopodobnie leży w centrum Lone Ruin… jeśli uda ci się tam dotrzeć.


Suhoshin

Data premiery: 12 stycznia 2023

Cena: 64 zł (eShop)

Suhoshin to dwuwymiarowa powieść wizualna osadzona w średniowiecznym okresie Joseon w Korei. Yuri to młody mężczyzna, który niedawno zaczął pracować jako strażnik. Po długiej nieobecności wrócił do domu, ale seria dramatycznych wydarzeń zakłóca spokój wioski, gdy ludzie zaczynają w tajemniczych okolicznościach wymierać. Yuri zostaje poproszony o zbadanie sprawy, ale szybko okazuje się, że problem jest większy, niż początkowo sądził. Dzięki twoim wyborom jego historia zostanie opowiedziana!


Vengeful Guardian: Moonrider

Data premiery: 12 stycznia 2023

Cena: 78 zł (eShop)

Vengeful Guardian: Moonrider to side-scrollowa platformówka akcji, która przenosi złotą erę klasycznych 16-bitowych gier akcji w pełną pogoń za zemstą. W uciskanym świecie Vengeful Guardian: Moonrider ludzkość znajduje niezwykłego bohatera. Po zbudowaniu armii superżołnierzy jako broni wojennej autorytarni nieświadomie przypieczętowują swój los, wprowadzając do sieci wojownika ninja znanego jako Moonrider. Pomyślany jako narzędzie do zachowania totalitarnego państwa, Moonrider zamiast tego odrzuca zamierzony cel i toczy nieustanną walkę o zemstę na swoich twórcach i innych superżołnierzach.


Memorrha

Data premiery: 13 stycznia 2023

Cena: 80 zł (eShop)

Rozpocznij obfitującą w odkrycia podróż, krocząc śladami zagadkowej kultury. Poznaj tajemnicę uśpionej maszynerii i dowiedz się więcej o jej twórcach. Różnorodny i otwarty świat pełen pasjonujących zagadek i sekretów czeka na twoje nadejście.
Czy zdołasz rozszyfrować mechanizmy starożytnych technologii?
Czy ustalisz prawdę o tych, którzy dotarli tutaj przed tobą?
Czy odnajdziesz swoje przeznaczenie w tym pełnym tajemnic świecie?


A Space for the Unbound

Data premiery: 19 stycznia 2023

Cena: TBA (eShop)

A Space For The Unbound jest to przygodowa gra ukazująca prawdę o życiu utrzymana w klimacie pięknej, pikselowej, wiejskiej Indonezji z późnych lat 90. Opowiada historię o pokonaniu lęków, depresji oraz relacji między chłopakiem a dziewczyną z nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Wyrusz wraz z wyjątkowymi licealistami, Atmą i Rayą, w podróż poznania siebie pod koniec ich licealnych lat. Gdy niespodziewanie zostaje uwolniona tajemnicza, nadprzyrodzona moc zagrażająca ich życiu, muszą zwiedzić i zbadać miasto, aby odkryć ukryte sekrety, stawić czoła końcowi świata i być może dowiedzieć się czegoś o sobie nawzajem.


NeverAwake

Data premiery: 19 stycznia 2023

Cena: 114 zł 96,90 zł (eShop)

NeverAwake to koszmarna strzelanka typu twin-stick z unikalnym światopoglądem i oryginalnymi zasadami gry.
Dziewczyna walczy z warzywami, psami, szkolnymi przyjaciółmi i innymi rzeczami, których nienawidzi. Co widzi dziewczyna pod koniec bitwy? I czy uda jej się obudzić? NeverAwake ma unikalny światopogląd dzięki wysokiej jakości ręcznie rysowanej grafice i pięknym animacjom. Wrogami nie są demony… ale warzywa i dentyści, których dziewczyna nienawidzi. Rzeczy i stworzenia, z którymi każdy miał kiedyś złe doświadczenia, stają się potworami i atakują bohatera „Rem”.


Persona 3 Portable

Data premiery: 19 stycznia 2023

Cena: 89 zł (eShop)

Czy jeśli powiem, że pomiędzy jednym a drugim dniem znajduje się „ukryta” godzina… uwierzysz mi? Opanuj moc serca, Personę, i odkryj tragiczną prawdę o Godzinie Mroku. Poznaj kultową, docenioną przez krytyków grę RPG, która przekształciła serię Persona – Persona 3 Portable. Teraz zremasterowaną na nowoczesne platformy. Krótko po przeniesieniu do liceum Gekkoukan, protagonista odkrywa „Godzinę Mroku”. Miasto pochłania dziwny bezruch. Ludzie zmieniają się w upiorne trumny, a wszędzie grasują potwory nie z tego świata zwane Cieniami. Kiedy bohater zostaje zaatakowany przez jeden z tych Cieni i cała nadzieja wydaje się stracona, zostaje przebudzona jego moc serca, Persona. Dzięki tej nowo odkrytej mocy szuka prawdy o Godzinie Mroku i mierzy się z przeznaczeniem, które na niego czeka.


Persona 4 Golden

Data premiery: 19 stycznia 2023

Cena: 89 zł (eShop)

Inaba — spokojne miasteczko na wiejskich terenach Japonii stanowi scenerię okresu dorastania w grze Persona 4 Golden. Opowieść o dojrzewaniu, w której główny bohater i jego przyjaciele wyruszają w podróż zapoczątkowaną łańcuchem seryjnych morderstw. Odkrywaj spotkania pokrewnych dusz, poczucie przynależności, a nawet konfrontację z ciemniejszymi stronami samego siebie. Persona 4 Golden szczyci się znaczącymi więziami i wspólnymi doświadczeniami z przyjaciółmi. Z ogólną oceną Metacritic wynoszącą 93 i wieloma nagrodami, uwielbiana przez fanów Persona 4 Golden jest jedną z najlepszych gier RPG, jakie kiedykolwiek powstały, oferując fascynującą narrację i kwintesencję rozgrywki Persona.


Rubber Bandits

Data premiery: 19 stycznia 2023

Cena: 44,99 zł (eShop)

Rubber Bandits to porywająca bijatyka dla 1–4 graczy, w której musisz kraść, niszczyć i zgarnąć jak najwięcej gotówki! Przygotuj się na przezabawną, opartą na fizyce walkę z szalonymi broniami i mnóstwem kryminalistów do wyboru. Unikaj śmiertelnie groźnych pułapek, miażdż innych bandytów i uciekaj przed gliniarzami, aby dokonać idealnego napadu – tylko nie zapomnij łupu!


Void Prison

Data premiery: 19 stycznia 2023

Cena: 12 zł (eShop)

Void Prison to szybka, niekończąca się zręcznościowa strzelanka typu twin stick, w której trafiasz do coraz bardziej kurczącego się pierścienia. Przetrwaj, walcząc z pojawiającymi się wokół ciebie wrogami i nie daj się pochłonąć pustce. Zdobywaj osiągnięcia, aby odblokować nowe skórki i ulepszenia i dostać się na szczyt tabeli liderów!


Fire Emblem Engage

Data premiery: 20 stycznia 2023

Cena: 249,80 zł (eShop)

Ta nowa odsłona serii Fire Emblem rozgrywa się na Elyos, kontynencie składającym się z czterech królestw otaczających świętą ziemię w jego centrum. Tysiąc lat temu wybuchła okrutna wojna między ludem Elyos a Upadłym Smokiem. Podczas tej wojny lud Elyos wezwał na pomoc Emblematy – bohaterów z innych światów. Z Emblematami u boku wojownicy każdego narodu walczyli jak jeden mąż i w końcu pomyślnie uwięzili Upadłego Smoka. Jednak teraz pojawiają się oznaki, że Upadły Smok może wkrótce zostać wskrzeszony…


Story of Seasons: A Wonderful Life

Data premiery: 20 stycznia 2023 (Japonia)

Cena: TBA (eShop)

Twoje nowe życie zaczyna się w Zapomnianej Dolinie, spokojnej społeczności, w której kiedyś twój ojciec i jego przyjaciel Takakura marzyli o prowadzeniu farmy. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami doliny i wypełniając dziedzictwo ojca, będziesz wieść beztroskie życie na farmie, uprawiając rośliny i hodując zwierzęta. W miarę upływu pór roku znajdziesz swojego partnera na całe życie, razem wychowujecie dziecko i patrzycie, jak dorastają na waszych oczach. Po zakończeniu każdego dnia pracy na farmie możesz łowić ryby, szukać starożytnych skarbów w lokalnych wykopaliskach lub rozmawiać ze znajomymi w mieście, aby stworzyć cenne wspomnienia. A kiedy miną lata, Twoje dziecko będzie na tyle duże, że samo wybierze zawód… Czy odziedziczy gospodarstwo? A może odnajdą swoje powołanie gdzie indziej? Tylko czas powie. Ta remake ukochanego klasyka zawiera wiele nowych wydarzeń, ulepszone festiwale, więcej przepisów kulinarnych i róg obfitości nigdy wcześniej niewidzianych upraw. Szukasz więcej atrakcji na farmie? Rób zdjęcia swojej rodzinie za pomocą nowej funkcji aparatu, ubieraj się w swoje ulubione stroje lub pomagaj współmieszkańcom w spełnianiu ich próśb. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza przygoda w STORY OF SEASONS, czy też wracasz do Zapomnianej Doliny, czeka na Ciebie wspaniałe życie.


Risen

Data premiery: 24 stycznia 2023

Cena: TBA (eShop)

Wyspa Faranga potrzebuje nowego bohatera, Ciebie!
Zanurz się w brutalny, surowy i klimatyczny świat fantasy, w którym każde działanie ma konsekwencje. W epickim świecie Risen, pełnym tajemniczych trzęsień ziemi, przerażających potworów i niewyobrażalnych skarbów, wykuj sobie drogę mieczem, naucz się sztuki walki laską lub zostań potężnym magiem.


OddBallers

Data premiery: 26 stycznia 2023

Cena: TBA (eShop)

Użyj brutalnie nieuczciwej taktyki, aby zadzierać z przeciwnikami w tej zwariowanej grze towarzyskiej dla wielu graczy! Unikaj, blokuj i chwytaj wszystko, co możesz, aby rzucić w twarz swoim wrogom. Albo wykorzystaj otoczenie, by powalić innych graczy. To zbijak przeniesiony na wyższy poziom! Każda arena ma swoje własne zasady, oferując różne szalone mini gry, w których wszystko może się zdarzyć! Od klasycznych bitew na stojąco lub drużynowych po bardziej szalone, takie jak golenie owiec kosiarką do trawy. Graj lokalnie z maksymalnie 4 graczami lub rozgrywaj mecze online i rywalizuj z 5 innymi zawodnikami, aby zdecydować, kto jest największym dziwakiem ze wszystkich. Dostosuj swoją postać od stóp do głów, korzystając z setek opcji, w tym strojów, fryzur i nie tylko, aby wyglądać najlepiej na arenie. I wybierz swój ulubiony ruch taneczny, aby drwić z przeciwników.


Startup Company Console Edition

Data premiery: 26 stycznia 2023

Cena: 52 zł (eShop)

Startup Company to biznesowa gra symulacyjna typu sandbox. Jesteś prezesem małego startupu i chcesz rozwijać swoją firmę. Za niewielką inwestycją postanawiasz zbudować niesamowitą stronę internetową, aby konkurować z największymi gigantami technologicznymi na świecie i marzysz o zostaniu najcenniejszą firmą w historii.


SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

Data premiery: 31 stycznia 2023

Cena: TBA (eShop)

Spełniające życzenia Syrenie Łzy w rękach SpongeBoba i Patryka… Co mogłoby pójść nie tak? Jasne, sama struktura wszechświata może się rozlecieć, otwierając portale do Światów Życzeń pełnych rycerzy, kowbojów, piratów i prehistorycznych ślimaków. To jednak nic, z czym nasza ulubiona gąbka by sobie nie poradziła, dysponując odpowiednim kosmicznym kostiumem! Każdy tańczy w rytm Cosmic Shake!


Pozostałe gry, które ukażą się w styczniu 2023

1 stycznia: Journey To The Blue Mountain
2 stycznia: Blacksmith Forger, HEROish, Vampire Slayer: The Resurrection
5 stycznia: Arcade Archives Galaga, Lost Snowmen, Maximus 2
6 stycznia: Neon Souls, Scrap Riders, Warp 7
12 stycznia: Drago Noka, Kids Party Checkers, Terror of Hemasaurus
13 stycznia: UnderDungeon
17 stycznia: RE:CALL
18 stycznia: Wings of Bluestar
19 stycznia: Cannon Dancer Osman, Colossal Cave – Reimagined by Roberta Williams, Graze Counter GM, Monorail Stories, Smilemo
26 stycznia: 7 Days to End With You, Hyper Shapes, Mars Base, Wonder Boy Anniversary Collection
27 stycznia: Alice Escaped!, ATONE: Heart of the Elder Tree


Co padnie Waszym łupem w styczniu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Daty premier mogą ulec zmianie!

2 komentarze

Dodaj komentarz