100 gier na 2023 rok!

No kto by się spodziewał takiego obrotu spraw? Wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku ponownie będzie w co grać na Nintendo Switch!

W 2023 roku na konsolę Nintendo Switch ukaże się szereg interesujących gier, które z pewnością przypadną do gustu graczom w różnym wieku i o różnych preferencjach. Wśród nich znajdą się zarówno produkcje stworzone przez największe studia, jak i mniejsze tytuły od niezależnych twórców. Nie brakuje tu zarówno gier akcji, jak i przygodowych, strategicznych czy typowo zręcznościowych. Wszystko to sprawia, że na Nintendo Switch w 2023 roku z pewnością znajdzie się coś dla każdego miłośnika gier wideo. W niniejszym artykule przedstawiam kilka tytułów, na które według mnie warto zwrócić uwagę w nadchodzącym roku.

Przegląd gier 2023


Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Deweloper: Intelligent Systems
Wydawca: Nintendo

Data premiery: Tego nie wie nawet Nintendo

Niestety obecna sytuacja na świecie nadal nie sprzyja wydawaniu gier o tematyce wojennej, więc mimo iz byśmy chcieli, to jest duża szansa, że i w tym roku AW1+2 się nie pojawi. Jeśli jednak tak się stanie, to na graczy czeka strategiczna walka turowa z graczem jako doradcą taktycznym Armii Pomarańczowej Gwiazdy. Twoja wiedza będzie potrzebna do przemieszczania jednostek lądowych, powietrznych i morskich po polu bitwy. Pokonuj wrogie oddziały i zdobywaj miasta oraz bazy, aby zapewnić sobie zwycięstwo i zachować pokój. Miej oko na zmieniający się teren i pogodę, prowadząc różne jednostki na wielu mapach. Ten remake zawiera dwie kampanie, które obejmują wydarzenia z Advance Wars i Advance Wars 2: Black Hole Rising!


AEW: Fight Forever

Deweloper: Yuke’s
Wydawca: THQ Nordic

Data premiery: Tego nie wie nawet Nintendo

AEW: Fight Forever łączy w sobie nostalgiczną atmosferę wrestlerów w stylu arcade z innowacyjnymi finiszerami All Elite Wrestling i ofensywnymi ruchami w tandemie. All Elite Wrestling zdobywa obecnie szturmem sieci TNT i TBS dzięki cotygodniowym programom Rampage i Dynamite, w których występują największe legendy, jakie weszły na ring, oraz pokaźna liczba nowych, imponujących talentów AEW. AEW: Fight Forever ma najlepszych z najlepszych z tej puli talentów w jednej grze! W Fight Forever wrestling w trybie współpracy online osiąga zupełnie nowy poziom dzięki meczom Tag Team, które zawierają sekwencje manewrów zespołowych wykonywane za pomocą prostych komend. Rozbudowany tryb kariery, dostosowywanie wrestlerów, charakterystyczne dla AEW areny, wiele rodzajów rozgrywek i więcej rodzajów meczów niż można zliczyć, w tym trochę starej, dobrej, nienadzorowanej zabawy – to wszystko czeka na ciebie!


Akiba’s Trip: Undead & Undressed

Deweloper: Acquire
Wydawca: XSEED Games

Data premiery: Tego nie wie nawet Nintendo

AKIBA’S TRIP opowiada historię jednego z nieszczęśników: młodego mężczyzny o imieniu Nanashi, który został zwabiony w pułapkę w obietnicy rzadkich dóbr i przemieniony w jednego z chodzących nieumarłych. Oszczędzono mu jednak najgorszego losu dzięki krwawemu pocałunkowi tajemniczego łowcy Synthisterów o imieniu Shizuku. Wraz z resztą swoich towarzyszy w organizacji nieoficjalnie nazwanej „Akiba Freedom Fighters”, Nanashi i Shizuku muszą odkryć prawdę stojącą za plagą Synthister i uratować Akibę przed opanowaniem przez brutalne, aspołeczne wampiry energetyczne. I oczywiście najlepszym sposobem walki z wampirami jest rozebranie ich do zera, tak żeby roztopiły się w południowym słońcu…


Alien Hominid Invasion

Deweloper: The Behemoth
Wydawca: The Behemoth

Data premiery: Tego nie wie nawet Nintendo

Alien Hominid Invasion to kooperacyjna gra typu „run and gun” pełna chaosu, rozwałki i mnóstwa eksplozji. Prześlij się w dół, aby dokonać inwazji na losowo zebrane dzielnice i stawić czoła niekończącemu się rojowi wrogich agentów! Pobieraj informacje od wrogów, aby sabotować ich plany, obserwuj dziwactwa ludzkiego życia, wysadzaj w powietrze bossów i mutuj w różne potężne formy obcych, aby pokonać niezbyt tajnych agentów, którzy chcą zrujnować ci dzień.


Another Crab’s Treasure

Deweloper: Aggro Crab
Wydawca: Aggro Crab

Data premiery: Tego nie wie nawet Nintendo

Another Crab’s Treasure to gra przygodowa typu soulslike, której akcja toczy się w rozpadającym się podwodnym świecie. Jako krab pustelnik Kril musisz używać śmieci jak muszle, aby wytrzymać ataki wrogów wielokrotnie większych od ciebie. Wyrusz na epickie poszukiwanie skarbów, aby odkupić odzyskaną skorupę i odkryć mroczne sekrety zanieczyszczonego oceanu.
W tym podmorskim społeczeństwie śmieci to nie tylko sposób na życie, ale także cenny zasób, używany do wszystkiego, od modyfikacji po broń palną. Ale wraz z obecnością śmieci pojawia się tajemnicza infekcja znana jako Gunk, która może oznaczać zagładę dla całego oceanu. Podczas eksploracji oceanu Kril zdobędzie różnorodne techniki Umami — potężne ataki, których nauczył się od mieszkańców mórz. Uderz swoich wrogów przytłaczającą mocą Mantis Shrimp, usidlij ich przerażającym Bobbit Wormem i nie tylko. Ocean sięga głębiej, niż można sobie wyobrazić. Przedzieraj się przez lasy wodorostów, rafy koralowe, miasta zamków z piasku, a nawet niezgłębioną ciemność głębinowych okopów, a wszystko to w imię odzyskania cennej muszli. Gra została zaprojektowana tak, aby być przystępnym doświadczeniem dla nowszych graczy niezaznajomionych z gatunkiem soulslike, a także stanowić wyzwanie dla zapalonych fanów. Another Crab’s Treasure oferuje coś dla każdego poziomu umiejętności lub zaangażowania czasowego. Dostępne będą pomocne opcje dla tych, którzy szukają mniej frustrujących wrażeń, ale skorzy do kary z pewnością uznają domyślną grę za wyzwanie.


Atelier Ryza 3: Alchemist of the End and the Secret Key

Deweloper: Gust Studios
Wydawca: Koei Tecmo

Data premiery: 24 lutego 2023

Ryza i jej przyjaciele żyją na wyspie Kurken, gdy nadchodzą wieści o nagłym pojawieniu się tajemniczej grupy wysp na pobliskich wodach i szybko wyruszają, by to zbadać. Aby znaleźć sposób na ocalenie swojej wyspy, Ryza i jej przyjaciele wyruszają na przygodę związaną z „kluczami” i „korzeniami alchemii”. Tym razem podróżować będziemy przez otwarty świat, który składa się z wielu map, płynnie połączonych, umożliwiając graczom poruszanie się po każdej mapie bez ładowania. Historia rozwija się poprzez eksplorację czterech regionów. Ciesz się emocjonującą i piękną scenerią, biegając po rozległych miejscówkach z Ryzą i jej przyjaciółmi. Spotkaj się ponownie z postaciami z poprzednich gier i poznaj nowych bohaterów, którzy będą kluczowi dla historii. Podstawowym systemem w tej grze są „klucze” generowane w różnych sytuacjach.
Istnieją różne rodzaje kluczy, a wszystkie uzyskane klucze można wykorzystać w różnych przypadkach eksploracji, syntezy i bitwy.


Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon

Deweloper: Platinum Games
Wydawca: Nintendo

Data premiery: 17 marca 2023

Na długo przed tym, zanim ta uczennica czarnej magii została nazwana Bayonettą, odbyła brzemienną w skutki podróż do Zakazanego Lasu Avalon. Obok niej był Cheshire, jej pierwszy demon, opętany przez pluszową zabawkę Cerezy. Graj zarówno jako Cereza, jak i Cheshire i przeszukaj zdradziecki las w poszukiwaniu mocy, która pozwoli uratować matkę Cerezy.
Każda dobra historia zawiera lekcję pracy zespołowej, prawda? W tej opowieści Cereza i Cheshire koordynują swoje wysiłki w walce z faerie i rozwiązywaniu zagadek. Użyj lewego kontrolera Joy-Con, aby poruszać Cerezą i wiązać wrogów jej magią. Za pomocą prawego kontrolera Joy-Con poruszaj Cheshire, by ciąć i miażdżyć wrogów.
Las Avalon jest równie piękny, co bestialski. Każdy nowy obszar wygląda tak, jakby został starannie namalowany ręcznie. W pełni opowiedziane sceny fabularne są opowiedziane na barwnie ilustrowanych stronach książeczki. Pamiętaj, aby zatrzymać się i powąchać róże w tym kapryśnym świecie, ale nie zwlekaj zbyt długo – las ma upodobanie do zagubionych czarownic.


Bomb Rush Cyberfunk

Deweloper: Team Reptile
Wydawca: Team Reptile

Data premiery: Tego nie wie nawet Nintendo

Bomb Rush Cyberfunk, czyli sekunda na sekundę wysoce zaawansowanego stylu funk. W świecie wymyślonym przez Diona Kostera, w którym samozwańcze ekipy są wyposażone w osobiste boostery, osiągnięto nowe wyżyny graffiti. Stwórz własny szyfr i tańcz, maluj, oszukuj, zmierz się z glinami i zdobądź fortyfikacje i puste przestrzenie rozległej metropolii w alternatywnej przyszłości z muzycznymi falami mózgowymi Hidekiego Naganumy. Twój booster pozwala z łatwością trafić nawet w najbardziej szalone miejsca. Gdy znajdziesz się w pobliżu miejsca z graffiti, możesz aktywować tryb graffiti i zostać zawieszonym w powietrzu. Uderz we wszystkie cele, a sekwencja, którą wykonasz, określi, który element się pojawi! Większe plamki oznaczają więcej celów do trafienia, zanim skończy się czas. Możesz łączyć swoje sztuczki i graffiti w kombinacje, aby zwiększyć swój wynik. Wykonaj kombinację, a Twój wynik zostanie przekształcony w celu zwiększenia mocy. Im bardziej stylowy jesteś, tym częściej możesz wykorzystać tę moc doładowania, aby przemierzać miasto z maksymalną prędkością. Wykonaj wystarczająco szaloną kombinację, a przejdziesz do trybu Bomb Rush, zyskując nieskończoną moc doładowania.


Buccanyar

Deweloper: Saizensen
Wydawca: Success

Data premiery: 20 kwietnia 2023

Dawno temu świat nawiedziła wielka katastrofa i znaczna część lądu zatonęła w morzu. Podczas gdy piękno oceanu pozostało takie samo, zamieszkujące go stworzenia przechodzą zmiany, a ludzie zdecydowanie odrzucali wejście do morza. Ludzi zamieszkali na małej ziemi, która pozostała. Pewnego dnia pojawiło się „to”. Gigantyczne z dużymi skrzydłami emitujący święte światło na świat, zwane później „Światłem Sądu Ostatecznego”. Światło dawało moc ludziom i życiu. Było to przebudzenie i ewolucja życia. Nie tylko ludzie, ale także koty, psy, świnie i inne zwierzęta. Świat się zmienił. Ludzie pod rękę wspólnie z przebudzonymi zwierzętami ponownie wiosłowali do oceanu. Niebieski Kryształ był rdzeniem Kryształowego Silnika i źródłem energii dla wszelkiego życia. W tamtym czasie ludzie żyjący na lądzie używali kilku zakopanych w ziemi niebieskich kryształów. Z drugiej strony ludzie, którzy wyruszyli w morze, odkryli na dnie morza duże ilości Błękitnego Kryształu. Ogromne odkrycie niebieskich kryształów zmieniło ich życie. Miasta były stale oświetlane, zasilane niezliczonymi piecami spirytusowymi, a dobrobyt kwitł. I tak rozkwitła Era Błękitnego Morza, a ludzie zaczęli wyruszać w morze w poszukiwaniu Błękitnego Kryształu. W międzyczasie wśród tych, którzy byli aktywni na oceanie, powstawały gildie. Zorganizowane wydobycie przez gildie doprowadziło do stabilnych dostaw niebieskich kryształów i stabilnej cywilizacji. Historia zaczyna się w środku kwitnącej cywilizacji Ery Błękitnego Morza.


CONV/ERGENCE: A League of Legends Story

Deweloper: Double Stallion Games
Wydawca: RIOT FORGE

Data premiery: Tego nie wie nawet Nintendo

Cofaj przeszłość, panuj nad przyszłością: odkrywaj i przemierzaj niesamowite miasto Zaun jako Ekko, młody wynalazca z genialnym urządzeniem pozwalającym mu manipulować czasem w tej fabularnej, platformowej grze akcji. Zagraj jako młody Ekko i w pełni wykorzystaj potencjał drzemiący w uwielbianym przez fanów bohaterze League. Odkryj rozmaite scenerie, przemierzając je w stylu parkour. Ulepszaj najróżniejsze umiejętności bojowe i temporalne, aby pokonać całą plejadę wrogów grasujących w Zaun. Stworzona w studiu Double Stallion Games gra CONVERGENCE: A League Of Legends Story to dwuwymiarowa, olśniewająca oprawą graficzną platformówka akcji, która wyróżnia się ostrą i dynamiczną walką oraz wyjątkowym potencjałem eksploracji, możliwej dzięki zdolności Ekko do podróżowania w czasie i przestrzeni.


5 komentarzy

  1. No takiej listy to by się ppe nie powstydziło.

    Jak wcześniej wspominałem w podsumowaniu, niezbyt wiele jest gier na które czekałem/planowałem kupić, tu się trochę pojawiło (konkretniej 28 trailerów które mnie zaciekawiły), co prawda część znałem/mam w planach kupić, a o dużej części zapomnę i pewnie jeszcze pare razy odwiedzę tego newsa by sobie przypomnieć nazwy, ale no trochę się uzbierało. Teraz tylko niech nintendo pokaże „sos”.

  2. Propsy za tak dopracowaną listę. Infinity Strash – ciągle o tym zapominam, wygląda jak lepsza wersja remakeu Secret of Mana :D. Grał ktoś w El Shaddai? wygląda niepokojąco intrygująco. Jestem też ciekaw Mato – jak można wcisnąć rpg w powieść detektywistyczną?

Dodaj komentarz