Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key z nowymi szczegółami

Ryza tym razem do swoich umiejętności wplecie korzystanie z magicznych kluczy, które przydadzą się w walce i alchemii.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key niedawno zostało zapowiedziane przez Koei Tecmo, a do premiery coraz bliżej. Wraz z czasem dostaniemy więcej informacji, a już dzisiaj dowiadujemy się o zmianach w syntezie oraz o kluczach.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key, zostanie wydane z okazji 25-lecia uwielbianej przez fanów serii JRPG. Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key, podąża za ulubioną alchemiczką Reisalin Stout i jej psotnymi przyjaciółmi podczas ich trzeciej letniej przygody, gdy wyruszają, by zbadać grupę tajemniczych wysp, które nagle pojawiły się, niekorzystnie wpływając na stabilność ich rodzinnego miasta, wyspy Kurken. Pracując nad rozwiązaniem tajemnic nowych wysp, Ryza ponownie spotyka się z nostalgicznymi starymi przyjaciółmi. Wygląda na to, że Ryza poprosiła znajome twarze – Empela i Lili o pomoc w śledztwie, ale kiedy Ryza dociera do wioski Faurre, w której podobno przebywają, dowiaduje się, że jej starzy przyjaciele są przetrzymywani w niewoli! Gdy Ryza stara się ich uratować, na scenie pojawia się kolejna znajoma twarz — Patricia — jak zwykle olśniewająca swoją szermierką! Po tym, jak Ryza i Patricia uwolnią Empela i Lilę, wszystkie trzy powracające postacie mogą zostać dodane do drużyny Ryzy, aby kontynuować współpracę, w celu odkrycia prawdy o tym nowym zagrożeniu dla wyspy Kurken.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key opiera się na taktycznych bitwach w czasie rzeczywistym z efektami i prezentacją, które są znacznie ulepszone w porównaniu z poprzednimi tytułami z serii. Gracze mogą wybrać do pięciu bohaterów spośród 11 członków przygody i walczyć razem jako jedna drużyna! Nowy system, który przechodzi między bitwami, po użyciu klawiszy przyspiesza każdą walkę i zapewnia płynniejsze wrażenia. Trzech członków bitwy zostanie umieszczonych z przodu, a dwóch z tyłu, a gracze będą mogli używać i wachlować różnymi umiejętności. Niektóre potężne umiejętności zostaną aktywowane w odpowiedzi na rozkazy akcji od znajomych, a potężne klucze można wyposażyć i użyć w bitwach, aby pomóc zmiażdżyć najbardziej wyczerpujących wrogów. Użycie klucza wzmacnia postać na określony czas, jednocześnie zmniejszając czas oczekiwania na wszystkie akcje do zera, umożliwiając ciągłe używanie umiejętności i ataków!

Kluczy można również używać podczas ewolucji systemu syntezy w grze, aby pomóc Ryzie w tworzeniu potężniejszych przedmiotów niż kiedykolwiek wcześniej. Wkładając materiały do ​​pierścienia, Ryza będzie w stanie zsyntetyzować specjalne przedmioty, a następnie używając klucza do ulepszenia poziomu receptury, Ryza będzie mogła nie tylko poprawić jakość przedmiotu, ale zwiększy liczbę kreacji! Dzięki nowej umiejętności „Link Morph” Ryza będzie mógł dodawać pewne efekty do przedmiotów, których wcześniej nie można było dodać, a niektóre przedmioty będą miały „super cechę”, umożliwiającą tworzenie jeszcze silniejszych przedmiotów! Dzięki tym wszystkim nowym funkcjom Ryza będzie mogła tworzyć niezwykle wyspecjalizowane przedmioty, jakich jeszcze nie widziała.

Jakiś czas temu do sieci trafił również film prezentujący fragmenty ścieżki dźwiękowej. Poniżej możecie sprawdzić i sami przekonać się, że znowu departament dźwiękowy wykonał swoje zadanie na więcej niż zadowalającym poziomie.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key zadebiutuje na Nintendo Switch 24 lutego 2023 roku. W eShopie możecie znaleźć kartę gry, ale nie ma jeszcze podanej jej ceny.

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Recenzje

W końcu się doczekałem! Pierwsze zajawki prototypu Moonridera pojawiły się prawie trzy lata temu. W tym okresie miałem już zaliczone dwie poprzednie produkcje JoyMashers...

Nintendo Switch

Pokemony to zwierzęta, a Digimony to przyjaciele. A Digimon Survive to dobra mieszanka nowelki i strategicznego RPG-a.

Nintendo Switch

Pora ostatecznie pożegnać się z 2022 rokiem! Wspólnie z wami wybraliśmy najważniejsze gry, jakie zostały wydane w zeszłym roku.

Nintendo Switch

No kto by się spodziewał takiego obrotu spraw? Wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku ponownie będzie w co grać na Nintendo Switch!

Podsumowanie

Koniec roku oznacza czas podsumowań! Kilku śmiałków postanowiło odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie do poprzednich 12 miesięcy.

Nintendo Switch

Gra stworzona, by wyglądała tak, jak pamiętamy klasyki jRPG z ery SNES-a. Czy ten wyczyn się udał?

  1. Dzięki za reckę. Miałem tą grę na uwadze bo podoba mi się styl graficzny, no i to RPG. Podobnie jak…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w styczniu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

Data: 31 stycznia, 2023
All-day event
Premiera

Spełniające życzenia Syrenie Łzy w rękach SpongeBoba i Patryka… Co mogłoby pójść nie tak? Jasne, sama struktura wszechświata może się rozlecieć, otwierając portale do Światów Życzeń pełnych rycerzy, kowbojów, piratów i prehistorycznych ślimaków. To jednak nic, z czym nasza ulubiona gąbka by sobie nie poradziła, dysponując odpowiednim kosmicznym kostiumem! Każdy tańczy w rytm Cosmic Shake!

Crossroads Inn

Data: 28 lutego, 2023
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

W Crossroads Inn wcielasz się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do Twoich zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających Cię gości. Planuj z wyprzedzeniem, dogadzaj różnym grupom społecznym odwiedzającym twój lokal, miej również baczenie na […]

The Legend of Zelda: Tears of Kingdom

Data: 12 maja, 2023
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

W tej kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild miejsce akcji przygody Linka zostało rozszerzone o niebo nad rozległymi ziemiami Hyrule. A więcej o grze roku 2023 dowiemy się pewnie wkrótce.

Zobacz też

Nintendo Switch

Czasami tak bywa, że na grę trzeba poczekać trochę dłużej. Na szczęście ostatnia przygoda Ryzy przesunie się tylko o miesiąc.

Nintendo Switch

Powoli na horyzoncie pojawia się kolejny port Project Zero! Tym razem trafiło na grę wydana na Nintendo Wii. A może pora na nową część?

Nintendo Switch

Szykujcie się na marcowy dreszczowiec na odległej wyspie w południowej Japonii! Będzie strasznie i klasycznie.

Nintendo Switch

21-letnia Reisalin Stout powraca z trzecią przygodą na Nintendo Switch! Czy ostatnie lato Ryzy będzie tak magiczne, jak wcześniejsze dwa?