Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key z nowymi szczegółami

Ryza tym razem do swoich umiejętności wplecie korzystanie z magicznych kluczy, które przydadzą się w walce i alchemii.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key niedawno zostało zapowiedziane przez Koei Tecmo, a do premiery coraz bliżej. Wraz z czasem dostaniemy więcej informacji, a już dzisiaj dowiadujemy się o zmianach w syntezie oraz o kluczach.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key, zostanie wydane z okazji 25-lecia uwielbianej przez fanów serii JRPG. Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key, podąża za ulubioną alchemiczką Reisalin Stout i jej psotnymi przyjaciółmi podczas ich trzeciej letniej przygody, gdy wyruszają, by zbadać grupę tajemniczych wysp, które nagle pojawiły się, niekorzystnie wpływając na stabilność ich rodzinnego miasta, wyspy Kurken. Pracując nad rozwiązaniem tajemnic nowych wysp, Ryza ponownie spotyka się z nostalgicznymi starymi przyjaciółmi. Wygląda na to, że Ryza poprosiła znajome twarze – Empela i Lili o pomoc w śledztwie, ale kiedy Ryza dociera do wioski Faurre, w której podobno przebywają, dowiaduje się, że jej starzy przyjaciele są przetrzymywani w niewoli! Gdy Ryza stara się ich uratować, na scenie pojawia się kolejna znajoma twarz — Patricia — jak zwykle olśniewająca swoją szermierką! Po tym, jak Ryza i Patricia uwolnią Empela i Lilę, wszystkie trzy powracające postacie mogą zostać dodane do drużyny Ryzy, aby kontynuować współpracę, w celu odkrycia prawdy o tym nowym zagrożeniu dla wyspy Kurken.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key opiera się na taktycznych bitwach w czasie rzeczywistym z efektami i prezentacją, które są znacznie ulepszone w porównaniu z poprzednimi tytułami z serii. Gracze mogą wybrać do pięciu bohaterów spośród 11 członków przygody i walczyć razem jako jedna drużyna! Nowy system, który przechodzi między bitwami, po użyciu klawiszy przyspiesza każdą walkę i zapewnia płynniejsze wrażenia. Trzech członków bitwy zostanie umieszczonych z przodu, a dwóch z tyłu, a gracze będą mogli używać i wachlować różnymi umiejętności. Niektóre potężne umiejętności zostaną aktywowane w odpowiedzi na rozkazy akcji od znajomych, a potężne klucze można wyposażyć i użyć w bitwach, aby pomóc zmiażdżyć najbardziej wyczerpujących wrogów. Użycie klucza wzmacnia postać na określony czas, jednocześnie zmniejszając czas oczekiwania na wszystkie akcje do zera, umożliwiając ciągłe używanie umiejętności i ataków!

Kluczy można również używać podczas ewolucji systemu syntezy w grze, aby pomóc Ryzie w tworzeniu potężniejszych przedmiotów niż kiedykolwiek wcześniej. Wkładając materiały do ​​pierścienia, Ryza będzie w stanie zsyntetyzować specjalne przedmioty, a następnie używając klucza do ulepszenia poziomu receptury, Ryza będzie mogła nie tylko poprawić jakość przedmiotu, ale zwiększy liczbę kreacji! Dzięki nowej umiejętności „Link Morph” Ryza będzie mógł dodawać pewne efekty do przedmiotów, których wcześniej nie można było dodać, a niektóre przedmioty będą miały „super cechę”, umożliwiającą tworzenie jeszcze silniejszych przedmiotów! Dzięki tym wszystkim nowym funkcjom Ryza będzie mogła tworzyć niezwykle wyspecjalizowane przedmioty, jakich jeszcze nie widziała.

Jakiś czas temu do sieci trafił również film prezentujący fragmenty ścieżki dźwiękowej. Poniżej możecie sprawdzić i sami przekonać się, że znowu departament dźwiękowy wykonał swoje zadanie na więcej niż zadowalającym poziomie.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key zadebiutuje na Nintendo Switch 24 lutego 2023 roku. W eShopie możecie znaleźć kartę gry, ale nie ma jeszcze podanej jej ceny.

Dodaj komentarz