Książki, Rajdy i Eventy oraz nowy trailer Pokemon Scarlet & Violet

Znaleźliśmy się na ostatniej prostej do premiery Pokemon Scarlet & Violet, a twórcy pokazują nam nowości, o których wcześniej nie wspominali.

Już za 9 dni zagramy w Pokemon Scarlet & Violet, a jeszcze teraz Firma Pokemon dostarcza do nas nowy zwiastun wyśpiewany przez Rudego Eda. Ja już nie mogę się doczekać!

Szkarłatna Księga i Fioletowa Księga

Szkarłatna Księga, która pojawi się w Pokémon Scarlet i Fioletowa Księga, która pojawi się w Pokémon Violet, to zapisy z ekspedycji napisane dawno, dawno temu. Mówi się, że ekspedycja przemierzyła niezbadany obszar regionu Paldea, ale czy relacje przedstawione w książkach są prawdziwe, pozostaje niejasne. Wygląda na to, że Arven zawsze nosi ze sobą kopię jednej z książek.
Fotografie i szkice niezidentyfikowanych stworzeń wypełniają strony obu ksiąg. Chociaż w ostatnich latach zdarzały się obserwacje podobnych stworzeń, takie doniesienia są rzadkie, a konkretne szczegóły biologii tych stworzeń wciąż pozostają tajemnicą.

Potwór znany jako Wielki Kieł
Książka opisuje, jak ten dziki potwór zaatakował ekspedycję swoim wielkim ciałem i kłami, śmiertelnie raniąc jednego z odkrywców.
Potwór znany jako Żelazne Bieżniki
Mówi się, że kiedy ten potwór zwija się i przewraca do ataku, pozostawia ślad wyżłobiony w ziemi, jakby ją spalił.

Wspólnie zmierzcie się z Tera Rajdami!

W bitwie Tera Raid dołączysz do czteroosobowej drużyny, aby spróbować pokonać potężnego Tera Pokémona, zanim skończy się czas. Wydarzenia Tera Raid Battle, w których będziesz mógł zmierzyć się z konkretnymi Pokémonami lub spotkać Pokémony z konkretnymi typami Tera, są w fazie rozwoju i zadebiutują niedługo po wydaniu gier.

Złap niezrównanego Charizarda w bitwach rajdowych Black Crystal Tera!

Podczas swoich przygód w regionie Paldea możesz znaleźć czarne kryształy, które wyglądają inaczej niż te, do których zwykle podchodzisz, aby wziąć udział w bitwie Tera Raid. Pokémony, z którymi zmierzysz się w tych czarnych kryształach Tera Raid, są znacznie silniejsze niż te, które pojawiają się w zwykłych kryształach Tera Raid, a ich pokonanie może przynieść ci nagrody, które są jeszcze bardziej ekscytujące niż zwykle!

Charizard z Najpotężniejszym Znakiem pojawi się na czarnych kryształach Tera Raid w dwóch okresach: najpierw 1–4 grudnia, a następnie 15–18 grudnia.

Charizarda nie można normalnie spotkać w Paldei, a Charizard pojawiający się podczas tego wydarzenia ma Smoka jako typ Tera, co czyni go potężnym wrogiem i potężnym sojusznikiem! Będzie używał w walce niszczycielsko potężnych ruchów, więc pokonanie go samemu będzie niezwykle trudne. Połącz siły z rodziną, przyjaciółmi i trenerami z całego świata, aby wspólnie stawić mu czoła!

Tera Raidy dadzą szansę na spotkanie specjalnych typów Pokémonów lub Tera!

Po wydaniu Pokémon Scarlet i Pokémon Violet wydarzenia Tera Raid Battle pozwolą ci zmierzyć się z konkretnymi Pokémonami lub częściej spotykać Pokémony z pewnymi typami Tera. Kryształy Tera Raid związane z tymi wydarzeniami mogą na pierwszy rzut oka wyglądać zwyczajnie, ale są spowite tajemniczą aurą.

Złap Eevee w bitwach Tera Raid podczas prezentacji Eevee!

Pierwsze wydarzenie Tera Raid Battle – Eevee Spotlight – odbędzie się od czwartku 24 listopada do niedzieli 27 listopada 2022 roku.

Podczas tego wydarzenia Eevee będzie pojawiał się częściej w bitwach Tera Raid i będzie miał różne typy Tera. Połącz siły z rodziną, przyjaciółmi i trenerami z całego świata, aby zobaczyć, jakiego rodzaju Eevee możesz znaleźć, lub spróbuj go zdobyć z preferowanym typem Tera!

Użyj Pokémon HOME i ciesz się Pokémon Scarlet i Pokémon Violet jeszcze bardziej!

Najnowsze statystyki Battle Stadium z Pokémon Scarlet i Pokémon Violet będą wkrótce dostępne w mobilnej wersji Pokémon HOME! W aplikacji będziesz mógł przeglądać informacje o rankingach trenerów, często używanych Pokémonach, konkursach online i nie tylko. Będziesz także mógł zobaczyć, jakie ruchy, umiejętności i trzymane przedmioty są najczęściej używane w bitwach. Ta aktualizacja funkcji danych bitewnych Pokémon HOME — planowana na początek 2023 r. — pozwoli ci sprawdzić przydatne dane bitewne i jeszcze bardziej cieszyć się bitwami Pokémon w tych tytułach.

Kompatybilność między Pokémon Scarlet, Pokémon Violet i Pokémon HOME jest planowana na wiosnę 2023 roku. Po połączeniu którejkolwiek z gier z Pokémon HOME, będziesz mógł przenieść Pokémon z Pokémon Scarlet i Pokémon Violet do Pokémon HOME i przynieść wybrane Pokémony z przeszłych gier do regionu Paldea. Oczywiście przenieść będzie można stwory, które są dostępne w grze.

Zdobądź etui na telefony Rotom w grze dzięki zapisom z poprzednich gier Pokémon!

Jeśli masz zapisy z Pokémon Legends: Arceus, Pokémon Brilliant Diamond, Pokémon Shining Pearl, Pokémon Sword, Pokémon Shield, Pokémon: Let’s Go, Pikachu! lub Pokémon: Let’s Go, Eevee!, to będziesz mógł otrzymać etui Rotom Phone w Pokémon Scarlet i Pokémon Violet ze wzorem inspirowanym grą, z której pochodzą zapisy gry. Wymień etui Rotom Phone na takie, które pasuje do Twojego stylu, gdy wyruszasz na zwiedzanie regionu Paldea! Możesz otrzymać te etui Rotom Phone, rozmawiając z kobietą przed schodami prowadzącymi na centralny plac Mesagozy.​ Dotarcie do punktu, w którym ta funkcja jest dostępna, zajmuje około dwóch godzin.​

Aktualizacje i gra online

Aktualizacje są planowane dla Pokémon Scarlet i Pokémon Violet po ich premierze. Pierwszą z tych aktualizacji jest wersja 1.0.1, która będzie dostępna w dniu premiery gier. Pobranie aktualizacji do wersji 1.0.1 pozwoli Ci cieszyć się grą online, więc pamiętaj o zaktualizowaniu swojej gry przed rozpoczęciem gry!

Rzeczy, które możesz zrobić w grze online

  • Odbierz Specjalnego Pikachu jako premię za wczesny zakup! – Możesz otrzymać specjalne Pikachu, wybierając opcję Pobierz przez Internet z funkcji Tajemniczy prezent w swojej grze do wtorku 28 lutego 2023 roku.
  • Weź udział w specjalnych bitwach Tera Raid! – Możesz uczestniczyć w wydarzeniach Tera Raid Battle, otrzymując najnowsze dane z Poké Portal. Planowany jest stały strumień tych wydarzeń po wydaniu Pokémon Scarlet i Pokémon Violet.
  • Eksploruj region Paldea ze znajomymi i rodziną w trybie wieloosobowym! – Dołącz do trzech innych trenerów w trybie wieloosobowym Pokémon Scarlet i Pokémon Violet i eksploruj Paldeę ze znajomymi i rodziną! Spotkaj nieodkryte Pokémony, odkryj nowe krajobrazy i miasta oraz przeżyj przygodę w regionie Paldea, który jest pełen niespodzianek i odkryć!
  • Walcz z trenerami Pokémon z całego świata na Stadionie Bitewnym! – Na Battle Stadium możesz cieszyć się bitwami online z trenerami z całego świata. W bitwach swobodnych możesz rywalizować w zabawny, łatwy sposób, nie martwiąc się zbytnio o wygrane lub przegrane. Spróbuj wziąć udział w tych bitwach z towarzyszami Pokémon, których zabrałeś ze sobą podczas przygód w regionie Paldea! Bitwy rankingowe będą dostępne od grudnia 2022 r., a rozgrywki sieciowe mają zostać udostępnione wiosną 2023 r. Poczekaj na przyszłe ogłoszenia, aby dowiedzieć się więcej o tym, kiedy te funkcje zostaną udostępnione.

Pokemon Scarlet i Violet zadebiutują wyłącznie na Nintendo Switch już 18 listopada! Na obie gry możecie już złożyć preorder w eShopie.

Dodaj komentarz