Poznajcie Kupca i Uczonego z Octopath Traveler II

Kupiec kupuje, a uczony uczy? Nie w tym wypadku. To by było zbyt proste dla kwadratowych magików. Sprawdźcie zatem, co na was czeka w OT II.

Octopath Traveler II był sporą niespodzianką podczas ostatniego pokazu od Nintendo, a wygląda na to, że gra jest już w końcowej fazie produkcji.

Kwadratowi postanowili podzielić się filmem przedstawiającym dwóch z ośmiu nowych bohaterów gry. Partitio jest kupcem, a Osvald jest uczonym.
Pierwszy postara się zrobić ze świata lepsze miejsce do życia, po tym, jak jego domowe miasteczko upadło. Partitio bedzie mógł skupować przedmioty od NPC-ów oraz zatrudniać ich do pomocy. Jego talent do targowania nie raz pozwoli mu uzyskać korzystniejszą ofertę.
Drugi bohater jest skazany na więzienie, po tym, jak zamordował swoją żonę i córkę. W więzieniu przyda się jego umiejętność szczegółowego studiowania detali, dzięki której pozyska tajne informacje. Może również rabować i kraść dzięki swojej sile. Oczywiście Osvald nie jest winny temu, za co go skazano i jego celem będzie zemsta na prawdziwym winowajcy.

Poza bohaterami zaprezentowano również nowe sposoby na podróżowanie. Będziemy mogli pływać własnym statkiem, który sobie dowolnie zkustomizujemy. Dzięki temu odwiedzimy tereny Celestii, które wcześniej nie były dostępne, a możliwe, że wpadniemy nawet na statki widmo.

Każdy z bohaterów będzie miał także tajne zdolności. Wskaźnik tej mocy będzie rósł po otrzymaniu obrażeń lub po przełamywaniu wrogów. Niektóre z nich zadadzą spore obrażenia, a inne będą miłym wsparcie w walce.

Octopath Traveler II trafi na Nintendo Switch 24 lutego 2023 roku. Wydanie cyfrowe jeszcze nie ma ceny, a wydanie fizyczne można już zamówić od 236 złotych.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz