Pierwsze informacje o Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key

21-letnia Reisalin Stout powraca z trzecią przygodą na Nintendo Switch! Czy ostatnie lato Ryzy będzie tak magiczne, jak wcześniejsze dwa?

Tak jest — Ryza powraca! Na wczorajszym direct’cie od Nintendo, Koei Tecmo wspólnie z Gust Studios zdecydowali się ujawnić trzecią część przygód młodej pani alchemik, a już dzisiaj otrzymaliśmy więcej informacji. Po południu do sieci trafił trailer prezentujący Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key, a w nim Junzo Hosoi — Szef Studio Gust przedstawił główne zmiany przygody zamykającej trylogię.

Oto krótkie podsumowanie przedstawionych informacji:

  • Gra trafi na Nintendo Switch 24 lutego 2023 roku.
  • Za skrypt historii odpowiada powracający Yashichiro Takahashi, który był odpowiedzialny za pierwszą przygodę Ryzy.
  • Historia odbywa się podczas lata, gdzie cała ekipa spędza na domowych Kurken Island. Ni z tego, ni z owego wokół wyspy pojawiają się inne wyspy (Kark Isles) i okazuje się, że mają negatywny wpływ na główną wyspę. Drużyna rusza to sprawdzić i w dziwnych ruinach natrafiają na spore wrota, wtedy też Ryza zaczyna słyszeć glos, który chce ją doprowadzić do Kodu Uniwersum.
  • W przeciwieństwie do poprzednich gier Alchemist of the End & the Secret Key będzie o wiele bardziej otwarte. Gracze trafią do czterech regionów, które dowolnie zwiedzimy bez żadnych ekranów wczytywania.
  • Jednym z 'kluczowych’ elementów będą klucze, które wesprą Ryzę i spółkę w ich eskapadzie. Klucze znajdziemy, stworzymy i przydadzą się w eksploracji, walkach, alchemii itd.
  • W grze pokierujemy największym party w historii Atelier! Do dyspozycji będziemy mieli 11 bohaterów: Ryza, Lent, Klaudia i tao, oraz siedmiu nowych.
  • Do sprzedaży w sklepie wydawcy trafią 2 specjalne edycje gry: The Premium Box (album z grafikami, plakat materiałowy, dwie przezroczyste ilustracje, akrylowy amulet, kostium DLC, kopia gry i kolekcjonerskie opakowanie), Special Collection Box (wszystko z wersji Premium, etui na klucze, plakat ścienny A1, akrylowe amulety z grafikami z każdej części trylogii, 12 kart z ilustracjami).
  • Preordery rozpoczną się 21 września.
  • Wszyscy, którzy kupią wersję pudełkową lub cyfrową przed i 2 tygodnie po premierze dostaną DLC z letnimi kostiumami.
  • Więcej informacji otrzymamy 16 września podczas specjalnego pokazu na żywo z okazji TGS.

Początek roku bez Ateliera byłby dziwny, na szczęście w przyszłym roku do tego nie dojdzie!

Dodaj komentarz