Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Podsumowanie prezentacji Pokémon Sierpień 2022

Nowe informacje ze świata Pokemon! Mistrzostwa Świata, aktualizacje oraz wracamy do szkoły w Pokemon Scarlet i Purpur.

Pokémon World Championship

Takato Utsunomiya (COO) otworzył dzisiejszą prezentację. Na sam początek rzucił nam informacje o nadchodzących Mistrzostwach Świata Pokémon, które w tym roku odbędą się w Londynie (18-22 sierpnia). Chris Brown (nie mylić z tym, który pobił Rhiannę) ogłosił następujące gry, w jakich zostanie wyłoniony Mistrz Świata:

 • Pokémon Trading Card Game
 • Gry z głównej serii Pokémon
 • Pokken
 • Pokémon Go
 • Pokémon Unite

Zaprezentowano również nowe trofeum Pikachu!

Pokémon Go

Po raz pierwszy w ciągu ostatnich trzech lat, w tym roku odbywają się Pokémon GO Fest, czyli specjalne wydarzenia pełne rzadkich stworków do złapania. Po Berlinie i Seattle pora na kolejne wydarzenie w Sapporo. Podczas każdego takiego wydarzenia gracze mieli szanse zmierzyć się z jedną z Ultra Bestii, a wszystkie powrócą w trakcie wielkiego finału – 27 sierpnia. Oczywiście finał odbędzie się online, więc każdy będzie mógł wziąć w nim udział. Do zdobycia będzie nawet mityczny pokémon!

Pokémon Unite

Pokémon Unite obchodzi swoje pierwsze urodziny! W związku z tym do gry trafią nowe grywalne postacie, będzie dużo specjalnych wydarzeń oraz specjalne kampanie promocyjne. Nowym trybem będzie Pika Party, gdzie wszystkie stworki na mapie (gracze i AI) będą Pikachu! Jeśli gracie w grę, to dzisiaj będziecie mogli zagrać Buzzwolem. We wrześniu do gry trafia kolejne nowości, a wszyscy gracze dostaną darmowe licencje z okazji urodzin.

Pokémon Masters EX

Kolejne urodziny! Tym razem swoje trzylecie obchodzi #POKEMONMASTERSEX. W sierpniowej aktualizacji do aplikacji zostaną dodane nory trenerów. Więc informacji wkrótce.

Pokémon Cafe Re-Mix

On powrócił! Sklonowany Pan powrócił! Mewtwo powraca i stanie za blatem obsługując kolejnych gości. Lathis i Vicitni są ponownie możliwi do zdobycia w grze!

Pokémon Scarlet i Pokémon Violet

Część poświęconą nadchodzącej głównej części, rozpoczął trailer zapraszający nas na poszukiwanie skarbów w regionie Paldea! Wysyp wiadomości rozpoczął się od prezentacji legendarnych pokemonów – Koraidona i Miraidona. Jak się okazuje, będzie on naszym partnerem już od początku przygody! Co więcej, będziemy przemierzać Paldee na jego grzbiecie, czy to jadać po polach, pływając w wodzie, lub latając po niebie.

Następną informacją jest zarys fabuły. Gracz wcieli w studenta pewnej akademii, gdzie weźmie udział w specjalnym projekcie naukowym 'Treasure Hunt’. Na graczy będą czekać trzy główne wątki. Pierwszy będzie skupiony wokół klasycznych pojedynków z liderami salek pokémon. Czeka na nas ośmiu liderów do pokonania, a drogę do bycia mistrzem pokémon wyznaczymy sobie sami, ponieważ możemy każdą salę zaatakować w dowolnym momencie. Pozostałe dwie historie mają skrywać wiele niespodzianek, ale nie zdradzono więcej szczegółów.

Naszej zabawie przewodzić będą profesorowie Sada i Turo, dyrektor akademii Clavell, oraz nasz nauczyciel Jacq. Co jakiś czas na trasie spotkamy naszych rywali: Nemonę, Arvena i Penny. Przedstawiono także pierwszą liderkę – Grusha, która specjalizuje się w pokémonach lodowych. W trakcie naszej podróży spotkamy wiele barwnych i ciekawych postaci!

Następnie przeszliśmy do mięsa, czyli stworków, jakie zamieszkują Paldeę. Między innymi są to:

 • Wooper (Wersja regionalna)
 • Fidough
 • Cetitan
 • Sprigatito
 • Fuecoco
 • Quaxly

Wspomniano także o co-opie, gdzie wspólnie z trojką znajomych będziemy mogli przemierzać region Paldea.

Pod koniec prezentacji zaprezentowano gimmick tej generacji – fenomen Terastal. Za jego sprawą stworki świecą się niczym kamienie szlachetne. Każdy pokémon z regionu Paldea, będzie mógł się skrystalizować, co wzmocni jego typ i ulepszy jego ruchy. Niektóre z nich zmienią nawet swój typ!

Na sam koniec pokazano Tera Raidy, czyli najazdy znane chociażby z Pokémon Scyzoryk i Tarcza. Nowością jest możliwość gry bez konieczności czekania na ruchy swoich sojuszników. Po pokonaniu bossa, będziemy mieli szanse go złapać.

I to by było na tyle, Pokémon Scarlet i Pokémon Violet zadebiutują 18 listopada 2022 roku!

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Antari

  3 sierpnia, 2022 at 5:27 pm

  Hmm czyli co-op jedynie w gronie znajomych bez randomów? Trochę szkoda.

 2. Monek

  3 sierpnia, 2022 at 8:10 pm

  W sumie będzie znowu trochę marudzenia. Po poprzednim trailerze się zajarałem trochę na gierke, był solidny, wyglądało całkiem znośnie ze względu na ten region, bardzo fajne startery i legendy.

  Nowy trailer, nie pokazali ostatnich form (w sumie jedyne na co czekałem jeszcze przed premierą), zagłębiając się w świat znowu wygląda tak brzydko i pusto jak w arceusie, mimo że całkiem ładne te kryształowe wersje poków, to kompletnie nie rozumiem po co je wprowadzili, mega ewolucje były super, właściwie każdy lubił ten zamysł, ruchy Z były w porządku, a w dodatku animacje wyglądały mega dobrze, gigantamax już trochę bardziej zbędny, ale wyglądało świetnie przy pojedynkach, w dodatku sensowniej przedstawili to też w anime. Natomiast tutaj mamy po prostu kryształowe poksy w kryształowych grotach, do wykopania.

  Nowe 2 poksy są umiarkowane/ujdą (i jeden w sumie śmieszny wooper, ale wooper zawsze jest śmiechowy), chociaż wszystkie poprzednio pokazane dużo bardziej mi się podobały. Nie rozumiem czemu jedna z legendarek ma opony i zamiast tego biega na 4 nogach, wygląda to trochę dziwnie.

  Trochę opad i trochę znowu nie mam chęci kupować, tak jak to miało miejsce z Arceusem

 3. rolnik

  4 sierpnia, 2022 at 7:38 am

  Martwi mnie zdegradowanie okładkowych legend do roli mountów. Przeważnie złapanie tej legendarki to był jeden z kulminacyjnych punktów serii Pokemon, a tu prawdopodobnie na samym początku dostaniemy potężnego stworka. Ciekawe, jak to rozwiążą.

  Nowe stworki in plus, ale mogliby w końcu pokazać kolejne stadium ewolucji starterów.

  Kryształowe formy może nie wyglądają jakoś kozacko, ale imo są lepsze niż dynamax. Bo oprócz zmiany samej szaty, można też manipulować typami, co pewnie wpłynie na warstwę bitewną gry. Oby w ścieżce fabularnej miało to więcej postaci niż dwie na krzyż jak w przypadku megaewolucji.

  • Antari

   9 sierpnia, 2022 at 10:29 pm

   W sumie w grze karcianej kryształowe już są od dawna (radiant) więc to całkiem dobrze pasuje. Jeżeli chodzi o evo starterów to szczerze wolałbym się zaskoczyć w trakcie gry. Wiem, że na bank spoilery będą waliły z każdej strony przez kolejne miesiące ale mimo wszystko mogliby zostawić choć kilka niewiadomych, a nie ujawniać wszystko przed premierą.

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

No to znamy już grę roku 2022 :)

Nintendo Switch

Nowe informacje ze świata Pokemon! Mistrzostwa Świata, aktualizacje oraz wracamy do szkoły w Pokemon Scarlet i Purpur.

Nintendo Switch

Drugi miesiąc wakacji przed nami. Trochę wjechał sezon ogórkowy, ale na pewno znajdzie się kilka perełek do spędzenia relaksującego czasu w chłodach piwnicy.

Nintendo Switch

Typowe musou, fabularny spinoff, a może idealne połączenie obu?

Nintendo Switch

Astrid nauczy was, jak przetrwać ciężki okres dorastania, poświęcając swoje życie muzyce. Nie potrzeba szczęścia, jeśli się nie zatrzymujesz.

Nintendo Switch

Całkiem solidny pokaz jak na software przygotowywany przez deweloperów 3-rd party. Mocno szanuje kwadratowych magików!

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w sierpniu 2022? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

THQ Nordic Digital Showcase 2022

Data: 12 sierpnia, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Showcase
thq

Zanim odbędzie się główny pokaz, HandyGames pokaże swoje gry. Następnie THQ zaprezentuje zupełnie nowe produkcje „rozszerzające portfolio firmy o nowe gatunki z zarówno licencjonowanymi, jak i oryginalnymi doświadczeniami w grach”. THQ Nordic obiecuje „wszystko, od intensywnego, ciemnego i ostrego po jasne, kolorowe i po prostu zabawne”. Oprócz nowych zapowiedzi planowane są również aktualizacje wcześniej zapowiedzianych […]

Sonzai

Data: 31 sierpnia, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Sonzai to innowacyjna, ręcznie rysowana gra akcji RPG o życiu, magii i związkach. Miasto Kumotoshi skrywa tajemnice; nowe życie i nowi ludzie. Jakie wątki łączą tych ludzi razem? Jaka jest prawdziwa natura magii? Wrzucony do nowego miasta, nawiązuj relacje z ludźmi wokół ciebie. Gra jest otoczona pięknym, atramentowym minimalistycznym stylem artystycznym z precyzyjnie choreografowanymi animacjami […]

Gerda: A Flame In Winter

Data: 1 września, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

W tej przejmującej grze fabularnej wcielasz się w Gerdę, pielęgniarkę, której życie wywraca się do góry nogami z dnia na dzień. Opowieść opowiedziana nie na linii frontu, ale w intymnej scenerii małej duńskiej wioski, w której żyła całe życie. Uzbrojona jedynie w spryt i wiedzę o swoim ludzie, Gerda musi próbować ratować swoich bliskich, pozostając […]

Zobacz też

Różności

Yes, it still prints money!

Nintendo Switch

Nowe wieści ze świata Pokémon!

Nintendo Switch

Darmowe aktualizacje zmierzają do sportowych gier od Nintendo. W Mario Strikers są już dostępne od dwóch dni, a w Switch Sports będą za 2...

Nintendo Switch

Mamy już SMT V, mamy już datę Bayonetty 3. Z wielkich zapowiedzi zostało nam już tylko Metroid Prime 4. Wiedźma nadjedzie w październiku.