Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Różności

Kwartalny raport finansowy Nintendo za ostatnie trzy miesiące

Yes, it still prints money!

Najnowszy raport finansowy za ostatni kwartał, który obejmuje okres od od kwietnia do końca lipca, ujrzał światło dzienne. Jak zwykle Big N ma się czym chwalić i padają kolejne rekordy, ale nie obyło się też od czerwonych wartości na minusie. Jednak nie ma się czym przejmować, Nintendo ma się dobrze i w dłuższej perspektywie to się nie zmieni.

Zacznijmy od ogólnej sprzedaży Nintendo Switch. Podczas ostatnich trzech miesięcy sprzedało się 3,43 miliona konsol, a wkład poszczególnych modeli wygląda następująco: OLED – 1,52 mln, podstawowa wersja – 1,32 mln, Lite – 0,59 mln. Całościowo hybryda Japończyków sprzedała się w ilości 111,8 mln, co przekłada się na drugie miejsce wśród wszystkich konsol wydanych przez Ninny. Liderem nadal pozostaje rodzina DS z wynikiem 154 mln. Jeżeli Switch utrzyma podobne tempo sprzedaży, które zanotowało w obecnym okresie, to zbliżenie się do pierwszego miejsca powinno zająć około 3,5 roku. Niemniej jednak sprzedaż sprzętu spadła o 23% w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku, ale jest ona nadal na tyle wysoka, że przewyższa niektóre wyniki z poprzednich lat.

Kwartalny raport finansowy Nintendo

Wycinek z danymi ze sprzedaży urządzeń i oprogramowania

W okresie od kwietnia do lipca cztery tytuły przekroczyły sprzedaż powyżej miliona i wszystkie gry to produkcje first-party:

 • Nintendo Switch Sports – 4,84 mln
 • Mario Strikers Battle League – 1,91 mln
 • Kirby and the Forgotten Land – 1,88 mln
 • Mario Kart 8 Deluxe – 1,48 mln

Sumarycznie Kirby and the Forgotten Land sprzedał się w 4,5 mln i jest na drodze, żeby stać najlepiej sprzedającą się grą z udziałem różowego kulka. Najwyższy szczebel podium okupuje wydany na klasycznym GameBoyu Kirby’s Dream Land, które osiągnęło wynik 5,13 mln. Więc kwestią czasu jest, aż najnowsza produkcja z Kirbim przebije ten pułap i zajmie pierwsze miejsce.

W sumie sprzedano ponad 41 mln produkcji i jest to spadek o 8,6% w porównaniu z zeszłym rokiem. Top 10 najlepiej sprzedających się gier na Nintendo Switch od premiery wygląda następująco:

 • Mario Kart 8 Deluxe – 46,82 mln
 • Animal Crossing: New Horizons – 39,38 mln
 • Super Smash Bros. Ultimate – 28,82 mln
 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 27,14 mln
 • Pokemon Sword / Pokemon Shield – 24,50 mln
 • Super Mario Odyssey – 23,93 mln
 • Super Mario Party – 18,06 mln
 • Pokemon Brilliant Diamond / Pokemon Shining Pearl – 14,79 mln
 • Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! – 14,66 mln
 • Ring Fit Adventure – 14,54 mln

O ile w większości wypadków trend sprzedażowy sprzętu i fizycznego oprogramowania jest zniżkowy w stosunku do zeszłego roku, to gałąź związana z cyfrowymi produktami zanotowała wzrost. Sprzedaż cyfrowych dóbr wzrosła o 16% i stanowiła prawie 53% udziału w całkowitej sprzedaży dedykowanego oprogramowania dla konsol Nintendo. Trend ten jest wzrostowy, ale fani pudełek mogą spać na razie spokojnie, bo na razie nie zanosi się na całkowite przejście na wirtualną sprzedaż gier. Chyba że następna konsola Big N będzie digital only, to wtedy może pojawić się problem.

Kwartalny raport finansowy Nintendo

Wycinek z danymi ze sprzedaży cyfrowej

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Clavius

  3 sierpnia, 2022 at 11:11 am

  Nie ma system sellerów to sprzęt się gorzej sprzedaje.
  Mario Kart 8 dalej się tak świetnie sprzedaje. To jest po prostu niesamowite.

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

No to znamy już grę roku 2022 :)

Nintendo Switch

Nowe informacje ze świata Pokemon! Mistrzostwa Świata, aktualizacje oraz wracamy do szkoły w Pokemon Scarlet i Purpur.

Nintendo Switch

Drugi miesiąc wakacji przed nami. Trochę wjechał sezon ogórkowy, ale na pewno znajdzie się kilka perełek do spędzenia relaksującego czasu w chłodach piwnicy.

Nintendo Switch

Typowe musou, fabularny spinoff, a może idealne połączenie obu?

Nintendo Switch

Astrid nauczy was, jak przetrwać ciężki okres dorastania, poświęcając swoje życie muzyce. Nie potrzeba szczęścia, jeśli się nie zatrzymujesz.

Nintendo Switch

Całkiem solidny pokaz jak na software przygotowywany przez deweloperów 3-rd party. Mocno szanuje kwadratowych magików!

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w sierpniu 2022? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

THQ Nordic Digital Showcase 2022

Data: 12 sierpnia, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Showcase
thq

Zanim odbędzie się główny pokaz, HandyGames pokaże swoje gry. Następnie THQ zaprezentuje zupełnie nowe produkcje „rozszerzające portfolio firmy o nowe gatunki z zarówno licencjonowanymi, jak i oryginalnymi doświadczeniami w grach”. THQ Nordic obiecuje „wszystko, od intensywnego, ciemnego i ostrego po jasne, kolorowe i po prostu zabawne”. Oprócz nowych zapowiedzi planowane są również aktualizacje wcześniej zapowiedzianych […]

Sonzai

Data: 31 sierpnia, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Sonzai to innowacyjna, ręcznie rysowana gra akcji RPG o życiu, magii i związkach. Miasto Kumotoshi skrywa tajemnice; nowe życie i nowi ludzie. Jakie wątki łączą tych ludzi razem? Jaka jest prawdziwa natura magii? Wrzucony do nowego miasta, nawiązuj relacje z ludźmi wokół ciebie. Gra jest otoczona pięknym, atramentowym minimalistycznym stylem artystycznym z precyzyjnie choreografowanymi animacjami […]

Gerda: A Flame In Winter

Data: 1 września, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

W tej przejmującej grze fabularnej wcielasz się w Gerdę, pielęgniarkę, której życie wywraca się do góry nogami z dnia na dzień. Opowieść opowiedziana nie na linii frontu, ale w intymnej scenerii małej duńskiej wioski, w której żyła całe życie. Uzbrojona jedynie w spryt i wiedzę o swoim ludzie, Gerda musi próbować ratować swoich bliskich, pozostając […]

Zobacz też

Nintendo Switch

Nowe informacje ze świata Pokemon! Mistrzostwa Świata, aktualizacje oraz wracamy do szkoły w Pokemon Scarlet i Purpur.

Nintendo Switch

Darmowe aktualizacje zmierzają do sportowych gier od Nintendo. W Mario Strikers są już dostępne od dwóch dni, a w Switch Sports będą za 2...

Nintendo Switch

Mamy już SMT V, mamy już datę Bayonetty 3. Z wielkich zapowiedzi zostało nam już tylko Metroid Prime 4. Wiedźma nadjedzie w październiku.

Nintendo Switch

Nintendo ma dla nas nową propozycję gry wieloosobowej, w której toczący się Kirby będzie napełniał swój brzuch!