Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

[Recenzja] Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Teenage Mutant Ninja Turtles! Cowabunga! Żółwie Ninja wróciły naładowane mocą po same skorupy, niestety na niezbyt długo.

Cowabunga! Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Teenage Mutant Ninja Turtles. Tak, nuciłem właśnie refren motywu przewodniego żółwi ninja. Nie wiem, skąd żółwie wyszli, ale reckę znajdziecie poniżej.

Stąd żółwie wyszli

List miłosny tu, list miłosny tam. Mam wrażenie, że to jest jedno z ulubionych wyrażeń deweloperów niezależnych w ciągu ostatnich lat. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge jest kolejnym takim listem miłosnym do złotych czasów automatowych, kiedy szedłeś w lewo i częstowałeś piąchą wszystko, co stanie ci na drodze. Od jakiegoś czasu przeżywamy renesans gatunku beat ’em up. Od Scotta Pielgrzyma, który stanął naprzeciw światu, przez Dziewczyny z Rzecznego Miasta walczące o swoich chłopaków, do Ulic Szaleństwa – dostaliśmy sporo bardzo solidnych szpili. Nie inaczej jest z Wojowniczymi Żółwiami Ninja – to kolejna pozycja, która pokazuje, że DotEmu wybrało odpowiedni zespół do prac nad grą. Tribute Games już nie raz udowodniło, że na grach 2D zna się jak niemało kto.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Z April nie ma żartów, a już na pewno nie obchodzi April Fools’ Day.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge to chodzona nawalanka, w której przyjdzie nam wcielić się w postacie z tytułowego uniwersum. Do wyboru mamy przede wszystkim cztery dobre żółwie: Michealangelo, Raphaela, Leonarda i Donatella. Oprócz nich mamy jeszcze szczurzego mistrza Splintera, reporterkę April O’Neil, a po pierwszym przejściu gry odblokujemy ostatnią postać — Casey’a Jonesa, czyli samozwańczego obrońcę sprawiedliwości bez uprawnień. Wszystkie postacie opisane są różnymi statystykami, ale niezbyt przenosi się to na różnice w stylu gry nimi.

System walki jest w miarę prosty: jednym przyciskiem atakujemy, innym skaczemy, kolejnym robimy unik. Wszystko możemy mieszać i wychodzą nam juggle startery, ataki z powietrza lub wślizgi – opcji jest sporo. Do tego mamy super ataki, które niszczą wszystko i szybko. Nie będę wam opisywać dokładnie, co i jak, bo w menu znajdziecie tutorial, który nie boli i nie wkurza. Każda postać ma taki sam zakres ciosów, ale oddzielny poziom rozwoju. Z czasem zdobywamy kolejne, które przekładają się na większą ilość HP czy też mocniejsze superki. Na 3 poziomie superka możemy odpalić tryb Ultra Instynkt i wrogowie nie są wtedy w stanie nam nic zrobić. A! W grze są jeszcze automatyczne graby, po których możemy wrzucić przeciwnika na chociażby ekran konsoli, oraz taunt ładujący pasek specjala. Jeśli gramy przez sieć, to możemy się też podzielić naszymi punktami życia, przybijając piątkę z innymi graczami.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Po Nowym Jorku poruszamy się Żółwio-wagonem, a w powietrzu Żółwio-balonem.

Szybko do Żółwio-wagonu

W menu witają nas dwa tryby rozgrywki: Story Mode i Arcade Mode. Ten pierwszy przenosi nas do Nowego Jorku, gdzie chaos wprowadza klan stópkarzy (Foot Clan). Widząc wiadomości w TV, decydujemy się pomóc miastu i wyruszamy czyścić ulice. Czeka na nas kilkanaście misji, a każda rozgrywa się w innym miejscu. Budynek stacji telewizyjnej, zoo, centrum handlowe, dachy budynków czy Coney Island to tylko część z lokacji, na których żółwie postawią swoje stopy i skorupy. My zaś podróżujemy naszym żółwio-wagonem od miejsca do miejsca. Podczas „eksploracji” miejscówek na naszej drodze stanie szereg przeciwników o dosyć sporym zróżnicowaniu. Różnokolorowi stópkarze wyposażeni we wszelaki oręż (kunaje, klucze do kół, kusze, halabardy itp.), roboty przeszkadzające nam w naszej robocie czy skamieliny i dinozaury. Jak na tak krótką gierkę, to wpakowano tu sporo różnych przeszkadzajek.

À propos przeszkadzajek, to musimy również uważać na pułapki, bo tych jest sporo, a możecie nawet sami sprawdzić, skąd żółwie wyszli, wpadając do kanału. Na mapkach pochowane są też znajdźki w postaci przedmiotów i bohaterów tego zielonego uniwersum. Przed każdą misją widzimy, ile takich znajdziek jest ukryte, więc łatwo znaleźć je wszystkie. Jako że jest to gra stworzona na wzór automatowej rozgrywki, to każda misja jest podliczana i dostajemy punkty, co wpływa na nasz wynik pod koniec. Dodatkowo każda misja ma wyzwania typu „nie daj się złapać więcej niż 3 razy”, „pokonaj roboty za pomocą specjala”, „zaatakuj 3 razy z powietrza” itp. Nie jest to nic specjalnego, ale stosując się do nich, możemy sobie trochę ubarwić rozgrywkę. Znalezieni NPC mają dla nas poboczne misje, w których oddajemy znalezione przedmioty w zamian za punkty.

Tryb Arcade jest tym, co znamy z automatów. Na limicie żyć atakujemy kolejne poziomy, starając się zdobyć jak najwięcej punktów. Tutaj są dostępne tabele wyników, gdzie możemy porównać nasze rezultaty z resztą świata lub ze znajomymi. Niestety zarówno Story Mode, jak i Arcade Mode mają jeden problem – są ograniczone w kwestii zapisu rozgrywki. W trybie fabularnym mamy dostępny tylko jeden zapis, a w Arcade nie mamy go wcale, co oznacza, że musimy rozegrać grę do końca. Jeśli macie w głowie myśl, że gry z maszyn na pieniążek były i są trudne, to tutaj jest inaczej i jest kilka dostępnych poziomów trudności, a na pierwszych dwóch nikt się raczej nie spoci.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Między misjami fabułę do przodu posuwają krótkie wstawki.

Pepperoni Pizza Deluxe

Technicznie grze nie można niczego zarzucić. Rozgrywka jest płynna i responsywna, a podczas gry przez sieć nie spotkałem żadnych problemów z połączeniem. Grać możemy wspólnie nawet w 6 osób! I to zarówno lokalnie, jak i przez sieć, więc to kolejna idealna gra na imprezy. Grafika jest stylizowana na to, co prezentowały nam automaty. Animacje są bardzo dobre i warto zagrać wszystkim postaciami, aby wychwycić drobne szczegóły w ich ruchach. Gra jest wypełniona humorem, więc nierzadko spotkamy naszych przeciwników w codziennych czynnościach: pracujących przed komputerem, wracających ze sklepu z zakupami lub grających na przenośnej konsoli. Taka zagrywka na pewno zyskuje dodatkowy plusik za szczegółowość. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge bardzo dobrze brzmi. Za dubbing odpowiadają aktorzy z oryginalnej animacji, a ścieżka dźwiękowa pieści uszy – a szczególnie utwór stworzony na potrzeby walki ze Shredderem, w którym udzielili się Raekwon i Ghostface Killah. Dezintegracja kolejnych stópkarzy jest bardzo przyjemnym doświadczeniem dla uszu.

70 Recenzent
Plusy
 • Powrót do korzeni
 • Fajne animacje
 • Super ścieżka dźwiękowa
 • Rozgrywka przez sieć TOP
 • Wbudowane osiągnięcia
 • 6-ososbowy co-op
 • Minusy
 • Krótka
 • Style gry niezbyt się różnią
 • Słabe opcje zapisu
 • Podsumowanie
  COWABUNGA. Pizza Pepperoni dla ciebie, ciebie i ciebie! To było miłe kilka godzin, jakie spełniłem z żółwiami przy zabawie z Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge. Fanów nawalanek namawiać do zakupu nie trzeba, a wszyscy inni też powinni się dobrze bawić, szczególnie jeśli macie znajomych, z którymi wspólnie zaprowadzicie porządek na ulicach Nowego Jorku lub z którymi pościgacie się w osiąganiu jak najlepszych wyników na tablicy. Udany powrót do korzeni, chociaż trochę zbyt krótki, nawet przy tak niskiej cenie.
  Criterion 1
  2
  3

  Kliknij, aby dodać komentarz

  Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

  Zostaw komentarz

  Dołącz do nas!

  Gorące wpisy

  Nintendo Switch

  Idzie Luty, szykuj bu... Nintendo Switch! W drugim miesiącu tego roku będzie w co grać! Szczególnie jeśli jesteś fanem JRPG.

  Recenzje

  W końcu się doczekałem! Pierwsze zajawki prototypu Moonridera pojawiły się prawie trzy lata temu. W tym okresie miałem już zaliczone dwie poprzednie produkcje JoyMashers...

  Nintendo Switch

  Pokemony to zwierzęta, a Digimony to przyjaciele. A Digimon Survive to dobra mieszanka nowelki i strategicznego RPG-a.

  Nintendo Switch

  Pora ostatecznie pożegnać się z 2022 rokiem! Wspólnie z wami wybraliśmy najważniejsze gry, jakie zostały wydane w zeszłym roku.

  Nintendo Switch

  No kto by się spodziewał takiego obrotu spraw? Wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku ponownie będzie w co grać na Nintendo Switch!

  Podsumowanie

  Koniec roku oznacza czas podsumowań! Kilku śmiałków postanowiło odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie do poprzednich 12 miesięcy.

  1. Dzięki za reckę. Miałem tą grę na uwadze bo podoba mi się styl graficzny, no i to RPG. Podobnie jak…

  Najnowsze posty na forum

  Recent Topics

  Ankieta

  Co padnie Waszym łupem w lutym 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

  Pokaż wyniki

  Loading ... Loading ...

  Nadchodzące wydarzenia

  Crossroads Inn

  Data: 28 lutego, 2023
  Godzina: 12:00 am - 12:00 am
  Premiera

  W Crossroads Inn wcielasz się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do Twoich zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających Cię gości. Planuj z wyprzedzeniem, dogadzaj różnym grupom społecznym odwiedzającym twój lokal, miej również baczenie na […]

  The Legend of Zelda: Tears of Kingdom

  Data: 12 maja, 2023
  Godzina: 12:00 am - 12:00 am
  Premiera

  W tej kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild miejsce akcji przygody Linka zostało rozszerzone o niebo nad rozległymi ziemiami Hyrule. A więcej o grze roku 2023 dowiemy się pewnie wkrótce.

  Story of Seasons: A Wonderful Life

  Data: 30 czerwca, 2023
  All-day event
  Premiera

  Twoje nowe życie zaczyna się w Zapomnianej Dolinie, spokojnej społeczności, w której kiedyś twój ojciec i jego przyjaciel Takakura marzyli o prowadzeniu farmy. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami doliny i wypełniając dziedzictwo ojca, będziesz wieść beztroskie życie na farmie, uprawiając rośliny i hodując zwierzęta. W miarę upływu pór roku znajdziesz swojego partnera na całe życie, razem […]

  Zobacz też

  Nintendo Switch

  Sprawdźcie, jak wyglądają żółwie w akcji. Dodatkowo potwierdzono wydanie fizyczne w USA, Europie i Azji.

  Nintendo Switch

  Moda na powroty znanych klasyków nie przemija. Tym razem do trendu postanowił dołączyć się Disney, który po nabyciu Lucasa wraz z licencjami ma sporo...

  Nintendo Switch

  Kolejna dawka magicznej krainy Ys, jeszcze w tym roku!

  Nintendo Switch

  Wraz z końcem kwietnia na ulicę powróci wściekłość. Cztery.