GrimGrimoire OnceMore wraca do żywych

Magicy 2D z Vanillaware wskrzeszają swoje dzieło z PlayStation 2 i w lipcu w Japonii wydadzą remaster na Nintendo Switch.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że GrimGrimoire dostanie zremasterowaną wersję OnceMore na Nintendo Switch, a dzisiaj mamy pierwsze oficjalne informacje na ten temat. Przede wszystkim nie wiemy jeszcze, czy i kiedy gra trafi na Zachód, natomiast w Japonii zadebiutuje 28 lipca.

Gra pierwotnie została wydana w 2007 roku na PlayStation 2, wcielamy się w niej w Lillet czarodziejkę, która stara się zapobiec tragedii, jaka ma się wydarzyć w ciągu następnych pięciu dni. GrimGrimoire OnceMore to strategia czasu rzeczywistego, w której wykorzystuje przywołane z pomocą Grimoire (księga wiedzy magicznej) familiary do walki z chowańcami wroga. Może przywołać wiele różnych stworzeń, np. wróżki lub golemy, a każde z nich będzie miało unikalne zdolności.

GrimGrimoire OnceMore otrzyma nowe ulepszona grafiki w wysokiej rozdzielczości, o aktualnych proporcjach obrazu. Do gry został nagrany zupełnie nowy dubbing i będzie on nie tylko obecny podczas opowiadania historii, ale także w trakcie walk. Twórcy postanowili też odświeżyć rozgrywkę i dodać dwa nowe systemy: Great Magic i Skill Tree, które powinno ułatwić skomplikowanie oryginału. W GrimGrimoire OnceMore nie zabraknie galerii, w której przejrzymy wszystkie grafiki z gry, oraz te koncepcyjne stworzone podczas prac nad tytułem. To nie wszystkie zmiany względem oryginału, ponieważ możliwe jeszcze będzie przyspieszenie rozgrywki, oraz wykonanie zapisu w samym środku potyczek. Do gry zostanie również dodany nowy poziom trudności – Hard.

Za przywrócenie gry do życia odpowiadają jej oryginalni twórcy z Vanillaware, a wydaniem remastera zajmie się Nippon Ichi Software.

Dodaj komentarz