Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Japonia

GrimGrimoire OnceMore wraca do żywych

Magicy 2D z Vanillaware wskrzeszają swoje dzieło z PlayStation 2 i w lipcu w Japonii wydadzą remaster na Nintendo Switch.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że GrimGrimoire dostanie zremasterowaną wersję OnceMore na Nintendo Switch, a dzisiaj mamy pierwsze oficjalne informacje na ten temat. Przede wszystkim nie wiemy jeszcze, czy i kiedy gra trafi na Zachód, natomiast w Japonii zadebiutuje 28 lipca.

Gra pierwotnie została wydana w 2007 roku na PlayStation 2, wcielamy się w niej w Lillet czarodziejkę, która stara się zapobiec tragedii, jaka ma się wydarzyć w ciągu następnych pięciu dni. GrimGrimoire OnceMore to strategia czasu rzeczywistego, w której wykorzystuje przywołane z pomocą Grimoire (księga wiedzy magicznej) familiary do walki z chowańcami wroga. Może przywołać wiele różnych stworzeń, np. wróżki lub golemy, a każde z nich będzie miało unikalne zdolności.

GrimGrimoire OnceMore otrzyma nowe ulepszona grafiki w wysokiej rozdzielczości, o aktualnych proporcjach obrazu. Do gry został nagrany zupełnie nowy dubbing i będzie on nie tylko obecny podczas opowiadania historii, ale także w trakcie walk. Twórcy postanowili też odświeżyć rozgrywkę i dodać dwa nowe systemy: Great Magic i Skill Tree, które powinno ułatwić skomplikowanie oryginału. W GrimGrimoire OnceMore nie zabraknie galerii, w której przejrzymy wszystkie grafiki z gry, oraz te koncepcyjne stworzone podczas prac nad tytułem. To nie wszystkie zmiany względem oryginału, ponieważ możliwe jeszcze będzie przyspieszenie rozgrywki, oraz wykonanie zapisu w samym środku potyczek. Do gry zostanie również dodany nowy poziom trudności – Hard.

Za przywrócenie gry do życia odpowiadają jej oryginalni twórcy z Vanillaware, a wydaniem remastera zajmie się Nippon Ichi Software.

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Idzie Luty, szykuj bu... Nintendo Switch! W drugim miesiącu tego roku będzie w co grać! Szczególnie jeśli jesteś fanem JRPG.

Recenzje

W końcu się doczekałem! Pierwsze zajawki prototypu Moonridera pojawiły się prawie trzy lata temu. W tym okresie miałem już zaliczone dwie poprzednie produkcje JoyMashers...

Nintendo Switch

Pokemony to zwierzęta, a Digimony to przyjaciele. A Digimon Survive to dobra mieszanka nowelki i strategicznego RPG-a.

Nintendo Switch

Pora ostatecznie pożegnać się z 2022 rokiem! Wspólnie z wami wybraliśmy najważniejsze gry, jakie zostały wydane w zeszłym roku.

Nintendo Switch

No kto by się spodziewał takiego obrotu spraw? Wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku ponownie będzie w co grać na Nintendo Switch!

Podsumowanie

Koniec roku oznacza czas podsumowań! Kilku śmiałków postanowiło odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie do poprzednich 12 miesięcy.

  1. Dzięki za reckę. Miałem tą grę na uwadze bo podoba mi się styl graficzny, no i to RPG. Podobnie jak…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w lutym 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Crossroads Inn

Data: 28 lutego, 2023
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

W Crossroads Inn wcielasz się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do Twoich zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających Cię gości. Planuj z wyprzedzeniem, dogadzaj różnym grupom społecznym odwiedzającym twój lokal, miej również baczenie na […]

The Legend of Zelda: Tears of Kingdom

Data: 12 maja, 2023
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

W tej kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild miejsce akcji przygody Linka zostało rozszerzone o niebo nad rozległymi ziemiami Hyrule. A więcej o grze roku 2023 dowiemy się pewnie wkrótce.

Story of Seasons: A Wonderful Life

Data: 30 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Twoje nowe życie zaczyna się w Zapomnianej Dolinie, spokojnej społeczności, w której kiedyś twój ojciec i jego przyjaciel Takakura marzyli o prowadzeniu farmy. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami doliny i wypełniając dziedzictwo ojca, będziesz wieść beztroskie życie na farmie, uprawiając rośliny i hodując zwierzęta. W miarę upływu pór roku znajdziesz swojego partnera na całe życie, razem […]

Zobacz też

Japonia

Strategia czasu rzeczywistego od Vanillaware wygląda coraz ciekawiej i mamy nadzieję, że gracze z Europy nie będą musieli długo czekać.

Japonia

Tantei Bokumetsu to gra detektywistyczna za która stoi Nippon Ichi Software. Gra będzie miała swoją premierą w Japonii 27 maja, a nasi azjatyccy bracia...

Japonia

Aktualizacja NIS wrzucił do internetu pierwszą wideo zapowiedź Shin Hayarigami 3. Shin Hayarigami 3 to już trzecia część (szok) serii horrorów w koncepcji wizualnej...

Japonia

Jeśli czekaliście na więcej informacji o The Wicked King and the Noble Hero, czyli nowym RPG od Nippon Ichi Software, to twórcy postanowili dzisiaj...