XEL zadebiutuje latem na Nintendo Switch

Inspirowaną Zeldami, pełna łamigłówek, eksploracji i zabawy z czasem platformówka, zabawi nas w gorącym okresie wakacyjnym.

XEL to przygodowa gra akcji osadzona w realiach science-fiction, która tego lata zadebiutuje na Nintendo Switch. Za grę odpowiada niemieckie studio Assemble Entertainment, które na swoim koncie ma Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don’t Dry oraz nie tak dawno wydane Endzone: A World Apart. W XEL odbędziemy podróż przez czas i przestrzeń, co będzie główną mechaniką gry. Poza tym możemy liczyć na akcję w stylu dobrze znanym posiadaczom Nintendo – ponieważ twórcy mocno inspirują się The Legend of Zelda.

Oficjalne informacje

Protagonistka gry, Reid, budzi się bez pamięci jako rozbitek na tajemniczej planecie. XEL prezentuje wspaniały trójwymiarowy świat sci-fi fantasy, który musi ona zwiedzić, aby dowiedzieć się, kim jest i skąd pochodzi. Podczas podróży Reid spotka mnóstwo uroczych postaci, weźmie udział w walkach z widokiem z góry w celu oczyszczenia podziemi oraz będzie musiała znaleźć i ulepszyć przedmioty, które pozwolą jej przemierzać czas i przestrzeń. Zgłębiając świat XEL, bohaterka odkryje niekończący się krąg niebezpieczeństwa – czy zdoła go przełamać, czy na zawsze będzie jego więźniem?
    Kluczowe elementy:

  • Zróbmy to od nowa po staremu – Retrorozgrywka łączy się ze współczesnością w trójwymiarowej grze akcji z widokiem z lotu ptaka. Gameplay składa się z dopracowanego i sprawiającego frajdę systemu walki pełnego uników, parowania i sprytnych gadżetów.
  • Przygoda w czasie i przestrzeni – zwiedź tajemniczy świat XEL i odkryj jego mroczną przeszłość. Opanuj technikę podróży w czasie i odblokuj tajemnice podczas eksplorowania wymagających podziemi.
  • Audiowizualnie zgub się w czasie – muzyka autorstwa Gidona Wolffa to doskonały akompaniament do żywych i barwnych krajobrazów w XEL, które od podstaw stworzył zespół pełnych pasji indie deweloperów.

Dodaj komentarz