Co na nas czeka w Nintendo Switch Sports?

Nowy film przybliża nam wszystkie szczegóły i elementy, jakie znajdą się w kontynuacji Wii Sports z 2006 roku!

Już za niespełna miesiąc, bo 29 kwietnia 2022 roku zadebiutuje Nintendo Switch Sports. Jest to najnowsza propozycja dla fanów gier wykorzystujących ruch, nad którą pracują specjaliści z Nintendo EPD. Pierwszy trailer przedstawił nam następujące dyscypliny, w jakich weźmiemy udział: Tennis, Bowling, Chambara (walki na 'miecze’), Piłka Nożna, Badminton, Siatkówka, a w przyszłej aktualizacji dodany zostanie jeszcze Golf. Nowy trailer przybliża nam wszystkie szczegóły tej kontynuacji hitu z Wii.

Akcja gry dzieje się w sportowej placówce Spocco Square, stworzonej specjalnie dla gry Nintendo Switch Sports. Na początku przybliżone zostały wszystkie sporty i pokazano jakie ruchy będą dostępne w poszczególnych dyscyplinach. Po krótkim przedstawieniu wspomniano o rozgrywce wieloosobowej. W Nintendo Switch Sports zagramy lokalnie na podzielonym ekranie lub przez sieć. Wspólnie bawić będzie się mogło do 16 osób jednocześnie! Nasze postępy w grze online nie pozostaną bez echa i po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów rankingowych, będziemy mogli wziąć udział w prestiżowej profesjonalnej lidze. Droga na szczyt nie będzie prosta, ponieważ będziemy musieli zdobyć aż 12 rang. W trakcie filmu pokazano również, w jaki sposób nadamy naszej grywalnej postaci – własne ja. Będziemy mogli wybrać kolor oczu/włosów, fryzurę, strój i inne dodatki. Jeśli stworzyliśmy naszego Mii, to możemy go użyć w grze zamiast tworzenia postaci. Rozgrywka przez sieć będzie nas także nagradzać punktami, które po zdobyciu określonej ich ilości, zamieni się w nagrodę – ciuszki do kustomizacji.

Nintendo Switch Sports jest już dostępne w eShopie, gdzie preorder został wyceniony na 170 zł. Do sprzedaży trafi również wersja pudełkowa, w której skład oprócz gry wchodzi również pasek na nogę, dedykowany rozgrywce piłkarskiej.

Dodaj komentarz