Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Flat Kingdom Paper’s Cut Edition zawita na konsole

Platformowa przygoda w papierowym królestwie

Pierwotnie Flat Kingdom Paper’s Cut Edition pojawił się kilka lat temu na blaszakach, gdzie gra zgarnęła bardzo dobre oceny w okolicach ósemki i wyżej. Teraz za sprawą niezależnego wydawcy Ratalaika Games i dewelopera Fat Panda Games tytuł trafi też na konsole. Graficznie gra nawiązuje do stylu Paper Mario, gdzie wszystko jest z papieru. Flat Kingdom jest spokojnym królestwem, które egzystuje w świecie 2D, ale nie zawsze tak było. W zamierzchłych czasach kraina ta była nękana przez złowrogi Trzeci Wymiar. Kiedy sytuacja była dramatyczna i nadzieja powoli wygasała, pojawił się potężny i mądry mag, który stworzył sześć magicznych klejnotów, które pozwoliły utrzymać płaską strukturę Flat Kingdom i oddalić zagrożenie 3D. Błogi pokój panował przez długi czas, ale nic nie trwa wiecznie! Zamaskowany złodziej Hex porwał księżniczkę, a przy okazji przywłaszczył sobie jeden z magicznych klejnotów. Trzeci Wymiar został uwolniony i znów zaczyna szerzyć chaos. W tym momencie gracz wcieli się małego, acz dzielnego Flata, który potrafi zmieniać swój kształt i postara się opanować beznadziejną sytuację!

Flat Kingdom Paper’s Cut Edition jest platformową grą akcji z elementami logicznymi. Dzięki zmienności kształtu głównego bohatera będzie można powalić każdego przeciwnika i pokonać każdą przeszkodę na drodze. Gra wykorzystuje system papier-kamień-nożyce, gdzie ostre trójkąty pokonują miękkie koła, ciężkie kwadraty wygrywają z delikatnymi trójkątami, a mobilne koła mogą triumfować nad wolnymi kwadratami. Więc przydadzą się nie tylko zręczne palce, ale także spora doza główkowania!  W grze jest też sporo do zbierania i odkrywania sekretnych poziomów. Warto też podkreślić, że za ścieżkę dźwiękową jest odpowiedzialny Manami Matsumae, który skomponował utwory do kilku Mega-Manów i Shovel Knight.

Gra zadebiutuje w wersji cyfrowej 1 kwietnia i będzie dostępna w cenie około 40 zł.

#Zwiastun Flat Kingdom Paper’s Cut Edition

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Czerwiec już za rogiem, a jeśli nie wsiąknęliście w przygodę Linka, to może znajdziecie coś innego dla siebie, a będzie z czego wybierać.

Nintendo Switch

Spojrzenie okiem nie-fana serii Zelda. Czy noob odnajdzie się w tej okrzykniętej jedną z najlepszych gier wszechczasów?

Nintendo Switch

Ostatnie wakacje Ryzy już za mną. Ja już wiem, jak wygląda zwieńczenie tej trylogii a wy, jeśli nie graliście, to możecie o tym przeczytać.

Recenzje

Mezoamerykańska przygoda dla początkujących fanów platformówek akcji

Po godzinach

O Zeldzie i tylko o Zeldzie!

Po godzinach

Czyli początki Elanczewskiego z serią The Legend of Zelda

  1. Wspaniałe Żyćko kusi, zwłaszcza patrząc na cenę wersji cyfrowej... no i w pudełku też będzie nieco tańsze niż typowa premiera…

  2. Zainteresowałby mnie tylko Etrian Odyssey 3 z tej kolekcji etrianowej (jedyna część której nie przeszedłem) ale nie teraz. Kupię jak…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w czerwcu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

cze72023

Nocturnal

All-day event
Premiera
cze82023

MotoGP 23

All-day event
Premiera
cze82023

Summer Game Fest 2023 Showcase Event

Godzina: 9:00 pm
Showcase
Event_Summer-Game-Fest-2023-Kickoff-Inits_06-08-23

Zobacz też

Nintendo Switch

Steampunkowa epoka wiktoriańska z kawą zamiast herbaty w centrum uwagi

Nintendo Switch

Prawdziwa akcja shinobi, nie żadna podrabiana