[Aktualizacja] Koniec z zakupami w eShopie na 3DSie i Wii U

[Aktualizacja#1]

Europejski oddział Nintendo też potwierdził tę informację.


Od kwietnia 2023 r. nie będzie już możliwe robienie zakupów w sklepie Nintendo eShop na systemie Wii U oraz na konsolach z rodziny Nintendo 3DS. Nie będzie już również możliwości pobierania darmowej zawartości, w tym wersji demonstracyjnych gier. Powoli usługa wirtualnego sklepiku jest wygaszana na tych platformach. Jeżeli macie jeszcze w planach zakup jakichś gier, które są tylko dostępne w eShopie, to jest to ostatni dzwonek.

Poniżej lista kroków, które Nintendo podejmie jeszcze w tym roku w sprawie eShopu:

  • Od 23 maja 2022 r. nie będzie już możliwe dodawanie środków do konta w Nintendo eShop na Wii U lub konsolach z rodziny Nintendo 3DS za pomocą karty kredytowej.
  • Od 29 sierpnia 2022 r. nie będzie już można używać kart Nintendo eShop Card do dodawania środków do konta w Nintendo eShop na Wii U lub konsolach z rodziny Nintendo 3DS. Nadal będzie można jednak realizować kody do pobrania do końca marca 2023 roku.
  • Użytkownicy, którzy połączą swój portfel Nintendo Network ID (używany z systemami Wii U i rodziną Nintendo 3DS) z portfelem konta Nintendo (używanym z rodziną systemów Nintendo Switch), mogą używać współdzielonego salda do kupowania zawartości na dowolnym z tych systemów do końca marca 2023 r. Po tym czasie saldo będzie można wykorzystać wyłącznie do zakupu zawartości na systemach z rodziny Nintendo Switch.

Zmiany w Nintendo eShop na Wii U i rodzinie systemów Nintendo 3DS wejdą jednocześnie w życie w każdym oprogramowaniu na tych platformach, w których można dokonywać zakupów, takich jak StreetPass Mii Plaza, Theme Shop czy Nintendo Badge Arcade.

Jedyną pozytywną informacją jest to, że po marcu 2023 r. nadal będziemy mogli ponownie pobierać zakupione gry i DLC, otrzymywać aktualizację oprogramowania i cieszyć się grą online na tych sprzętach. Co więcej, niektórych aplikacji, takich jak Pokémon Bank, po tej dacie będzie można używać za darmo.

Oczywiście żadna z powyższych rzeczy nie będzie dotyczyła eShopu dostępnego na Nintendo Switch.

Aktualne informacje pochodzą od NoA, ale kwestią czasu jest, aż podobne oświadczenie wyda europejski oddział japońskiego giganta.

6 komentarzy

  1. Ninny z tej okazji uruchomiło fajna stronkę gdzie można sprawdzić statystki z wiiu i 3Ds.
    Aż mi się przypomniały nasze 3DSowe zjazdy i spotkania 🙂
    Zróbcie newsa osobnego o tym może do pochwalenia się swoimi wspomnieniami 🙂 może jakiś stary użytkownik się pojawi taki jak ja który z tej okazji sobie przypomni o naszym starym ukochanym my3ds.pl 😉

    https://my-nintendo-3ds-wiiu-memories.nintendo.com/en-GB/index.html#top

Dodaj komentarz