Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Różności

Clockwork Aquario ustanawia rekord Guinessa

Ponad 30 lat pomiędzy rozpoczęciem prac a premierą to nie lada wyczyn

Kojarzycie Duke Nukem Forever? Jeśli tak, to pewnie nie z powodu jakości, a długiego czasu powstawania tej gry. Produkcja czwartej odsłony przygód Księcia zajęła studiu 3D Realms aż 15 lat. Długo, nieprawdaż?

Długo, ale okazuje się, że da się dłużej. Obecnym rekordzistą jest Clockwork Aquario, które znajdowało się w produkcji od… 1991 roku. Prace nad grą nie trwały oczywiście czas czas — odpowiedzialne za tę platformówkę studio Westone Bit Entertainment musiało wstrzymać prace w 1993 roku z powodu rozkazu od SEGI, która uznała, że w epoce automatowych bijatyk i gier 3D nie ma ona już racji bytu.

W 2017 roku prawa do tytułu przejęło jednak Strictly Limited Games, a do jego wskrzeszenia zatrudniono studio ININ Games oraz… tak, część byłych pracowników studia Westone! Oto co miał do powiedzenia na ten temat Ryuichi Nishizawa, współzałożyciel studia Westone i twórca serii Wonder Boy, który uczestniczył w pracach nad zrekonstruowaniem gry:

Chciałbym oddać szacunek i wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy ciężko pracowali nad przywróceniem Clockwork Aquario. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że ta gra jest dziełem sztuki 2D, w które ówcześni artyści zajmujący się grafiką pikselową włożyli swoje serca i dusze. Byłbym szczęśliwy, gdyby ludzie to docenili i cieszyli się grą.

Ostatecznie Clockword Aquario pojawiło się w sprzedaży na PS4 i Switchu pod koniec listopada tego roku i zgarnęło rekord Guinessa w kategorii „najdłuższy czas pomiędzy rozpoczęciem pracy nad grą wideo a jej premierą”. I raczej nieprędko ktoś mu go odbierze.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. PierreLuc87

    9 grudnia, 2021 at 1:18 pm

    Madness!

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Sticky Post

Dla wszystkich spragnionych piłkarskich zmagań (tych niespragnionych też), mamy konkurs, gdzie za odpowiedzi na dwa pytania można wygrać koszulki, szaliki i plakaty!

Nintendo Switch

Teenage Mutant Ninja Turtles! Cowabunga! Żółwie Ninja wróciły naładowane mocą po same skorupy, niestety na niezbyt długo.

Nintendo Switch

Mario Strikers: Battle League Football to przyjemny powrót na małe boiska, piękne trybuny i pustą zawartość.

Nintendo Switch

Zanim przyjdzie nam zabrać się za głównie danie, Eiyuden Chronicles: Rising postara się przedstawić to i owo w uniwersum.

Nintendo Switch

Może szybka partyjka w karty?

Nintendo Switch

Wonder Boy, what is the secret of your power?

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w czerwcu 2022? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Squish

Data: 28 czerwca, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Upiorna, gąbczasta i szybka gra towarzyska, w której ty i maksymalnie trzech lepkich przyjaciół bawicie się w podziemnej krypcie, spadając na siebie. Musisz pchać bloki, robić uniki i skakać, aby przetrwać szaleństwo i zgnieść przeciwników. Ostatnia pozycja Skelegoo zabiera wszystko!

Monster Hunter Rise: Sunbreak

Data: 30 czerwca, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Dzięki temu ogromnemu rozszerzeniu świat Monster Hunter Rise staje się jeszcze większy i ciekawszy. Wprowadza ono nowe potwory, lokalizacje i nie tylko! W trakcie wydarzeń rozgrywających się w Monster Hunter Rise okrzyknięto Cię „Nieulękłym Płomieniem Kamury”. Teraz musisz wyruszyć w rejs, by odkryć źródło potwornego zamorskiego zagrożenia, które zawisło nad królestwem! Docierając do Posterunku Elgado, […]

Neon White

Data: 30 czerwca, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Neon White to ukazywana z perspektywy pierwszej osoby, błyskawiczna gra akcji o zabijaniu demonów w Niebiosach. Grasz jako White – zabójca wyrwany z otchłani Piekła, który otrzymał możliwość pozostania w Niebiosach. Zabójcy, z którymi rywalizujesz, wydają się znajomi… Czyżby zdarzyło Ci się spotkać ich wcześniej? W grze gracz będzie gromadził Karty Duszy i wymieniał je […]

Zobacz też

Recenzje

Automatowa przygoda w Twoim domu!

Nintendo Switch

To miał być najgorętszy tydzień! Nie był, ale też było ciepło

Nintendo Switch

Jak prezentuje się gra, mająca swoje początki w roku, w którym powstała Unia Europejska?