Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Metroid Dread z pierwszymi recenzjami. Jest… tak, jak można się było spodziewać

Ocen akurat nie trzeba się bać

Premiera Metroid Dread, kolejnej części przygód galaktycznej łowczyni nagród Samus Aran, nastąpi już 8 października. Dziś w sieci pojawiły się pierwsze recenzje. Średnia na portalu Metacritic wynosi obecnie 88 punktów. Co mają do powiedzenia profesjonalni recenzenci?

Recenzent serwisu Screen Rant przyznał nowej grze hiszpańskiego studia MercurySteam maksymalną notę:

Metroid Dread to natychmiastowy klasyk. Połączenie eksploracji, walki, rozwiązywania zagadek oraz oszczędnie, ale umiejętnie dozowanych elementów fabuły składa się na jedno z najbardziej angażujących doświadczeń na Nintendo Switchu.

Serwis Gameblog.fr wystawił nieco niższą notę dziewiątkę. Została ona uzasadniona w następujący sposób:

Dzięki Metroid Dread MercurySteam przywraca serię do korzeni, dostarczając mocną, zwartą i sprytnie zaprojektowaną przygodę 2D. Dzięki wysokiemu, ale zbalansowanemu poziomowi trudności Samus staje się coraz silniejsza, lepsza w rozszyfrowywaniu łamigłówek i starciach z bossami tylko po to, by sprawiać wrażenie bezbronnej podczas ucieczki przed nowymi robotami EMMI. To z pewnością klasyczna przygoda, ale wszystkie elementy zostały tu doprowadzone do granic możliwości na lepsze. Co za przejażdżka.

Najniższe na tę chwilę noty to nadal solidne siódemki. Oto co ma do powiedzenia na temat gry recenzent portalu Digitally Downloaded:

Pozostawiam Metroid Dread wewnętrznie rozdarty. Z jednej strony uważam, że jest zasadniczo dobrze zaprojektowany, a główne elementy rozgrywki robotyczni prześladowcy zostali pięknie wpleceni w formułę serii. Z drugiej strony ta formuła zaczyna już nieco uwierać, a Dread nie robi wystarczająco wiele, by ją zrewitalizować. Dread jest w porządku. Po prostu jak na grę, na którą fani czekali od lat, nie zapada w pamięć wystarczająco dobrze.

Nasza recenzja Metroid Dread już niebawem. Pozostańcie nastrojeni.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Clavius

    6 października, 2021 at 6:32 pm

    Podobało mi się to co widziałem na trailerze ale nie będę kupować tej części. Jakoś metroidy to nie mój gatunek gier.

  2. Goral

    7 października, 2021 at 2:51 pm

    To już jutro. Ostatni Metroid 2D na telewizorze powstał w 1994 roku. Jestem ciekaw zagadek i gameplay’u i nie mogę się doczekać by pocelować laserem przez Samus, podobno teraz nawet w biegu tak jak i wyprowadzanie kontry. Dopasowałem sobie nawet urlop z premierą gry.

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Zobacz też

Nintendo 3DS

W najnowszym numerze Nintendo Power zrecenzowano kilka nadchodzących gier na Nintendo 3DS i DS/Dsi w tym długo wyczekiwany tytuł od WayForward – Aliens: Infestation...

Nintendo 3DS

Do premiery Nintendo 3DS pozostał blisko miesiąc, jednakże redakcja Famitsu miała już okazję zagrać w kilka pełnoprawnych wersji  startowych tytułów, którym wystawiła noty. Wyglądają...