Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Metroid Dread z pierwszymi recenzjami. Jest… tak, jak można się było spodziewać

Ocen akurat nie trzeba się bać

Premiera Metroid Dread, kolejnej części przygód galaktycznej łowczyni nagród Samus Aran, nastąpi już 8 października. Dziś w sieci pojawiły się pierwsze recenzje. Średnia na portalu Metacritic wynosi obecnie 88 punktów. Co mają do powiedzenia profesjonalni recenzenci?

Recenzent serwisu Screen Rant przyznał nowej grze hiszpańskiego studia MercurySteam maksymalną notę:

Metroid Dread to natychmiastowy klasyk. Połączenie eksploracji, walki, rozwiązywania zagadek oraz oszczędnie, ale umiejętnie dozowanych elementów fabuły składa się na jedno z najbardziej angażujących doświadczeń na Nintendo Switchu.

Serwis Gameblog.fr wystawił nieco niższą notę dziewiątkę. Została ona uzasadniona w następujący sposób:

Dzięki Metroid Dread MercurySteam przywraca serię do korzeni, dostarczając mocną, zwartą i sprytnie zaprojektowaną przygodę 2D. Dzięki wysokiemu, ale zbalansowanemu poziomowi trudności Samus staje się coraz silniejsza, lepsza w rozszyfrowywaniu łamigłówek i starciach z bossami tylko po to, by sprawiać wrażenie bezbronnej podczas ucieczki przed nowymi robotami EMMI. To z pewnością klasyczna przygoda, ale wszystkie elementy zostały tu doprowadzone do granic możliwości na lepsze. Co za przejażdżka.

Najniższe na tę chwilę noty to nadal solidne siódemki. Oto co ma do powiedzenia na temat gry recenzent portalu Digitally Downloaded:

Pozostawiam Metroid Dread wewnętrznie rozdarty. Z jednej strony uważam, że jest zasadniczo dobrze zaprojektowany, a główne elementy rozgrywki robotyczni prześladowcy zostali pięknie wpleceni w formułę serii. Z drugiej strony ta formuła zaczyna już nieco uwierać, a Dread nie robi wystarczająco wiele, by ją zrewitalizować. Dread jest w porządku. Po prostu jak na grę, na którą fani czekali od lat, nie zapada w pamięć wystarczająco dobrze.

Nasza recenzja Metroid Dread już niebawem. Pozostańcie nastrojeni.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Clavius

    6 października, 2021 at 6:32 pm

    Podobało mi się to co widziałem na trailerze ale nie będę kupować tej części. Jakoś metroidy to nie mój gatunek gier.

  2. Goral

    7 października, 2021 at 2:51 pm

    To już jutro. Ostatni Metroid 2D na telewizorze powstał w 1994 roku. Jestem ciekaw zagadek i gameplay’u i nie mogę się doczekać by pocelować laserem przez Samus, podobno teraz nawet w biegu tak jak i wyprowadzanie kontry. Dopasowałem sobie nawet urlop z premierą gry.

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Publicystyka

Oczywiście dalszy rozwój Nintendo Switch Online jest jak najbardziej pożądany przez fanów, ale nikt się chyba nie spodziewał, że Nintendo obierze taki kierunek

Nintendo Switch

Czy morderstwo ważnego polityka zachwieje całym układem planetarnym?

Nintendo Switch

Pełni nadziei redaktorzy wyłaniają na jakie tytuły najmocniej czekają w przyszłym roku. Nie piszą tylko o tych zapowiedzianych!

Nintendo Switch

Oj będzie w co grać! Mam nadzieję, że zredukowaliście wasze kupki wstydu, bo w 2022 roku nie będzie zbyt dużo okazji na ich pomniejszenie.

Nintendo Switch

JRPG z fabułą prezentującą młodość wyglądających jak żywe dziewcząt, opartą o motywy ludzkiej tożsamości i więzi!

Nintendo Switch

Ankieta zakończona, głosy podliczone. Panie i panowie... MAMY ZWYCIĘZCÓW!

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co sądzicie o premierach na 2022 rok?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Ghostrunner: Project_Hel

Data: 27 stycznia, 2022
Premiera

Początkowo planowany jako mniejsza zawartość do pobrania, „Project_Hel” rozrósł się do pełnej wersji Ghostrunnera. Przejmij kontrolę nad Helem, jednym z bossów oryginalnej gry, który schodzi z Wieży Dharmy na własną krwawą misję. Zaprojektowana, aby spodobać się nowym graczom i weteranom, jest bardziej zorientowana na walkę w porównaniu z Ghostrunnerem.

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2

Data: 27 stycznia, 2022
Premiera

Wkrocz w nowy szczyt akcji 2D! Luminous Avenger iX 2 przenosi oryginalną, szybką i stylową rozgrywkę akcji 2D na wyższy poziom, gdy Copen przedziera się przez wrogów w swojej nowej formie „Break-Shift”. Jego nowe zdolności destrukcyjne sprawiają, że szybka akcja jest bardziej satysfakcjonująca niż kiedykolwiek!

Dwuwymiarowa gra w stylu Metroidvania opracowana pod nadzorem Ryo Mizuno, przedstawiająca historię Deedlit i wydarzenia poprzedzające Record of Lodoss War: Diadem of the Covenant. Użyj różnych broni i mocy duchowych, aby rozwikłać tajemnicę labiryntu.

Zobacz też

Nintendo Switch

Co słychać u Samus po 19-letniej rozłące?

Nintendo 3DS

W najnowszym numerze Nintendo Power zrecenzowano kilka nadchodzących gier na Nintendo 3DS i DS/Dsi w tym długo wyczekiwany tytuł od WayForward – Aliens: Infestation...

Nintendo 3DS

Do premiery Nintendo 3DS pozostał blisko miesiąc, jednakże redakcja Famitsu miała już okazję zagrać w kilka pełnoprawnych wersji  startowych tytułów, którym wystawiła noty. Wyglądają...