Gust Studios dało radę z ostatnimi częściami Atelier Ryza, co z kolei zachęciło Koei Tecmo do dania zielonego światła, na kontynuację przygód innej alchemiczki. Wybór padł na Sophie z Kirchen Bells, która w 2015 roku zauroczyła graczy na całym świecie swoją przygodą z tajemniczą książką. 25 lutego 2022 roku wszyscy chętni będą mogli zagrać w Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream, które trafi również na Nintendo Switch.
Tajemnicza historia tajemniczego snu…Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream kontynuuje historię wielu przygód Sophie i Plachty. Po opuszczeniu rodzinnego miasta Sophie, Kirchen Bell, para odkrywa ogromne drzewo identyczne z tym, które Plachta widział we śnie, a gdy się zbliżają, tajemniczy wir wciąga ich do środka. Sophie budzi się sama w ciekawym nowym świecie zwanym Erde Wiege i wkrótce słyszy o alchemiku Plachcie, który mieszka na obrzeżach miasta. Szokująco, kiedy Sophie przybywa do atelier, spotyka młodego entuzjastę alchemii o imieniu Plachta i chociaż alchemik ma tak samo na imię co jej przyjaciółka, to jednak nie rozpoznaje Sophie.
Kluczowe elementy:
-
Ulepszone turowe bitwy bez doczytywania danych!
- W turowych bitwach z udziałem sześciu postaci trzy z nich zajmują miejsce z przodu, a trzy z tyłu, tworząc dwa współpracujące ze sobą zespoły (multi-linked turn battles). Podczas przechodzenia z eksploracji do walki gra się już nie doczytuje, dzięki czemu rozgrywka jest płynna i dynamiczna (seamless battles).
- Gra wykorzystuje system syntezy panelowej, znany z innych gier z cyklu Mysterious, w którym materiały umieszcza się na panelu niczym puzzle, tworząc w ten sposób nowe przedmioty. Uzyskiwane efekty uzależnione są od tego, jakie materiały zostaną wykorzystane.
W grze występują dwa typy paneli do wyboru: panele zwykłe oraz panele ograniczone, o wyższym poziomie trudności syntezy.
Plansza panelu ograniczonego jest dość złożona, ale jeśli materiały zostaną umieszczone właściwie, w następstwie syntezy można otrzymać przedmioty o silniejszych efektach, niedostępne za pośrednictwem panelu zwykłego.
Dwa typy paneli do przeprowadzania syntezy!