Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Atelier Sophie powraca oficjalnie z kontynuacją!

Jednak nie będzie trylogii Ryzy, ale będzie za to inna kontynuacja.


Gust Studios dało radę z ostatnimi częściami Atelier Ryza, co z kolei zachęciło Koei Tecmo do dania zielonego światła, na kontynuację przygód innej alchemiczki. Wybór padł na Sophie z Kirchen Bells, która w 2015 roku zauroczyła graczy na całym świecie swoją przygodą z tajemniczą książką. 25 lutego 2022 roku wszyscy chętni będą mogli zagrać w Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream, które trafi również na Nintendo Switch.

Tajemnicza historia tajemniczego snu…
Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream kontynuuje historię wielu przygód Sophie i Plachty. Po opuszczeniu rodzinnego miasta Sophie, Kirchen Bell, para odkrywa ogromne drzewo identyczne z tym, które Plachta widział we śnie, a gdy się zbliżają, tajemniczy wir wciąga ich do środka. Sophie budzi się sama w ciekawym nowym świecie zwanym Erde Wiege i wkrótce słyszy o alchemiku Plachcie, który mieszka na obrzeżach miasta. Szokująco, kiedy Sophie przybywa do atelier, spotyka młodego entuzjastę alchemii o imieniu Plachta i chociaż alchemik ma tak samo na imię co jej przyjaciółka, to jednak nie rozpoznaje Sophie.

Kluczowe elementy:

    Ulepszone turowe bitwy bez doczytywania danych!

  • W turowych bitwach z udziałem sześciu postaci trzy z nich zajmują miejsce z przodu, a trzy z tyłu, tworząc dwa współpracujące ze sobą zespoły (multi-linked turn battles). Podczas przechodzenia z eksploracji do walki gra się już nie doczytuje, dzięki czemu rozgrywka jest płynna i dynamiczna (seamless battles).
  • Dwa typy paneli do przeprowadzania syntezy!

  • Gra wykorzystuje system syntezy panelowej, znany z innych gier z cyklu Mysterious, w którym materiały umieszcza się na panelu niczym puzzle, tworząc w ten sposób nowe przedmioty. Uzyskiwane efekty uzależnione są od tego, jakie materiały zostaną wykorzystane.
    W grze występują dwa typy paneli do wyboru: panele zwykłe oraz panele ograniczone, o wyższym poziomie trudności syntezy.
    Plansza panelu ograniczonego jest dość złożona, ale jeśli materiały zostaną umieszczone właściwie, w następstwie syntezy można otrzymać przedmioty o silniejszych efektach, niedostępne za pośrednictwem panelu zwykłego.

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Publicystyka

Oczywiście dalszy rozwój Nintendo Switch Online jest jak najbardziej pożądany przez fanów, ale nikt się chyba nie spodziewał, że Nintendo obierze taki kierunek

Nintendo Switch

Czy morderstwo ważnego polityka zachwieje całym układem planetarnym?

Nintendo Switch

Pełni nadziei redaktorzy wyłaniają na jakie tytuły najmocniej czekają w przyszłym roku. Nie piszą tylko o tych zapowiedzianych!

Nintendo Switch

Oj będzie w co grać! Mam nadzieję, że zredukowaliście wasze kupki wstydu, bo w 2022 roku nie będzie zbyt dużo okazji na ich pomniejszenie.

Nintendo Switch

JRPG z fabułą prezentującą młodość wyglądających jak żywe dziewcząt, opartą o motywy ludzkiej tożsamości i więzi!

Nintendo Switch

Ankieta zakończona, głosy podliczone. Panie i panowie... MAMY ZWYCIĘZCÓW!

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co sądzicie o premierach na 2022 rok?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Labyrinth Legend

Data: 18 stycznia, 2022
Premiera

Labyrinth Legend to RPG akcji z elementami hack and slash. Przeglądaj automatycznie generowane lochy, zbieraj potężny ekwipunek, i walcz z nieznanymi, groźnymi wrogami!

Blackwind

Data: 20 stycznia, 2022
Premiera

Blackwind to gra sci-fi akcji z widokiem z góry. Wcielasz się w niej w nastolatka uwięzionego w prototypowym pancerzu bojowym podczas inwazji obcych. Staw czoła wrogom, przerzedź ich szeregi i zaatakuj w desperackiej próbie powstrzymania tej inwazji planetarnej. Po zestrzeleniu statku kosmicznego Pandora James Hawkins – uwięziony w prototypowym pancerzu wojskowym Battle Frame – spada […]

Windjammers 2

Data: 20 stycznia, 2022
Premiera

25 lat później rzucanie latającymi dyskami w przeciwników jest nadal tak fajne, jak dawniej. Kontynuacja kultowego Windjammersa z NEOGEO, Windjammers 2 to idealne połączenie tego, co kochałeś w klasycznym tytule, z zupełnie nową mechaniką. Szybka, strategiczna, łatwa do nauczenia, ale trudna do opanowania. Dwójka podąża śladami pierwszej części i przywraca to, co sprawia, że seria […]

Zobacz też

Nintendo Switch

Poszukiwacz skarbów/kupiec melduje gotowość do akcji poszukiwawczej!

Nintendo Switch

Musou Ci u nas dostatek!

Recenzje

Krwawa jatka na najwyższych obrotach