Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Nintendo Direct 24.09.2021 Podsumowanie

Pora chomikować drobne w skarbonce!

I kolejny Nintendo Direct za nami! Co ciekawego pokazano na tej prezentacji? Możecie się z tym zapoznać na poniższej rozpisce.

Monster Hunter Rise Sunbreak

Data premiery: Lato 2022

W przyszłoroczne lato otrzymamy spore rozszerzenie do Monster Hunter Rise. W dodatku zwiedzimy nowe lokacje, zapolujemy na nowe potwory i poznamy dalszy ciąg fabuły. Żadnych dodatkowych szczegółów nie zdradzono. DLC będzie wymagało podstawki i będzie płatne.

Voice of Cards: The Isle Dragon Roars

Data premiery: 28 października 2021

Karciany RPG, za którym stoi nieokiełznany Yoko Taro, trafi już w przyszłym miesiącu na Nintendo Switch.

Actraiser Renaissance

Data premiery: dziś

Klasyk ze SNES-a trafi do eShopu w odświeżonej wersji. Actraiser łączy w sobie grę typu symulator boga i platformówkę akcji. Rozwijając swoją krainę po osiągnięciu określonego poziomu, będziemy mogli zejść z boskiego panteonu do naszych maluczkich poddanych i własnoręcznie odpędzić zło z tego świata. Bardzo ciekawy miks i pozycja, którą z pewnością warto się zainteresować.

Chocobo GP

Data premiery: 2022

Nie musicie już czekać na Mario Kart 9, bo na salony wjeżdża Chocobo GP. Sympatyczny kurak z serii Final Fantasy wraz z przyjaciółmi ruszy na pokręcone trasy. Będzie możliwość budowania własnych pojazdów z dostępnych komponentów oraz szereg zwariowanych dopałek, które mogą wywrócić wyścig do góry nogami.

Castlevania Advance Collection

Data premiery: dziś

Castlevania Advance Collection to kolejna składanka gier z cyklu Castlevania. W jej skład wejdą tytuły z Game Boy’a Advance – Circle of the Moon, Harmony of Dissonance i Aria of Sorrow – oraz Dracula X ze SNES-a. Wśród wprowadzonych udogodnień znajdziemy tu m.in. funkcję rewind, pozwalającą przewinąć postęp. Kolekcja dostępna jest już teraz w eShopie.

Kirby and the Forgotten Land

Data premiery: wiosna 2022

Kirby powraca do trójwymiaru. W trakcie swojej nowej przygody różowy kulek zwiedzi postapokaliptyczne pozostałości zapomnianej cywilizacji, używając przy tym dobrze znanych fanom serii ruchów i sztuczek.

Splatoon 3

Data premiery: 2022

Wrześniowy Direct był idealną okazją do tego, by przypomnieć nintendowej społeczności o nadchodzącym Splatoon 3. Nowy zwiastun zaprezentował fragmenty gameplay’u z klasycznego trybu Turf War (szpanując nowymi rozwiązaniami, jak chociażby krabowo-roboty) oraz trybu fabularnego.

Bayonetta 3

Data premiery: 2022

Po niepokojąco długim czasie oczekiwania fani najpopularniejszej wiedźmy w świecie gier w końcu doczekali się nowego materiału z Bayonetty 3. Wygląda dokładnie tak, jak powinna wyglądać Bayonetta. Zobaczcie zresztą sami:

Pozostałe gry

Animal Crossing New Horizons doczeka się nowego rozszerzenia w listopadzie. Co więcej, w październiku otrzymamy oddzielnego Directa na temat tej gry, więc szykujcie się na jeszcze większą dawkę zawartości.

Nowego wojownika do Super Smash Bros. Ultimate poznamy 5 października o 16:00 na specjalnym pokazie.

Disco Elysium: The Final Cutpojawi się 12 października w wersji cyfrowej. Pudełkowa wersja zadebiutuje na początku 2022 roku.

Star Wars: Knights of the Old Republic trafi do eShopu 11 listopada.

Dying Light 2: Cloud Version – trafi 4 lutego 2022 roku jako kolejna gra w chmurze. Tego samego dnia będzie dostępny trial umożliwiający przetestowanie gry.

Mario Golf:  Super Rushdarmowa aktualizacja #2 wprowadza do gry dwie nowe grywalne postacie – Koopa Troopa i Ninji – oraz dwa poziomy.

Disney Magical World 2: Enhanced Edition – remaster gry z 3DS-a zawierający wszystkie dodatki. Premiera zaplanowana jest na grudzień.

Hyrule Warriors: Age of Calamity Expansion Pass – druga fala rozszerzenia zadebiutuje 29 października. Wśród nowych grywalnych postaci znajdą się m.in. Purah i Robbie.

Mario Party Superstars – poznaliśmy nazwy trzech kolejnych plansz, które znajdą się w grze: Woody Woods, Yoshi’s Tropical Island oraz Horror Land. Ujawniono również tryb Mt. Minigames, w którym będziemy grać w same minigry, konkurując z innymi graczami online. Premiera 29 października.

Triangle Strategy – nowy taktyczny RPG od Square Enix zadebiutuje 4 marca 2022. Twórcy wprowadzili do gry szereg usprawnień, bazując na uzyskanym za sprawą dema odzewu graczy.

Pozostałe niegry, czyli film animowany z Mario

Pod koniec transmisji (wtedy, kiedy wszyscy patrzą na zegarek, próbując oszacować, ile zwiastunów jeszcze przed nimi) na plan wtargnął Shigeru Miyamoto. Niestety zamiast ujawnić Super Mario Odyssey 2 czy tego nowego Donkey Konga, co go niby robią, nasz przyjaciel Shigeru przez dobre pięć minut bajdurzył o nowym filmie animowanym z wąsaczem. Dowiedzieliśmy się, że w obsadzie znajdą się m.in.:

  • Chris Pratt jako Mario,
  • Anya Taylor-Joy jako Peach,
  • Charlie Day jako Luigi,
  • Jack Black jako Bowser,
  • Keegan-Michael Key jako Toad,
  • Seth Rogen Donkey Kong.

W produkcję filimu zaangażowany jest również Charles Martinet, który użycza głosu Marianowi w grach. Jego rola ma jednak pozostać niespodzianką. Animowany Marian trafi do kin zimą 2022.

Nowe retro-platformy w Nintendo Switch Online

Zgodnie z oczekiwaniami, abonament Nintendo Switch Online wkrótce wzbogaci się o gry z kolejnych retro konsol. Tym razem będą to Nintendo 64 oraz (niespodziewanka) SEGA Mega Drive. Wśród dostępnych od ręki tytułów znajdziemy m.in:

  • Super Mario 64
  • Mario Kart 64,
  • Star Fox 64,
  • Yoshi’s Story,
  • The Legend of Zelda: Ocarina of Time,
  • Mario Tennis,
  • Dr. Mario 64,
  • Sin and Punishment,
  • Castlevania Bloodlines,
  • Sonic The Hedgehog 2,
  • Streets of Rage 2,
  • Shinobi III,
  • Contra: Hard Corps.

W przyszłości do programu dołączą m.in. Paper Mario, F-Zero X czy The Legend of Zelda: Majora’s Mask. Trzeba jednak zaznaczyć, że za dostęp do ww. gier będzie trzeba dopłacić, wybierając wyższy próg cenowy subskrypcji, którego wysokość jak na razie pozostaje tajemnicą. Będą też nowe kontrolery imitujące klasyczne pady z Nintendo 64 i Mega Drive’a. Ich cena akurat nie jest tajemnicą: 50 ojro za sztukę.

14 komentarzy

14 Komentarzy

  1. PierreLuc87

    24 września, 2021 at 8:30 am

    Bardzo przyjemny Direct na koniec roku!
    Monster Hunter Expansion był pewny, tak samo, jak to, że nie wyrobią się na marzec i wydadzą go później, a przecież doświadczenie w wydawaniu niepełnych gierek panowie z Capcomu posiadają.
    Voice of Cards i Actraiser zapowiadają się ciekawie i może sam poszukam czasu, aby się z nimi bliżej zapoznać.
    Chocobo GP fujka.
    Castlevania Collection nawet wporzo za tą cenę, tym bardziej że przecieki o dodaniu GBA/GBC do NSO okazały się nieprawdziwe.
    Kirby 3D open world, staje się faktem, a markomaro zyskuje na wiarygodności.
    Splatoon 3 latem i fajnie, bo początek roku wydaje się bardzo mocny.
    Bayonetta 3 to w końcu jakiś tytuł, którego będą mogli zazdrościć osoby nieposiadające Switcha. Podoba mi się remodel postaci i po trailerze mam nadzieję, że fabuła skupi się na podróżach w czasie.

    Triangle Strategy z datą premiery! Chyba najbardziej wyczekiwana gierka przeze mnie. Nadal cieszę się, że Square-Enic zaczęło inwestować w 2D-HD, bo wygląda to świetnie.

    NSO z N64 i SEGĄ. Tych drugich to nikt się nie spodziewał! 64-bitowa konsola jednak krzątała się od dawna, jak tylko wyszło, że gry z kolekcji Mario latają tak naprawdę na emulatorach stworzonych przez N.E.R.D. Ciekawe jak z ceną, mimo wszystko nie rozumiem płaczu, że nie dodano to za darmo do obecnego abonamentu, który i tak już przecież kosztował grosze.

    Ciekawe co Nintendo pokaże w styczniu, aż nie mogę się doczekać!

  2. panczok

    24 września, 2021 at 9:44 am

    Mocny Direct! Najważniejsze, że w końcu większość gier z bliższymi/dalszymi/szczegółowymi/nie szczegółowymi datami premier. Bayo daje czadu!

  3. Antari

    24 września, 2021 at 10:07 am

    Pierwszy raz kompletnie nie hajpuję się na nowego Monster Hunter’a. Kolejny rehash Alatreona/Velkhany/Valstraxa. Czaję, że mieli na myśli „wampirzy” motyw ale naprawdę można było pomyśleć o jakimś oryginalnym szkielecie i unikalnej mechanice a nie kolejny raz odgrzewać „smoka ze skrzydełkami”, którego będziemy okładać do czasu aż padnie. Pewnie będzie miał nowy status, który wysysa nam HP. WOW… A na koniec nowa forma w fioletowej poświacie. No słabiutko.
    Tak podejrzewałem, że w końcu pokażą Bayonettę 3. Gra wygląda obłędnie. Oj posiadacze PC i PS5 będą się musieli obejść smakiem i będzie czego zazdrościć. Zmiana wyglądu wiedźmy trochę na minus, widać większą poprawność polityczną i brak golizny przy finisherach. Niby ubrane wszystko w ciuszki „nawiązania do pierwotnego designu Cerezy”, ale jakoś bardziej rzuca mi się w oczy propaganda białych rycerzyków ostatnich lat. W dwójce było w cholerę bezkompromisowo w tym względzie, a w trójce już każdy centrymetr kobiecego ciała szczelnie zakryty.
    Mega zaskoczeniem był także pokaz nowej gry z Kirbym w 3D. Stylistyka Last of Us mnie rozwaliła. Wygląda jak troszkę mniej oszlifowane Odyssey. Gra ma spory potencjał i liczę że wyjdzie z tego coś fajnego.
    Czekam na pierwszego, który zacznie narzekać na słaby Direct, bo przecież nie pokazali nic dobrego.
    Gry z N64 z multi online to potężny argument vs scena gier retro. Gry multi na sprzętach retro zwyczajnie nie istnieją z uwagi na brak możliwości fizycznych za wyjątkiem okazjonalnego lana, jeżeli oczywiście namówimy wstawionego kolegę na imprezie. To spory powiew świeżości w temacie i już widzę pojedynki online w F-zero X czy Mario Karcie 64.

  4. Monek

    24 września, 2021 at 3:14 pm

    Nawiązując do poprzedniego komentarza – o dziwo tym razem nie będę narzekał na słaby direct, tak dalej nie jest to direct który by trafił do mnie tak jak chociażby te od microsoftu, czy nawet ostatni sony, jednak nie uważam też by był jakiś zły, na minus na pewno mogę wymienić że nie jakoś super dużo rzeczy zapowiedzieli, w dodatku niestety boli mnie trochę fakt że większość z tych rzeczy nie wygląda/działa jakoś świetnie, no i odległe/brak informacji o datach premiery, na plus mogę dać sam splatoon, bo zawsze jednak czekanko jest na niego, obłędnie jak dla mnie wyglądające project triangle z datą premiery w końcu, bayonetka która wreszcie nie jest tytułem widmo, a najlepszą rzeczą która mnie tak rozbawiła była obsada filmu Mario, prawie sie popłakałem ze śmiechu. Niestety również prawie się popłakałem, tylko tym razem nie ze śmiechu, a z informacji że abonament/subskrypcja online dostanie płatne dlc xD

    • Monek

      24 września, 2021 at 4:43 pm

      Też w sumie nie wspomniałem – będę się przyglądał również różowej kulce, bo w zależności od tego jak wyjdzie w produkcji to może być również ciekawy tytuł, oraz Rune Factory w końcu u nas w marcu, poprzednie mnie jakoś nie interesowały, ale to wygląda trochę hmm lepiej? przynajmniej takie mam wrażenie

  5. Martin

    24 września, 2021 at 4:11 pm

    Naprawde mily Direct. Kazdy mysle mogl znalezc choc jedna interesujaca rzecz. Bardzo podoba mi sie Kirby, nareszcie Nintendo przenosi innego platformera niz Mario w trojwymiar. Ciesze sie, ze cos pokazali z Bayonetty 3, wstyd sie moze przyznac, ale nie gralem jeszcze w zadna czesc i przez te japonskie dziwactwa srednio mnie ciagnie, ale to super info dla fanow serii, ze wreszcie po 4 latach (!) od ogloszenia gra przestala byc widmem. Splatoon 3 tez na plus, mam nadzieje, pewnie to niezbyt popularna opinia, na porzadna kampanie single player. Rok 2022 zapowiada sie przednio:)

  6. Goral

    24 września, 2021 at 5:05 pm

    Dobrze, dobrze, dobrze. Ostatnio myślałem by mieć N64 dla Majora’s Mask i Banjo Kazooie czy jeszcze Super Mario 64 albo DK 64 i cieszę się i trochę smucę, że być może w najbliższym czasie nie kupię konsoli a zagram szybciej i bez ogromnych kosztów na Switch Online 64. Może sprawię sobie taki pad. Segę Mega Drive mam od lat 90′ ale i tak już chcę zagrać w te tytuły nawet bardzo w Yoshi’s Story, które kiedyś też planowałem w zaległościach.
    W końcu to się dzieje i jeszcze Castlevania Advance za które też bym zapłacił bagatela na GBA. Nawet jedną z tych części ostatnio licytowałem bez powodzenia a to plany już z dawnych lat, które się odwlekły w czasie.
    Jest super. Bayonetta wygląda jak z marzeń bądź koszmarów z czyjejś głowy i faktycznie to growy obłęd, wygląda nieziemsko i choć wcześniej moje drogi się nie zbiegły z serią to coś zaiskrzyło w moich rękach by uświadomić sobie tę wyjątkowe gry bardziej.
    Actraiser Renaissance, wielkie Square Enix i coś co przypomina Castlevanie – niezłe choć styl graficzny podobny do Bloodstained średnio mnie porywa ale wygląda nienajgorzej. Podobnie ciekawi mnie Triangle Strategy a jeszcze nie zagrałem w Octopath Traveler oprócz dema. Gra wydaje się świetna.
    Kirby… Wow (to powinien być DK!!!). Niezły i przyjazny dla najmłodszych. Kto wie może i dla wszystkich, to pierwszy taki Kirby?
    Film z Mario i całkiem bogatym budżetem na aktorów. 2022 na gwiazdkę, mam nadzieję, że to będzie Super cool i coś czego jeszcze nie było. Film fabularny Sonic był ok ale jakoś w moim mniemaniu powielony z tego i owego.
    Nieźle jak sceptycyzm głównego dyżurnego Bayonetty a tu trailer i zapowiedź w następnym roku. W następnym roku może coś będzie o Prime 4. Po nowym roku coś z kontynuacji z BotW i innych studiów ale jest dobrze.
    W październiku DREAD ( ojej ) i chyba Super Mario 64 w które grałem ponad 20 lat temu u kolegi. No i nie kupię sobie Nintendo 64 chyba, że dla Pokemon Stadium…. 🙂

  7. Sent

    24 września, 2021 at 5:48 pm

    Też zawiodę co niektórych, bo był to IMO najlepszy direct w ostatnim czasie. Dużo gier, duża różnorodność, nie było też długich przestojów nad jedną grą. Jeśli mi czegoś brakowało, to jednej dużej zapowiedzi na koniec (Na bayo raz, że od dawna czekamy, dwa, że Platinum równie od dawna sugerowało rychły trailer, trzy, że zapowiedź wyciekła lol).
    Największym rozczarowaniem jest jednak chowanie gier na N64 za kolejnym paywallem. Że niby NSO jest śmiesznie tanie? Owszem, ale jednocześnie ch*ja oferuje, a teraz jeszcze za tę ch*jowość trzeba będzie płacić więcej. Szczególnie, jesli ktoś tak jak ja w multi nie gra i chciałby tylko sobie pograć trochę w singlu. Nie lubię uczucia, że muszę grać tu i teraz, przejść jak najszybciej, bo inaczej pieniądze wydane na abonament „się marnują”, bo zamieniają hobby w pracę. PRzerabiałem to przy MMO i z góry dziękuję za powtórkę z rozrywki. Pomysły jak blokowanie możliwości zakupu pada jeśli nie ma się abonamentu już litościwie pomijam.
    Ale pomijając te dwa zgrzyty, reszta naprawdę na plus. Fajnie że jest KOTOR, czekam na znacznie lepszą dwójkę i wydanie zbiorcze na karcie. trylogia shadowruna – podobnie. Disco już potwierdzone, ze dostanie karta – noice. Triangle nadal wygląda świetnie, Bayo, Metroid i SMT podobnie. Mario nadal mi zwisa, chociaż na tego może bym się skusił. Splatoon, Chocobo i karciane RPG zwisają mi jeszcze mocniej. Animal i Smash – czekam z zainteresowaniem co pokażą na własnych directach. Wreckfest – przypomina kultowe destruction derby. Dying light – niby fajnie, ale do chmury się raczej nie przekonam. Kirby zaś.. oh boy, chyba pierwsza gra z serii, która NAPRAWDĘ mnie zainteresowała. Głównie przez to, że wydaje się być nieco trudniejsza niż reszta i nie przechodzi się sama.

    • Antari

      24 września, 2021 at 7:19 pm

      Nie powiedziałbym, że NSO mało oferuje, choć wiele osób z uporem maniaka to powtarza. Bez kombinowania za 6,5 miesięcznie dostajesz dostęp do legalnej biblioteki tytułów retro na rok, za które w innej postaci zapłaciłbyś o wiele więcej. Z kombinowaniem jeszcze taniej. Co my tu mamy ze SNES’a, Super Metroid, Link to the Past, Yoshi Island, Super Mario World, Super Mario Kart, Star Fox 1/2, Demon’s Crest, F-zero, Kirby Dream Land 3, Super Punch out, trylogia Donkey Kong Country i wiele innych. Spróbuj kupić te tytuły w wersjach elektronicznych lub fizycznych wraz z konsolami. Do tego kupa gier z NES’a a teraz dodatkowo N64 i Sega Genesis. Największym atutem jest tutaj możliwość gry multi online w tytuły retro, której dotąd nie było. Dla mnie super informacją jest także fakt, że jeżeli nie chcemy, możemy pozostać przy starym planie subskrybcji, który daje bibliotekę SNES/NES, backupy save i możliwość gry online. Czegoś takiego konkurencja niestety nie oferowała w poprzedniej generacji, przez co musiałem płacić kupę kasy za możliwość gry online oraz te taniej jakości miesięczne ochłapy. Podejrzewam że podobnie jest obecnie. Ale tak to działa, większość osób w tym nie widzi nic złego bo przecież dostajemy 3D gry i usługi online o standardzie z d*py. Czy się skuszę na wyższy abo? Nie wiem, bo gry current ze Switcha pochłaniają już mi wystarczającą ilość czasu ale na obecnym etapie nie uważam żeby NSO było kiepską opcją pod żadnym względem. Na pewno jest to spory progres w stosunku do przeszłości, gdzie trzeba było kupować każdą grę retro osobno na każdym systemie. Do dziś mam niektóre z nich na Wii.

      • Sent

        26 września, 2021 at 1:54 pm

        „Spróbuj kupić te tytuły w wersjach elektronicznych”
        no właśnie o to chodzi, że nie mogę, bo nintendo sztucznie mi to blokuje, byleby mnie tylko naciągnąć na abonament. A całe NSO jest gówniane, bo do multiplayera zbudowanego na p2p ich „usługa” wcale nie jest do czegokolwiek potrzebna. Może to sobie kosztować nawet 10 zł za rok, ale nie zmieni to faktu, że jest to najgorsza usługa spośród wszystkich platform.

  8. SebastianL92

    24 września, 2021 at 8:00 pm

    To był naprawdę dobry direct. W sumie nawet bym powiedział, że jeden z lepszych od dawna. Nie mogę zrozumieć czemu takich rzeczy nie pokazują na jakiś ważniejszych wydarzeniach. Np. E3.

  9. mrvalgard

    25 września, 2021 at 1:59 pm

    Fajnie że Triangle Strategy tak szybko będzie, zdawało mi się że poczekamy do 2023. Gameplay Bayo 3 na propsie, ale w sumie bez fajerwerków. Reszta meh i brak gierek jak zwykle.

  10. rolnik

    28 września, 2021 at 10:47 am

    Nie spodziewałem się tak dobrego Directu. Co prawda ten z E3 bardziej trafił w moje gusta, ale ten też niczego sobie. Jak 3DS wchodził w swój 5 rok na rynku, to byliśmy głównie zalewani grami RPG. W przypadku Switcha ta sytuacja jest inna i mamy większą różnorodność gatunkową.

    Cieszy, że w NSO pojawi się Genesis. Będzie grane w Hard Corps i Shinobi. Szkoda tylko, że te pady tak cholernie drogie są. To już lepiej zainwestować w jakiegoś 8Bitdo.